R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Chrome, 2022 Yılında En Çok Kullanılan Eklentileri Paylaştı

  Google 2022 yılı için favori eklentileri duyurdu. Peki bu eklentiler hangileri? Gelin bunları sizler için haberimizin detaylarında paylaşalım.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  19.12.2022 15:25 1925 5 dk okuma süresi
  Chrome, 2022 Yılında En Çok Kullanılan Eklentileri Paylaştı
  Son Düzenleme:

  İnternet devi Google, zaman zaman paylaştığı içeriklerle dikkat çekiyor. Bu sefer Chrome hakkında blog yayınlayan firma, bazı eklentilerden söz etti. Bilindiği üzere Chrome eklentileri, tarayıcıya yeni özellikler katmak için var. Bu doğrultuda yazılımcılar, Chrome’a eklenti ekleyebiliyor. Şirket, bu yılın en popüler eklentileri hakkında bilgiler vererek kullanıcılara tavsiyelerde bulundu.

  Google 2022 yılındaki favori eklentilerini duyurdu

  Google, Chrome için paylaştığı bir blogda 2022’nin popüler eklentilerinden söz etti. Bu eklentiler arasında verimlilikten odaklanmaya, otomasyondan keyif yükseltmeye pek çok yazılım bulunuyor. Firma çalışanı, bu yazılımları dört ana kategoriye ayırarak anlatmış durumda. Bu kategoriler şu şekilde yer alıyor:

  • Otomasyon
  • Odaklanma
  • Oyun ve video keyfi
  • Eğitim materyali

  Otomasyon

  Kullanıcılar, gün içerisinde pek çok iş gerçekleştiriyor. Özellikle dijital dünyadan yararlananlar bu imkanları da değerlendiriyor. İş yaparken yapılan pek çok aktiviteyi otomatik hale getirmek gerekir. Bu durum zaman verimliliği sağlar. Bu alanda pek çok uygulama bizlerin karşısına çıkıyor.

  Tango

  Karşımıza çıkan etkili eklentiler arasında Tango yer alıyor. 620 KB boyutunda yer alan uygulama, nasıl yapılır kılavuzu üretmeyi sağlıyor. Bu uygulama ile beraber hızlıca ekran görüntüsü alınıyor. Ardından uygulama, otomatik bir şekilde kılavuz üreterek düzenleme yapıyor. Bu durum, büyük bir zaman tasarrufu anlamına geliyor.

  SwiftRead

  8 MB boyutundaki bir diğer uygulama olan SwiftRead, okumayı kolaylaştıran bir yazılım. Uygulamanın amacı, kullanıcıların 3 kata kadar daha hızlı okumasını sağlamak. Bazı sitelerdeki sayfalarda yazıları okumak zor bir durum olabiliyor. Bu gibi durumlar için geliştirilen bu araç, hızlı okumaya imkan tanıyor. Yapılması gereken şey yazıyı kopyalayıp araca eklemek. Yazı, uygun bir formata dönüştürülerek hızlı bir şekilde okunuyor.

  LINER

  Google 2022 yılı için pek çok favori eklentiye yer veriyor. Bu eklentilerden birisi de LINER olarak bizlerin karşısına çıkmakta. 1,59 MB boyutundaki bu eklenti, kişiselleştirilmiş araştırma asistanı olarak yer alıyor. Bu eklenti ile birlikte araştırma yapmak daha profesyonel hale geliyor. Uygulama, pek çok özellik sunmakta. Bunlar arasında yazı, görsel ve video üzerinde vurgulama yapma büyük bir ayrıcalık. Bunun yanı sıra arama asistanı ve öne çıkan içerik seçme özellikleri de yer alıyor.

  Compose AI

  Chrome’da öne çıkan bir diğer eklenti Compose AI, 9,25 MB boyuta sahip. Eklentinin amacı yapay zeka ile yazıyı tamamlamak. İngilizce dil desteğine sahip eklenti, İngilizce yazılarda cümleyi otomatik tamamlamakta. Özellikle hızlı yazı yazmak isteyenler için bu işlev, zaman kazandırıyor. Özet geçmek gerekirse uzantı, yazıları otomatik tamamlayarak hızlı yazmayı sağlıyor.

  Visbug

  Bir diğer uzantı olan Visbug, web sayfasındaki metin ve görselleri düzenlemeye yarıyor. Örneğin web sayfasında bir görsel üzerinde değişiklik yapılması gerekecek. Hemen bu uygulamadaki araçlardan yararlanılıyor ve istenen düzenleme uygulanıyor. Aynı şekilde metinler için de bu durum geçerli. 5,35 MB boyutundaki eklenti, İngilizce dilini destekliyor.

  Check US Visa Slots

  Sıradaki eklenti 136 KB boyutundaki Check US Visa Slots. Adından da anlaşılacağı üzere uzantının amacı, Amerika Birleşik Devletleri için vize kontrolü sağlamak. Vize ihtiyacı olanlar, alım olup olmadığını bu şekilde öğrenebiliyor. Özet geçmek gerekirse vize sahibi olmak isteyenler bu eklentiden yararlanarak denetim yapabiliyor.

  Odaklanma

  Odaklanma problemi, birçok kişi için sorun haline dönüşmüş durumda. Odaklanma sorunu ile karşılaşanlar genellikle çevresel etkenlerden etkilenmekte. Bu gibi durumlar için çeşitli yazılımlar bulunuyor.

  CrXMouse Chrome Gestures

  13 dil desteğine sahip olan bu eklenti, 878 KB boyutuna sahip. Eklentinin amacı, fare davranışlarını geliştirmek ve kişiye hız katmak. Örneğin uzantı ile beraber belirli bir fare hareketi ile istenen siteye girilebiliyor. Yani internet kullanıcısı, sihir yapar gibi fareyi belirli bir düzende hareket ettiriyor. Örneğin R10’a girmek için R benzeri hareket çizen kullanıcı, bu siteyi açmış oluyor. Uygulamanın tek amacı bu da değil. Bunun gibi pek çok fare fonksiyonuna sahip.

  Workona Tab Manager

  Birden fazla sekme açarken odaklanmak zorlu bir süreç olabiliyor. Bu doğrultuda Workona Tab Manager imdadınıza yetişiyor. Bu uzantı, Google firmasının 2022 yılı için favori eklentileri arasında yer almakta.

  78 KB boyutuna sahip olan ve İngilizce destekleyen yazılım, sekme yönetmeyi kolaylaştırıyor. Daha düzenli sekmelere sahip olmak ve performansı arttırmak için bu uzantı önerilmiş durumda.

  Daha iyi oyun ve video keyfi

  Kullanıcıların tercih etmesi mümkün olan bir diğer uzantılar keyfi arttırmaya yönelik. Özellikle oyun ve video deneyimini en iyi şekle getirmek için birçok eklenti mevcut. Bu eklentiler arasında RoPro ve eJOY Google tarafından tavsiye edilen eklentiler arasında.

  RoPro

  Roblox oyuncuları için geliştirilen bir araç olan RoPro, Roblox’a yeni özellikler ekliyor. 3,5 MB boyutuna sahip olan uzantı Türkçe dilini de destekliyor. Yazılımın amacı daha iyi Roblox oyunu deneyimi sunmak. İsteyen kullanıcılar, ücretli sürüme geçerek pek çok özelliğe sahip oluyor. Roblox oyuncuları, bu eklenti ile beraber şu özelliklere kavuşuyor:

  • Avatar geliştirme
  • Özel temalardan faydalanma
  • Hızlı arama sistemini kullanma
  • Detaylı oyun filtreleme
  • Oyuncu sayısına göre sunucu arama
  • Hızlı giyinme ve hızlı giysi çıkarma
  • Sunucu bölgelerini ve performansını inceleme
  • Yüksek bağlantı gücüne sahip sunucuları listeleme
  • Ürün değeri hesaplama

  eJOY

  Video izlerken dil öğrenmek isteyenler için geliştirilen eJOY, 18,21 MB boyutunda bir yazılım. Bu eklentinin amacı, bir videoda aynı anda iki dilde altyazı gösterilmesi. Örneğin İngilizce ile Türkçe aynı anda gösterilebilir. Bu sayede kullanıcılar, daha rahat dil öğrenebiliyor.

  Eğitim materyalleri

  Eğitim, hayat boyu alınan bir şey. İnsanlar, kendilerini her daim geliştirerek yeniliklere kapı açıyor. Başarılı bir hayata sahip olmak isteyenler eğitim hayatını geliştirerek daha yüksek performansa kavuşur. Chrome’da önerilen pek çok eğitim materyali bulunuyor. Google2022 yılı için favori eklentiler arasında aşağıdaki eklentileri tavsiye etmekte.

  Equatio

  11,7 MB boyutundaki Equatio, matematiksel formüller ve denklemler oluşturmayı sağlıyor. Yazılım, hem öğretmenler hem öğrenciler için geliştirilmiş durumda. İsteyenler sınav soruları oluşturabilir, isteyenler örnekler hazırlayabilir. Uygulamanın avantajı hızlı bir şekilde sayısal işlemler üretmek.

  MyBib: Free Citation Generator

  MyBib, 1,06 MB boyutuna sahip bir Chrome eklentisi. Bu eklenti, otomatik bir şekilde alıntı oluşturmaya olanak tanıyor. Amacı, araştırma yapanlar için özet çıkarmak. Özellikle üniversite öğrencileri, akademik çalışmalar yaparken bu uzantıdan faydalanabilmekte. Yazılım, gezilen web sayfalarındaki önemli kısımları otomatik bir şekilde belirliyor. Ardından biçimlendirme yaparak ortaya bir sonuç çıkarıyor. Bu eklentiler, belirli bir yerde listeleniyor ve kullanıcıya sunuluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  OnePlus'ın En Güçlü Tableti, OnePlus Pad 2 Tanıtıldı!

  OnePlus, yeni amiral gemisi tableti OnePlus Pad 2'yi tanıttı. Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, 3K ekranı ve rekabetçi fiyatıyla dikkat çekiyor.

  Wattpad, Türkiye'de Erişime Engellendi!

  Wattpad, aylık 90 milyon kullanıcıya sahip sosyal okuma platformu, Ankara 10. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla Türkiye'de erişime engellendi.

  İnternet Tarihinin En Büyük Şifre Veritabanı Yayınlandı: Tam 10 Milyar Şifre!

  İnternet tarihinin en büyük şifre sızıntısı yapıldı. Tam 10 milyar şifre içeren "rockyou2024.txt" isimli dosya yayınlandı.

  EndeavourOS Plasma 6.1 Sürümüyle Beşinci Yılını Kutluyor

  EndeavourOS, arayüzü ve güçlü performansıyla beşinci yılını "Endeavour" güncellemesiyle kutluyor, ARM desteği ve büyük yazılım güncellemeleri sunuyor.

  Chrome, 2022 Yılında En Çok Kullanılan Eklentileri Paylaştı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et