R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Oynatma Sırası Özelliğini Mobile Getiriyor

  YouTube oynatma sırası özelliğinin mobil platformlara geleceği duyuruldu. Yeni özellik hakkında yapılan açıklamalar haberimizde.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  19.12.2022 22:08 1385 2 dk okuma süresi
  YouTube Oynatma Sırası Özelliğini Mobile Getiriyor
  Son Düzenleme:

  YouTube, ara sıra yeni güncellemeler yayınlayarak yenilikleri duyuruyor. Bu güncellemeler arasında yıllar önce yayınlanan bir güncelleme vardı. Yapılan güncellemede YouTube, sıralı oynatma özelliğine kavuşmuştu. Sıralı oynatma özelliği ile beraber kullanıcılar artık video sırası oluşturabiliyordu. Bu durum, seçilen videoların sırayla oynatılmasını sağlıyordu. Sonrasında ise bu liste kaldırılıyordu.

  Bu özelliğin “Daha Sonra Oynat” listesi ile arasındaki en önemli fark dinamiklik. “Daha Sonra Oynat” listesindeki videolar silinmez. Oynatma sırası ise geçici olarak yer alır ve oturum sonlanınca otomatik silinir. Bu özellik artık mobil cihazlarda da kullanıma açılıyor.

  YouTube oynatma sırası özelliği mobil cihazlara ekleniyor

  YouTube, kullanıcılar için yeni bir özellik duyurdu. Aslına bakarsak bu özellik 2019 yılında yayınlanmıştı fakat mobilde yer almıyordu. Firmanın neden bu kadar geç kaldığı bilinmiyor olsa da özelliğin gelmesi izleyicileri sevindirdi. Yeni özellik ile beraber mobil kullanıcılar, oynatma sırası oluşturabiliyor olacak.

  Oluşturulan oynatma listesindeki videolar teker teker bitene kadar yüklenecek. Bu özelliğin amacı, video değiştirmekle uğraşmadan belirlenen videoları sırayla izlemek. Örneğin yemek yerken video değiştirmek zor olabilir. Bu doğrultuda sıralı oynatma listesi devreye giriyor. Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu belirtmek istiyoruz.

  Oynatma sırası özelliği nasıl kullanılır?

  YouTube oynatma sırası özelliği henüz test aşamasında olması sebebiyle her kullanıcıya açılmadı. Özellikten test aşamasında yararlanmak isteyenler YouTube Premium üyesi olmalı. YouTube ekibi, daha öncesinde test özelliklerini ücretsiz sunuyordu. Artık para veren kullanıcılar için bu özellikler erkenden ulaşılabilir olacak.

  Eğer Premium üyeliği var ise yapılması gereken şey özelliği aktif etmek. Bunun için öncelikle YouTube uygulamasına girilmeli. Sonrasında sağ üst kısımdaki profil simgesine basılmalı.

  Bu aşamaların ardından “Premium ve Avantajlarınız” sekmesine giriş yapılmalı. Açılan ekranda “Yeni özellikleri deneyin” kısmına girilmesi gerekiyor. Ardından bu özelliği bulup aktifleştirmek yeterli oluyor.

  Kullanıcılar, YouTube oynatma sırası özelliğini kullanmak için videolardan birini seçmeli. Ardından üç noktaya basmalı. Burada yer alan “Sırada en sonda oynat” seçeneğine dokunmalı. Bu şekilde video, sıraya ekleniyor. Bir video eklendikten sonra aynı şekilde farklı videolar da eklenmeli. Sonrasında oynatma sırasına girilmeli ve videolar izlenmeye başlanmalı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2022 YouTube Türkiye Trendleri Açıklandı!

  2022 Youtube Türkiye'de Trend olan videolar, müzikler ve kanallar açıklandı. Birçok sürpriz kişi ve kanallar, kendisine bu alanda yer buldu.

  Çalışmalar Başladı: YouTube Music İçin Karaoke Özelliği Geliyor!

  YouTube Music uygulaması için karaoke özelliği geliyor. Bu yeni özellikle sayesinde kullanıcılar, artık uygulama üzerinden karaoke yapabilecekler!

  WhatsApp 'Benden Sil' ile Silinen Mesajları Geri Getiriyor: Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?

  WhatsApp, silinen mesajı geri getirme özelliğini duyurdu. Bu özellik ile beraber bir kullanıcı, sildiği mesajı geri alabilecek!

  Google Dijital Kimlik Kartı Özelliğini Test Ediyor

  Google, Wallet uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Buna göre yakın dönemde kullanıcılar, Google Wallet'e artık kimlik kartlarını ekleyebilecekler!

  YouTube Oynatma Sırası Özelliğini Mobile Getiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et