R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Gmail'de Mavi Tik Dönemi Başlıyor: Spam E-Posta Dönemi Sona Erebilir!

  Gmail kullanıcıları, artık hesaplarını doğrulayarak mavi tikli hesaplar olarak işaretleyebilecekler. Bu, diğer kullanıcılara, hesabın gerçek ve güvenilir olduğunu doğrulamalarına yardımcı olacak!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.05.2023 13:39 2108 1 dk okuma süresi
  Gmail'de Mavi Tik Dönemi Başlıyor: Spam E-Posta Dönemi Sona Erebilir!
  Son Düzenleme:

  Gmail, kullanıcıların e-posta alıcılarına güvenilirliğini artırmak amacıyla gönderenin adı yanında mavi tik işareti kullanmaya başlıyor. Google tarafından yapılan blog yazısında, bu özelliğin kullanıcıların aldıkları e-postaların meşru bir kaynaktan mı yoksa bir dolandırıcıdan mı geldiğini anlamalarına yardımcı olacağı belirtiliyor.

  Spam E-postaları Yok Olabilir!

  Doğrulanmış mavi tik işareti, Gmail'in mevcut Marka Göstergeleri için Mesaj Tanımlama (BIMI) özelliği üzerinden çalışıyor. Bu özellik sayesinde, şirketlerin e-posta avatarı olarak kullandıkları marka logolarının gerçekten kendilerine ait olduğunu bildirmeleri gerekiyor. BIMI'yi benimseyen şirketlerin otomatik olarak mavi tik işaretini alacakları ifade ediliyor.

  Güvenilir Göndericileri Kolayca Tanıyın

  Google tarafından paylaşılan görsellerde mavi tik işaretinin üzerine gelindiğinde "bu e-postayı gönderen kişinin, e-postayı göndermek için kullandığı alan adı ve profil resmine sahip olduğunu doğruladığı" bilgisi yer alıyor. 

  Google, e-posta kimlik doğrulama sisteminin hem kullanıcılara hem de güvenlik sistemlerine spam e-postaları tespit etme ve engelleme konusunda yardımcı olabileceğini belirtiyor. Ayrıca göndericilerin marka güvenilirliğinden faydalanarak daha etkili iletişim kurabilecekleri ifade ediliyor.

  Gmail'de Mavi Tik Dönemi Başladı!

  Gmail, bugünden itibaren hem Workspace hesaplarına hem de kişisel Google hesaplarına doğrulanmış mavi tik işaretlerini kullanıma sunuyor. Bu sayede, çok yakında e-postalarınızda mavi onay işaretleri görmeye başlayabilirsiniz. Bu özellik, kullanıcıların güvenilir göndericileri daha kolay tanıması ve dolandırıcılık riskini azaltması açısından büyük önem taşıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kredi Kartlarında Devrim: Alışverişte Kart Numarası ve Şifre Girme Devri Sona Eriyor!

  Mastercard, 2030 itibarıyla Avrupa'da kart numarası yerine token kullanımına geçerek dolandırıcılık riskini azaltacak ve online ödemeleri daha güvenli hale getirecek.

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Instagram'da Reklam Dönemi Başlıyor: Geçilemeyen Reklamlar Geliyor!

  Instagram, 'Ad Break' adlı yeni özelliğiyle 3-5 saniyelik geçilemeyen reklamları test ediyor. Kullanıcılar, akışlarında bu reklamları izlemek zorunda kalacak

  Facebook, Yapay Zekaya Ağırlık Veriyor: TikTok'a Rakip Olacak!

  Meta, Facebook'u gençler için yeniden popüler hale getirmek amacıyla yapay zeka destekli güncellemelerle optimize ediyor. Yeni özellikler, deneyimi zenginleştirecek.

  Gmail'de Mavi Tik Dönemi Başlıyor: Spam E-Posta Dönemi Sona Erebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et