R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, ChatGPT ile Rakiplerinden Bir Adım Öne Geçiyor!

  OpenAI, ChatGPT robotunu herkese açık bir şekilde satışa sunarken, Microsoft ise özel olarak kurumların ihtiyaçlarına yönelik olarak optimize edilmiş bir ChatGPT versiyonunu pazarlamaya hazırlanıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.05.2023 13:26 2354 2 dk okuma süresi
  Microsoft, ChatGPT ile Rakiplerinden Bir Adım Öne Geçiyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT yapay zeka sohbet robotunun başarısı sayesinde büyük bir mutluluk yaşıyor. ChatGPT altyapısını Bing ve Edge gibi ürünlerine hızlıca entegre eden şirket, artık bu teknolojiden gelir elde etmeye hazırlanıyor.

  İşletmeler İçin Özelleştirilmiş ChatGPT Versiyonu

  Microsoft, işletmelerin farklı ihtiyaçlarına göre optimize edilmiş ve güvenliğin ön planda olduğu özel bir ChatGPT versiyonunu satışa sunacağını duyurdu. Bu özel versiyon, izole sunucularda barındırılacak ve eğitilecek, böylece herhangi bir veri sızıntısı yaşanmayacak.

  Yıllardır OpenAI teknolojilerini veri sızdırmayacak şekilde izole sunucularda eğiten Microsoft, bu çalışmanın meyvelerini toplamaya başlıyor. Özel ChatGPT versiyonu, normal versiyonunun 10 katı daha pahalı bir fiyata piyasaya sürülecek.

  Microsoft ve OpenAI İşbirliğiyle Gizlilik Ön Planda

  OpenAI, herkese açık ChatGPT versiyonunu sunarken, Microsoft da gizliliğe önem veren kurumlara özel ChatGPT versiyonunu sağlayacak. Bu sayede her iki durumda da ChatGPT gelir getirmeye devam edecek.

  Samsung çalışanlarının geçtiğimiz günlerde ChatGPT robotuna şirkete ait bazı verileri sunarak cevaplar almaya çalışması, ticari sırların gizliliği konusundaki sorunları gözler önüne sermişti. Microsoft, bu noktada kurumlara önemli bir alternatif sunarak, gizlilik konusundaki endişeleri gidermeye yönelik adımlar atıyor.

  Microsoft'un ChatGPT ile Rakiplerinden Ayrışması

  Microsoft'un ChatGPT teknolojisini işletmeler için özel versiyonlarla sunması, şirketin rakiplerinden bir adım öne geçmesine olanak sağlıyor. Bu başarılı yapay zeka sohbet robotu sayesinde, Microsoft hem gizlilik konusunda güvenilir bir alternatif sunuyor, hem de teknolojik üstünlüğünü daha da pekiştiriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Microsoft, ChatGPT ile Rakiplerinden Bir Adım Öne Geçiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et