R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Discord’un Yeni Özelliği AutoMod Duyuruldu! AutoMod Nasıl Kullanılır?

  İnternetin en popüler topluluk platformlarından birisi olan Discord, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Discord yeni tanıttığı AutoMod ile platformu herkes için daha güvenli hale getiriyor. Peki AutoMod özellikleri neler? AutoMod nasıl kullanılır?

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  18.06.2022 14:06 2270 3 dk okuma süresi
  Discord’un Yeni Özelliği AutoMod Duyuruldu! AutoMod Nasıl Kullanılır?
  Son Düzenleme:

  Topluluk oluşturmayı sağlayan anlık iletişim platformu Discord, topluluklara daha güvenli bir ortam sunmak için yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Discord özellikle Discord kanalı sahipleri ve yanı sıra bunların yönetici ve moderatörleri için sunucu güvenliğini sağlamalarında yardımcı olacak araçlar geliştiriyor. Discord’un son geliştirdiği araç ise AutoMod olarak isimlendirildi. 

  Geniş kitlelerin bir araya getirildiği Discord sunucularında yönetim kadrosunun herkes için güvenli ve rahatsız edici paylaşımlardan uzak bir ortam oluşturmada zorluk yaşadığı noktaları kolaylaştırılıyor. Binlerce, on binlerce ve hatta yüz binlerce kullanıcının yer aldığı bir Discord kanalında herkesin ne paylaştığını, ne söylediğini anlık olarak takip edebilmek oldukça zorlu ve çoğu noktada olanaksız oluyor. Discord’da kanal sahiplerine ve yöneticilerine bu konuda yardımcı olacak AutoMod aracını tanıttı.

  Discord AutoMod Nedir?

  Discrod’un yeni kullanıma sunduğu AutoMod, temel olarak sunucu güvenliğini sağlamayı hedefliyor. Discord kanallarında zararlı mesaj gönderimleri bu yeni araç ile birlikte önceden engellenebilecek. AutoMod veri tabanına girilen yasaklı kelime veya ifadelerin sunucunun herhangi bir kanalında paylaşılmak istendiğinde otomatik olarak algılayabiliyor. Böylelikle söz konusu rahatsız edici kelime, ifade vb. unsurların daha paylaşılmadan engellenebilmesi mümkün oluyor.

  Discord AutoMod veritabanına girilen kelime ve ifadelerin paylaşıldığı anda tespit edilmesini ve hemen silinmesinin dışında da ek fonksiyonlara sahip olabilecek. AutoMod, algılanan yasaklı kelimeyi paylaşan kullanıcının sunucudaki mesaj kanallarında paylaşım yapmasını ve ses kanallarına katılımının engellenmesini sağlama gibi ek fonksiyonlara da sahip olacak. Yani AutoMod sayesinde sunucuda yasaklı kişiler listesi oluşturularak, otomatik olarak engellenmeleri sağlanabiliyor.

  Discord AutoMod’da yöneticilerin yasaklı kelimelerin girilmeye çalışıldığı anda kendilerine uyarı gelmesini sağlayabildikleri bir özellikte bulunuyor.

  Discord, AutoMod için standart olarak 3 farklı başlangıç listesi oluşturdu. Sunucu sahibi veya yöneticileri tarafından AutoMod’a ekstra 3 özel filtreleme listesi ekleyebilecek. AutoMod hangi listeyle aktif edilirse anında tüm sunucu üzerinde etkili olmaya başlayacak.

  Discord AutoMod Nasıl Kullanılır?

  Discord

  Discord AutoMod aracı basit bir şekilde kanal sahibi ve yöneticileri/moderatörleri(yetkilendirilyse) tarafından kullanılabilmektedir. Discord AutoMod yönetimi “Discord Sunucu Ayarları” seçenekleri arasında yer alıyor.

  Discors sunucu ayarları menüsünde yer alan “Moderasyon” kısmından AutoMod aracına ulaşılabiliyor. AutoMod aracında “Yaygın Kullanılan Kelimeler” ve “Kendi Kurallarını Oluştur” şeklinde 2 seçenek bulunuyor. İlk seçenek olan yaygın kullanılan kelimeler aktif edildiğinde Discord’un veri tabanında yaygın olarak kullanılan yasaklı kelimelerle AutoMod kullanılabiliyor. İkinci seçenek olan kendi kurallarını oluştur seçeneği aktif edildiğinde “Kural Adı” ve “Yasaklı Kelimeler” özel olarak eklenebiliyor.

  Ayrıca AutoMod özelleştirilebilir olarak kullanıldığında;

  • Mesaj Atmayı Engelleme
  • Yönetime Uyarı Bildirimi Gönderme
  • Kullanıcıyı Süreli Yasakla

  Şeklindeki yaptırım seçenekleri de isteğe göre aktif edilebiliyor.

  Discrod’da Yöneticilere Özel Sunucu Geliyor!

  Discord, sunucularda daha dinamik bir işleyişin oluşturulması ve Discord Community(Topluluk) içerisinde daha yakın ilişki ve iletişimlerin sağlanmasını amaçlıyor. Bu doğrultuda da Discord şirketinin yöneticileri tarafından uygulanan özel bir Discord Yönetici Topluluk Sunucusu kuruldu. Bu sunucuda Discord sunucularındaki yöneticilerin birbirleriyle iletişim sağlayabilmelerini ve böylelikle de deneyimlerini ve bilgilerini paylaşabilmelerini sağlamayı hedefliyor.

  Discord Topluluk Kaynakları sayfası açarak, buradan platformun tecrübeli Discord topluluk/sunucu oluşturucuları tarafından yazılan eğitici ve yönlendirici içerikleri paylaşacak. Böylelikle diğer kanal oluşturucu ve yöneticilerinin çalışmalarında bu kaynaktan destek alabilmeleri sağlanacak.

  Discord’u aktif olarak kullanıyor musunuz? Sizce gelen yeni Discord araçları faydalı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Discord’un Yeni Özelliği AutoMod Duyuruldu! AutoMod Nasıl Kullanılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et