R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Twitter İçin Hedeflerini Açıkladı!

  Dünya gündeminden düşmeyen bir sürece sahne olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma serüveninin çalkantıları halen devam ediyor. Yaşanan gelişmelerin yanı sıra Musk’ın Twitter için aldığı yeni önemli kararlarda dikkat çekiyor. Şimdi de ünlü milyarder Elon Musk’ın Twitter’daki hedefleri ortaya çıktı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 18.06.2022 13:52 1085 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Twitter İçin Hedeflerini Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Yılın başından beri devam eden Twitter ile Elon Musk arasındaki mücadele en sonunda Musk’ın zaferiyle sonuçlanmıştı. Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin CEO’su olan Elon Musk, sürekli dile getirdiği Twitter’ı da satın alarak CEO’su olmayı başardı. Dünyaca ünlü milyardere tam 44 Milyar Dolar’a mal olan bu satın alım sürecinin henüz tam olarak sonuçlanmamış olması da dikkat çekiyor. Ancak satın alım süreci devam ederken, Musk Twitter yönetim kurulu ve çalışanlarını bir araya getirerek, Twitter’a dair hedeflerinin neler olduğunu açıkladı.

  Twitter’da 1 Milyar Kullanıcı

  Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte kurucu Jack Dorsey ayrılmış yönetim kadrosunda ve işleyişte önemli değişiklikler gerçekleştirilmişti. Musk’ın çoğu zaman tartışmalara neden olan Twitter kararlarının ardından şimdi de hedefleri ortaya çıktı. Yeni ortaya çıkan iddiaya göre Elon Musk, Twitter yönetim kadrosunu da yanına alarak, çalışanlarıyla bir “soru/cevap” etkinliğinde bir araya geldi.

  Gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Twitter çalışanları, platformun geleceğine dair hem yönetim ekibine hem de Elon Musk’a doğrudan akıllarındaki soruları sorma şansını yakaladı. Etkinlik boyunca önemli bilgilerin ortaya çıkmasıyla birlikte Elon Musk’ın Twitter hedefi de belli oldu. Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, Twitter kullanıcı sayısı artışı hedefini de açıkladı. Buna göre Musk, Twitter’da 1 Milyar kullanıcının yakalanmasını arzuladığı belirtildi.

  2022 yılı verilerine göre Twitter kullanıcı sayısı 230 Milyon seviyesinde.

  Twitter Abonelik Geliri Hedefi Belli Oldu

  Elon Musk Twitter

  Twitter, satın alım süreciyle birlikte çok önemli yenilikleri getirmeye hazırlanıyor. Elon Musk, Twitter çalışanlarının mutlaka Twitter abonelik sistemi iyileştirmeleri ve yaygınlaştırma çalışmaları üzerinde daha fazla çalışmaları gerektiğine dikkat çekmişti. Çünkü Elon Musk, Twitter abonelik sistemi sayesinde şirketin 2028’e kadar minimum 10 Milyar Dolar gibi devasa bir gelir elde edebilmesini istiyor. 

  Twitter bot hesaplarla da mücadele etmeye devam ediyor. Özellikle Elon Musk’ın hedeflerine ulaşmasında verilerin doğruluğu çok önemli. Ancak şirketi satın aldıktan sonra yapılan değerlendirmelerde Twitter bot hesapları sayısının daha önceki yönetim tarafından açıklananın çok ötesinde olduğunu açıklamıştı.

  Sizce Elon Musk, Twitter için belirttiği hedeflere ulaşabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Honor of Kings Kapalı Beta İçin Türkiye Erişimi Açıldı!

  Türkiye'deki Honor of Kings oyuncuları, şirketin yeni "Honor of Kings Kapalı Beta" testlerine katılmaya başladı. Erişime açılan Beta testlerine dair ilk detaylarda ortaya çıktı.

  Elon Musk Twitter İçin Hedeflerini Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et