R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Akbank’tan Büyük Hata! Kredi Kartı Borçları İkiye Katlandı! Sorun Düzeltilmeye Başlandı!

  Akbank, sabaha saatlerinden beri teknik bir sorun yaşıyor. Akbank Mobil uygulamasını kullananlar, hesaplarına girdiklerinde şok oldu. Çünkü mevcut Akbank kredi kartı borç tutarları 2 kat artmıştı. Bankanın yaşadığı teknik bir sorun nedeniyle hesaplardan/kredi kartından 2 kez çekildi. Akbank’tan arızaya ilişin ilk açıklama geldi! İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  08.10.2022 13:45 2344 2 dk okuma süresi
  Akbank’tan Büyük Hata! Kredi Kartı Borçları İkiye Katlandı! Sorun Düzeltilmeye Başlandı!
  Son Düzenleme:

  Akbank, bugün sabah saatlerinden beri yeni bir teknik sorun yaşıyor. Son yıllarda teknik arızalarıyla gündeme sıkça gelen Akbank, bu defa müşterilerine adeta şok yaşattı. Akbank müşterileri, sabah saatlerinde “Akbank Mobil” uygulamasına girdiğinde şok yaşadı. Zira yaşanan teknik arızaya bağlı olarak borçlar ikiye katlanmış durumda. Yani sabahleyin Akbank Mobil’de hesabına giren kullanıcılar borçlarının 2’ye katlandığını gördü.

  Bankanın sistemlerinde yaşanan bir sorun nedeniyle Akbank kredi kartı borçları artış yaşadı. Çünkü sistem hatası, Akbank kredi kartlarından yapılan işlemleri “mükerrer” yani çift şekilde sayıyor. Yani Akbank’ta kredi kartı işlemleri ve yanı sıra taksitleri iki defa geçildi. Bu durumda tüketicinin kredi kartı borçlarını doğal olarak ikiye katladı. Yaşanan sorunun herhangi bir “hacklenme” olayı olmadığı ve buna ilişkin verilerin söz konusu olmadığı belirtildi. Sorunun bankanın kredi kartı ekstre sistemindeki bir sorundan ileri geldiği belirtildi.

  Akbank, 2021 yılında tüm sistemlerini devre dışı bırakan bir arıza yaşamıştı. Bu arıza, Akbank’ın 41 saat boyunca tamamen hizmet dışı kalmasına neden olmuştu. Bu süreçte milyonlarca Akbank müşterisi hesabındaki parayı dahi kullanamamıştı. Üstelik bunun üzerine Akbank’tan açıklamanın çok geç gelmesi, sorunun etkisinin katlanmasına neden olmuştu.

  Akbank’tan Açıklama Geldi

  Akbank Mobil

  Geçen yılki büyük krizin ardından Akbank, bu kez daha dikkatli hareket etti. Bu çerçevede de kullanıcılarda soruna dair geri bildirimler geldikten kısa süre sonra açıklama yaptı. Akbank resmi Twitter hesabı üzerinden sorunla ilgilenildiğine dair bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımda;

  Kredi kartı işlemlerindeki “mükerrer” ekstreye düşme problemine yol açan teknik sorunla ilgilenildiği belirtildi. Söz konusu sorunun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması amacıyla çalışıldığı açıklandı.

  Akbank’ta yaşanan yeni teknik arızaya ilişkin sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı. Özellikle Twitter’de “#Akbankhashtag’i Türkiye sıralamasında 1 numaraya taşındı.

  Akbank'tan yaşanan teknik arızaya dair yeni açıklama geldi. Banka tarafından yapılan açıklamada kredi kartlarındaki mükerrer işlem sorunun kademeli olarak giderildiği belirtildi.

  Akbank’ın teknik bakımdan sıklaşan ve ciddi seviyelerde olan bu arızalarıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Samsung Galaxy S24 Serisinin Ekran ve Kamera Sorunlarına Çözüm Getiren Güncelleme Yayınlandı!

  Samsung Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme, ekran ve kamera sorunlarını çözüyor; kullanıcı deneyimi artıyor.

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Bazı Apple Watch'larda ‘Ghost Touch’ Sorunu Ortaya Çıktı: İşte Çözümler!

  Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 sahipleri, ekranda istenmeyen dokunuşlarla mücadele ediyor. Apple, bu 'Ghost Touch' problemi üzerinde çalışıyor

  Akbank’tan Büyük Hata! Kredi Kartı Borçları İkiye Katlandı! Sorun Düzeltilmeye Başlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et