R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Akbank’tan Büyük Hata! Kredi Kartı Borçları İkiye Katlandı! Sorun Düzeltilmeye Başlandı!

  Akbank, sabaha saatlerinden beri teknik bir sorun yaşıyor. Akbank Mobil uygulamasını kullananlar, hesaplarına girdiklerinde şok oldu. Çünkü mevcut Akbank kredi kartı borç tutarları 2 kat artmıştı. Bankanın yaşadığı teknik bir sorun nedeniyle hesaplardan/kredi kartından 2 kez çekildi. Akbank’tan arızaya ilişin ilk açıklama geldi! İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 08.10.2022 13:45 1777 2 dk okuma süresi
  Akbank’tan Büyük Hata! Kredi Kartı Borçları İkiye Katlandı! Sorun Düzeltilmeye Başlandı!
  Son Düzenleme:

  Akbank, bugün sabah saatlerinden beri yeni bir teknik sorun yaşıyor. Son yıllarda teknik arızalarıyla gündeme sıkça gelen Akbank, bu defa müşterilerine adeta şok yaşattı. Akbank müşterileri, sabah saatlerinde “Akbank Mobil” uygulamasına girdiğinde şok yaşadı. Zira yaşanan teknik arızaya bağlı olarak borçlar ikiye katlanmış durumda. Yani sabahleyin Akbank Mobil’de hesabına giren kullanıcılar borçlarının 2’ye katlandığını gördü.

  Bankanın sistemlerinde yaşanan bir sorun nedeniyle Akbank kredi kartı borçları artış yaşadı. Çünkü sistem hatası, Akbank kredi kartlarından yapılan işlemleri “mükerrer” yani çift şekilde sayıyor. Yani Akbank’ta kredi kartı işlemleri ve yanı sıra taksitleri iki defa geçildi. Bu durumda tüketicinin kredi kartı borçlarını doğal olarak ikiye katladı. Yaşanan sorunun herhangi bir “hacklenme” olayı olmadığı ve buna ilişkin verilerin söz konusu olmadığı belirtildi. Sorunun bankanın kredi kartı ekstre sistemindeki bir sorundan ileri geldiği belirtildi.

  Akbank, 2021 yılında tüm sistemlerini devre dışı bırakan bir arıza yaşamıştı. Bu arıza, Akbank’ın 41 saat boyunca tamamen hizmet dışı kalmasına neden olmuştu. Bu süreçte milyonlarca Akbank müşterisi hesabındaki parayı dahi kullanamamıştı. Üstelik bunun üzerine Akbank’tan açıklamanın çok geç gelmesi, sorunun etkisinin katlanmasına neden olmuştu.

  Akbank’tan Açıklama Geldi

  Akbank Mobil

  Geçen yılki büyük krizin ardından Akbank, bu kez daha dikkatli hareket etti. Bu çerçevede de kullanıcılarda soruna dair geri bildirimler geldikten kısa süre sonra açıklama yaptı. Akbank resmi Twitter hesabı üzerinden sorunla ilgilenildiğine dair bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımda;

  Kredi kartı işlemlerindeki “mükerrer” ekstreye düşme problemine yol açan teknik sorunla ilgilenildiği belirtildi. Söz konusu sorunun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması amacıyla çalışıldığı açıklandı.

  Akbank’ta yaşanan yeni teknik arızaya ilişkin sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı. Özellikle Twitter’de “#Akbankhashtag’i Türkiye sıralamasında 1 numaraya taşındı.

  Akbank'tan yaşanan teknik arızaya dair yeni açıklama geldi. Banka tarafından yapılan açıklamada kredi kartlarındaki mükerrer işlem sorunun kademeli olarak giderildiği belirtildi.

  Akbank’ın teknik bakımdan sıklaşan ve ciddi seviyelerde olan bu arızalarıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nvidia RTX 4090 Kablo Erime Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

  Nvidia'nın merakla beklenen RTX 4090 ekran kartı piyasaya sürüldü ancak çeşitli sorunlar yaşıyor. Son dönemde RTX 4090 kullanıcılarından ekran kartına güç sağlayan konektörün bağlantı noktasında erime şikayetleri yapıldı. Nvidia'dan açıklama geldi!

  WhatsApp “Eşlikçi” Özelliği Kullanılmaya Başlandı! Artık WhatsApp Hesapları Aynı Anda Farklı Cihazlarda Kullanılabilecek!

  WhatsApp, uzun süredir beklenen eşlikçi özelliğini kullanıma sundu. Artık kullanıcılar, WhatsApp hesaplarını aynı anda birden fazla cihazda kullanabilecekler.

  iPhone 14 Serisinde SIM Sorunu Ortaya Çıktı!

  Apple, yaptığı açıklamayla iPhone 14 serisi cihazlarda yaşanan "SIM Desteklenmiyor" hatasını onayladı. iPhone 14 serisi cihaz kullanıcılarının yaşadıkları iPhone 14 SIM hatası neden oluyor? iPhone 14 SIM hatası çözümü nasıl?

  Google'dan Büyük Jest: Pixel Watch Şarj Standıyla Gelecek!

  Google’ın tanıtımı yaptığı akıllı saati Pixel Watch, çekici ve zarif bir görünüme sahip. Bununla beraber akıllı saat, artık şarj standıyla gelecek!

  Akbank’tan Büyük Hata! Kredi Kartı Borçları İkiye Katlandı! Sorun Düzeltilmeye Başlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et