R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steam Oyuncuların En Fazla Tercih Ettiği İşletim Sistemlerini Açıkladı!

  Steam, 2022 Eylül ayı için donanım ve yazılım ile ilgili bir anket yaptı. Anket sonuçları ise Steam kullanıcıları ile paylaşıldı. İşte oyunların en çok tercih ettikleri işletim sistemleri!

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  08.10.2022 15:21 2403 2 dk okuma süresi
  Steam Oyuncuların En Fazla Tercih Ettiği İşletim Sistemlerini Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Steam tarafından aylık olan gerçekleştirilen bir donanım ve yazılım anketi vardır. Bu anketlerin sonuçları ise kullanıcılarla ve kamuoyuyla paylaşılır. Bu sonuçlar sayesinde ise kullanıcılar, kullanmak istedikleri donanıma karar verirler. Anket sonuçları, aynı zamanda oyuncuların işletim sistemi tercihlerini de etkilemektedir. 

  Oyuncuların en çok kullandıkları işletim sistemleri 

  2022 Eylül ayının en çok tercih edilen işletim sistemleri listesi paylaşıldı. Bu listeye göre Windows 11 hala daha çok fazla kullanılmamakta. Bir önceki sene kullanıcıların hizmetine sunulan Windows 11 sıkıntılarla boğuşuyor. İlk çıktığı andan itibaren ciddi sorunlarla gündemde yer aldı. Son dönemlerde yapılan iyileştirme ve geliştirme çalışmaları sayesinde sorunların bir kısmı çözüldü. Fakat hala daha oyuncular tarafından en çok tercih edilen işletim sistemleri arasında yer alamadı.

  Windows 10, bir önceki aya göre %0.57 oranında bir kullanım azalması yaşadı. Buna rağmen hala oyuncuların en çok kullandığı işletim sistemi olarak zirveye oturdu. Windows 10, bir üst sürümü olan Windows 11’e göre çok daha fazla tercih edilmekte. %68.49’luk bir pazar payı ile en çok kullanılan işletim sistemi olmayı başardı. Yani düşüş yaşamasına rağmen hala en çok tercih edilen işletim sistemi Windows 10.

  Bir zamanlar oyun camiasına damgasını vuran Windows 7 ise artık güncelleme desteğini kaybetti. Geride bıraktığımız ayda %0.20’lik bir düşüş yaşadı. Bu düşüş ile Windows 7, %2.40’lık bir pazar payına sahip oldu.

  Windows 11 sistem gereksinimleri

  İşlemci:1 gigahertz (GHz) ya da daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
  RAM:4 gigabayt (GB)
  Depolama:64 GB ve üzeri depolama cihazı
  Sistem üretici yazılımı:UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli
  TPM:Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
  Grafik kartı:WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üzeri ile uyumlu
  Ekran:720p ekran, her renk kalanına 8 bit 
  İnternet bağlantısı ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home sürümü için, kurulum aşamasında internet gereklidir. Kurulumun yapılabilmesi için aynı zamanda bir Microsoft hesabına ihtiyaç duyulur. Windows 11 sürüm güncelleştirmeleri için de yine internet bağlantısı gereklidir. Sisteme özel özelliklerden yararlanabilmek için de internete bağlı olunması gerekmektedir.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Baseus M2s Pro Geliyor: Güçlü Gürültü Engelleme Özelliğine Sahip!

  Baseus M2s Pro, 52dB gürültü engelleme, Hi-Res ses kalitesi ve 35 saat batarya ömrü sunuyor. 45$ fiyatıyla mükemmel bir değer teklifi, müzikseverler için ideal.

  Tarihin En Verimli Dizel Motoru Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Weichai Power, Çin'de düzenlenen 2024 Dünya İçten Yanmalı Motorlar Kongresi'nde %53,09 termal verimlilikle çalışan devrim niteliğinde bir dizel motor tanıttı.

  Youtube, Reklam Engelleme Politikasını Genişletiyor: Şimdi de Hedef Mobil Uygulamalar!

  YouTube, reklam engelleyicilerle mücadeleyi mobil alana taşıdı. Buna göre üçüncü parti uygulama kullananlar, platformda video izlerken sorun yaşayabilir.

  Gmail, Outlook E-postalarını Engellemeye Başladı: İşte Engellemenin Nedenleri!

  Gmail'in Outlook e-postalarını spam olarak işaretlemesi, kullanıcılar arasında karmaşaya yol açtı. İşte sorunun nedeni ve çözüm önerileri!

  Steam Oyuncuların En Fazla Tercih Ettiği İşletim Sistemlerini Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et