R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steam Oyuncuların En Fazla Tercih Ettiği İşletim Sistemlerini Açıkladı!

  Steam, 2022 Eylül ayı için donanım ve yazılım ile ilgili bir anket yaptı. Anket sonuçları ise Steam kullanıcıları ile paylaşıldı. İşte oyunların en çok tercih ettikleri işletim sistemleri!

  Dide Su Kaya Dide Su Kaya 08.10.2022 15:21 2101 2 dk okuma süresi
  Steam Oyuncuların En Fazla Tercih Ettiği İşletim Sistemlerini Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Steam tarafından aylık olan gerçekleştirilen bir donanım ve yazılım anketi vardır. Bu anketlerin sonuçları ise kullanıcılarla ve kamuoyuyla paylaşılır. Bu sonuçlar sayesinde ise kullanıcılar, kullanmak istedikleri donanıma karar verirler. Anket sonuçları, aynı zamanda oyuncuların işletim sistemi tercihlerini de etkilemektedir. 

  Oyuncuların en çok kullandıkları işletim sistemleri 

  2022 Eylül ayının en çok tercih edilen işletim sistemleri listesi paylaşıldı. Bu listeye göre Windows 11 hala daha çok fazla kullanılmamakta. Bir önceki sene kullanıcıların hizmetine sunulan Windows 11 sıkıntılarla boğuşuyor. İlk çıktığı andan itibaren ciddi sorunlarla gündemde yer aldı. Son dönemlerde yapılan iyileştirme ve geliştirme çalışmaları sayesinde sorunların bir kısmı çözüldü. Fakat hala daha oyuncular tarafından en çok tercih edilen işletim sistemleri arasında yer alamadı.

  Windows 10, bir önceki aya göre %0.57 oranında bir kullanım azalması yaşadı. Buna rağmen hala oyuncuların en çok kullandığı işletim sistemi olarak zirveye oturdu. Windows 10, bir üst sürümü olan Windows 11’e göre çok daha fazla tercih edilmekte. %68.49’luk bir pazar payı ile en çok kullanılan işletim sistemi olmayı başardı. Yani düşüş yaşamasına rağmen hala en çok tercih edilen işletim sistemi Windows 10.

  Bir zamanlar oyun camiasına damgasını vuran Windows 7 ise artık güncelleme desteğini kaybetti. Geride bıraktığımız ayda %0.20’lik bir düşüş yaşadı. Bu düşüş ile Windows 7, %2.40’lık bir pazar payına sahip oldu.

  Windows 11 sistem gereksinimleri

  İşlemci:1 gigahertz (GHz) ya da daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
  RAM:4 gigabayt (GB)
  Depolama:64 GB ve üzeri depolama cihazı
  Sistem üretici yazılımı:UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli
  TPM:Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
  Grafik kartı:WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üzeri ile uyumlu
  Ekran:720p ekran, her renk kalanına 8 bit 
  İnternet bağlantısı ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home sürümü için, kurulum aşamasında internet gereklidir. Kurulumun yapılabilmesi için aynı zamanda bir Microsoft hesabına ihtiyaç duyulur. Windows 11 sürüm güncelleştirmeleri için de yine internet bağlantısı gereklidir. Sisteme özel özelliklerden yararlanabilmek için de internete bağlı olunması gerekmektedir.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  TikTok Entegrasyonuna Sahip İlk Tarayıcı: Opera!

  Opera, masaüstü tarayıcısına TikTok uygulaması için kısayol ekledi. Opera tarayıcısı, bu kısayol ile kullanıcılara TikTok’a hızlı erişim imkanı sunuyor.

  Call of Duty®: Warzone™ 2.0 İlk Kez Steam'de!

  16 Kasım lansmanından önce CoD: Warzone 2 oyunu Steam'e geldi. Oyunun satışının başlamasıyla beraber uzun süredir oyunu bekleyenler, oldukça heyecanlandılar.

  Steam Oyuncuların En Fazla Tercih Ettiği İşletim Sistemlerini Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et