R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Güncellemesi: SSD Sorunu Giderildi ama Microsoft Defender Zarar Gördü!

  Windows 11 kullanıcıları, Ağustos 2023'te SSD yavaşlamasını düzelten güncelleme sonrasında Microsoft Defender'ın işlevsiz hale geldiğini belirtiyor. Bu güncelleme, bir problemi çözerken başka bir problemi ortaya çıkardı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  19.08.2023 12:47 1467 1 dk okuma süresi
  Windows 11 Güncellemesi: SSD Sorunu Giderildi ama Microsoft Defender Zarar Gördü!
  Son Düzenleme:

  Windows 11 işletim sistemi için Microsoft tarafından yayınlanan Ağustos 2023 toplu güncellemesi, SSD sürücülerde yaşanan yavaşlama sorununu başarıyla çözdü. Ancak bu pozitif adımın yanı sıra bazı kullanıcılar tarafından rapor edilen yeni sorunlar da dikkat çekiyor. 

  Özellikle güncelleme sonrası Windows 11 işletim sistemlerinde SSD'lerin performansında belirgin bir hızlanma fark edildi. Microsoft'un bu durumu resmi açıklamasında öne çıkarmaması, bazı eleştirilere neden oldu.

  Güncelleme Sonrası Microsoft Defender'da Yaşanan Sorunlar

  Her ne kadar SSD sorununu çözmüş olsa da güncellemenin getirdiği başka bir sorun, işletim sisteminin yerleşik antivirüs programı olan Microsoft Defender üzerinde oldu. Kullanıcılar, Microsoft Defender ile ilgili sorunlar yaşamaya başladıklarını belirtiyorlar. Özellikle, uygulamayı açmaya çalıştıklarında "Microsoft Defender'da oturum açılamıyor" hatasıyla karşılaşıyorlar.

  Yeni yayınlanan güncelleme, sadece Microsoft Defender'ı etkilemedi. Bazı kullanıcılar, güncellemeyi yüklemekte zorlandıklarını veya güncelleme sonrası sistemlerinin donduğunu belirtiyor. Bu, kullanıcılarda güncellemeye karşı bir güvensizlik oluşturmuş durumda.

  Bu yaşanan sorunlarla ilgili olarak Microsoft henüz resmi bir açıklama yapmasa da şirket içerisinden alınan bilgilere göre durumun farkındalar. Bir teknik destek temsilcisi, antivirüs programındaki bu sorunların yaklaşan güncellemelerle düzeltileceğini belirtti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp iPad Uygulaması Geliyor!

  Meta, WhatsApp iPad uygulamasını çıkaracağını duyurdu. WhatsApp'ın iPad versiyonu, beta programına katılan seçkin kullanıcılarla şu an deneme aşamasında!

  Windows 11'e Yeni Bir Özellik Geliyor: Başlat Menüsüne Web Site Önerileri Eklenecek!

  Microsoft, Windows 11 Başlat menüsündeki 'Önerilen' bölümünü tarama geçmişini baz alarak kullanıcılara site tavsiyeleri sunacak şekilde yeniden yapılandırıyor.

  Apple, Tepkilere Kayıtsız Kalamadı: iPhone 16 Serisinde Ekran Yenileme Hızı Artacak!

  Apple, iPhone 16 ile önceki modeli iPhone 15'in eksiklerini gidermeyi planlıyor. Yeni bilgilere göre iPhone 16'da ekran yenileme hızı artacak!

  iPhone 15 Pro Max’te Talep Patlaması Yaşanıyor: Apple, Siparişlere Yetişemiyor!

  iPhone 15 Pro Max, piyasaya sürüldüğü andan itibaren büyük bir talep gördü. Yeni model, önceki versiyonları geride bırakarak dikkatleri üzerine çekti.

  Windows 11 Güncellemesi: SSD Sorunu Giderildi ama Microsoft Defender Zarar Gördü!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et