R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Güncellemesi: SSD Sorunu Giderildi ama Microsoft Defender Zarar Gördü!

  Windows 11 kullanıcıları, Ağustos 2023'te SSD yavaşlamasını düzelten güncelleme sonrasında Microsoft Defender'ın işlevsiz hale geldiğini belirtiyor. Bu güncelleme, bir problemi çözerken başka bir problemi ortaya çıkardı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  19.08.2023 12:47 1821 1 dk okuma süresi
  Windows 11 Güncellemesi: SSD Sorunu Giderildi ama Microsoft Defender Zarar Gördü!
  Son Düzenleme:

  Windows 11 işletim sistemi için Microsoft tarafından yayınlanan Ağustos 2023 toplu güncellemesi, SSD sürücülerde yaşanan yavaşlama sorununu başarıyla çözdü. Ancak bu pozitif adımın yanı sıra bazı kullanıcılar tarafından rapor edilen yeni sorunlar da dikkat çekiyor. 

  Özellikle güncelleme sonrası Windows 11 işletim sistemlerinde SSD'lerin performansında belirgin bir hızlanma fark edildi. Microsoft'un bu durumu resmi açıklamasında öne çıkarmaması, bazı eleştirilere neden oldu.

  Güncelleme Sonrası Microsoft Defender'da Yaşanan Sorunlar

  Her ne kadar SSD sorununu çözmüş olsa da güncellemenin getirdiği başka bir sorun, işletim sisteminin yerleşik antivirüs programı olan Microsoft Defender üzerinde oldu. Kullanıcılar, Microsoft Defender ile ilgili sorunlar yaşamaya başladıklarını belirtiyorlar. Özellikle, uygulamayı açmaya çalıştıklarında "Microsoft Defender'da oturum açılamıyor" hatasıyla karşılaşıyorlar.

  Yeni yayınlanan güncelleme, sadece Microsoft Defender'ı etkilemedi. Bazı kullanıcılar, güncellemeyi yüklemekte zorlandıklarını veya güncelleme sonrası sistemlerinin donduğunu belirtiyor. Bu, kullanıcılarda güncellemeye karşı bir güvensizlik oluşturmuş durumda.

  Bu yaşanan sorunlarla ilgili olarak Microsoft henüz resmi bir açıklama yapmasa da şirket içerisinden alınan bilgilere göre durumun farkındalar. Bir teknik destek temsilcisi, antivirüs programındaki bu sorunların yaklaşan güncellemelerle düzeltileceğini belirtti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Arama Özelliğine Premium Seçenek Geliyor: İşte Yeni Özelliğin Detayları!

  Google, yapay zekâ destekli Premium arama hizmetiyle reklamsız deneyim sunacak. Detaylar Google I/O'da açıklanacak.

  Android 15, Farklı Bir Özellikle Geliyor: Bluetooth'u Tamamen Kapatmaya İzin Vermeyecek!

  Android 15, kayıp cihazları bulmayı kolaylaştıran yenilikçi bir özellik sunuyor; Bluetooth sürekli açık kalacak, pil ömrü çözümü de beraberinde geliyor.

  Nvidia DLSS 3.7 Güncellemesi: Daha Yüksek Kalite ve Performans ile Geliyor

  Nvidia’nın DLSS 3.7.0 güncellemesi, oyunlarda görsel kaliteyi ve performansı artırarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi vaat ediyor.

  iPhone için Alternatif Uygulama Mağazaları: AltStore, SetApp ve Epic Games

  Avrupa Birliği’nde (AB) iPhone kullanıcıları için yeni bir dönem başlıyor. Dijital Piyasalar Yasası (DMA) ile artık Apple, iPhone’larda alternatif uygulama mağazalarına izin vermek zorunda. Bu gelişme, teknoloji devlerinin platformlarında rekabeti artırma

  Windows 11 Güncellemesi: SSD Sorunu Giderildi ama Microsoft Defender Zarar Gördü!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et