R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft 365 Copilot’un Çıkış Tarihi Belli Oldu: Office Uygulamalarına Büyük Yenilik Geliyor!

  Microsoft, Office uygulamalarını yapay zeka ile donatmayı hedefleyen Microsoft 365 Copilot'un lansman tarihini duyurdu. Bu yeni özellik, kullanıcılara daha akıllı ve verimli bir çalışma deneyimi sunacak. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.09.2023 12:57 2009 2 dk okuma süresi
  Microsoft 365 Copilot’un Çıkış Tarihi Belli Oldu: Office Uygulamalarına Büyük Yenilik Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, geçtiğimiz yıllarda Microsoft Office ismini Microsoft 365 olarak değişti. Bu değişikliğin ardından Microsoft, bu yılın başlarında Microsoft 365 Copilot adında bir yapay zeka asistanını duyurdu. Bu asistan, Microsoft'un kendi organizasyonunda düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.

  Microsoft 365 Copilot Ne Zaman Çıkacak?

  Microsoft 365 Copilot'un resmi çıkış tarihi 1 Kasım olarak belirlendi. Özellikle büyük işletmeleri hedefleyen bu hizmet, belirli iş ve kurumsal planlara sahip Microsoft 365 müşterileri için kullanıma sunulacak. 

  Ancak, bu özellik tamamen ücretsiz olmayacak. Microsoft, bu hizmet için kullanıcı başına aylık 30 dolar talep edeceğini duyurdu. Bu, özellikle küçük işletmeler ve girişimler için maliyeti neredeyse iki katına çıkarabilecek bir fiyat.

  Copilot'un Özellikleri Neler?

  Copilot, esasen yıllar önce Microsoft'ta yer alan Clippy'nin geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapay zeka asistanı sayesinde kullanıcılar, belgeleri özetleyebilir, e-postalarını otomatik olarak oluşturabilir ve diğer dosyalardan bilgi toplayarak yeni Word projeleri hazırlayabilirler. Ayrıca, Teams toplantılarının özetlerini çıkarabilir veya verileri görselleştirerek sunumlar hazırlayabilirler. Ve tabii ki, Excel üzerinde de oldukça yetenekli.

  Microsoft'un bu adımı, Google'ın Google Workspace içinde benzer özelliklere sahip Duet AI adlı yapay zeka araçlarını piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra geldi. Google da bu hizmet için aynı ücreti (kişi başına aylık 30 dolar) talep ediyor. Dolayısıyla, Microsoft'un bu yeni özelliği ile Google arasında bir rekabetin kızışması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Adobe Creative Cloud Türkiye Fiyatlarına Dev Zam Geliyor!

  Adobe Creative Cloud Türkiye fiyatlarına yüzde 300 zam geliyor! 5 Mart 2024'te uygulanacak yeni tarifeler hakkında tüm detaylar burada!

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  Samsung Unpacked Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Samsung Galaxy Ring akıllı yüzük ve ekonomik katlanabilir telefon modeli Galaxy Z Fold 6 FE'nin tanıtılacağı Samsung Unpacked etkinliğinin tarihi ortaya çıktı.

  Meta'dan Yenilikçi Adım: Threads API'si Geliştiricilere Açılıyor

  Meta'nın Threads API'si, geliştiricilere açılıyor. Haziran'a kadar geniş kullanım, test sürecinde Sprinklr, Hootsuite gibi liderler yer alıyor.

  Microsoft 365 Copilot’un Çıkış Tarihi Belli Oldu: Office Uygulamalarına Büyük Yenilik Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et