R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Hindistan Ceza Üstüne Ceza Kesiyor: Şimdi de Oppo'ya Dev Ceza Verdi!

  Hindistan'da tansiyon yeniden yükseldi. Son oalrak hükümetin teknoloji devi Oppo'yu vergi kaçırmakla itham etmesi üzerine rekor sayılacak bir tazminat istemesi bardağı taşıran son damla oldu.

  Elif Elif 15.07.2022 16:59 1036 2 dk okuma süresi
  Hindistan Ceza Üstüne Ceza Kesiyor: Şimdi de Oppo'ya Dev Ceza Verdi!
  Son Düzenleme:

  Hindistan son zamanlarda teknoloji üreticilerinin yakasını bırakmadığını bir kez daha gösterdi. Özellikle Çinli teknoloji firmalarının arka arkaya aldığı cezalar diğer teknoloji üreticilerini de korkutmaya başladı. Daha önce Vivo ve Xiaomi, ülkeye gizli olarak döviz varlığı soktuğu iddiası ile suçlanmıştı. Bu suçlamaların ardından yapılan incelemelerde büyük vergi cezaları kesildi. Şimdilerde Oppo’da Hindistan’ın bu cezalarından nasibini almış görünüyor. 

  Oppo Hindistan’da Dev Ceza Aldı

  Hindistan hükümeti bir süredir Çinli teknoloji üreticisi Oppo’yu inceleme altına almıştı. Bu incelemelerin ardından Çin’den ithal edilen ürünler hakkında verilen beyanların yanlış olduğunu ve bu beyanlar sayesinde vergi kaçırdıklarını iddia etti. Şirketin daha önceden göstermeleri ve bulundurmaları gereken lisans bedellerinin de ithalat faturalarının dışında gösterilerek böylece ödeme yaptıkları ortaya çıktı. 

  Oppo’dan Dev Tazminat İstendi!

  Bir süredir incelemelerin devam ettiği ve güçlü iddiaların bulunmasının ardından da zaman geçmeden aksiyon alındığı öğrenildi. Güvenlik güçlerine verilen emir sonrasında ülkede bulunan Oppo ofislerinde detaylı aramalar yapıldı. Şirketin yönetiminin de ifade vermesi gerektiği açıklandı. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında devletin zarara uğratıldığı dile getirildi. Şirketten bu zararın karşılanması için istenen tazminat miktarı ise tam 551 milyon dolar oldu. 

  Hindistan ve Çin arasında en son 2020 yılında ciddi bir sınır çatışması meydana gelmişti. Bu çatışmanın yaşanması Hindistan hükümetini harekete geçirdi. O tarihten bu yana ülkede bulunan tüm Çinli firmalar detaylı olarak inceleniyor. Ülkede sosyal medya uygulamalarına da kısıtlama ya da yasak getirilebiliyor. En son milyarlarca kullanıcısı olan TikTok uygulaması yasaklanmıştı. Teknolojik açıdan ülkede sürekli olarak problemler meydana gelmeye devam ediyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iOS 15.6.1 Güncellemesi Yayında! Sorunlar Giderildi!

  Apple iOS 15.6.1 güncellemesi ile birlikte pek çok önemli güvenlik sorunu giderildi. Apple'a göre, iOS 15 sürümü, güvenlik açıklarına karşı yeni güncellemeyi hemen yüklenmeli. İşte iOS 15.6.1 güncellemesiyle gelenler!

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube için Netflix gibi platformlara rakip olacak yeni servisi üzerinde çalışıyor. 2022 bitmeden devreye alınacak Youtube "Channel Store" ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İşte Youtube'nin Channel Store'sinin özellikleri!

  Tesla, Gigafactory’de 1 Milyon Üretim Sınırını Geçti!

  Tesla, Pandemi yasakları ve uluslararası ekonomik savaşlarıyla boğuştuğu Çin Gigafactory'de başarılı oldu. Şirket çok fazla sıkıntıyla mücadele ettiği fabrikasında 1 Milyon üretim yaptığını açıkladı.

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Sıfır ve ikinci el satışına getirilen düzenleme ile birlikte artık sahibinden.com ‘da sadece yetkili bayiler sıfır otomobil satışı yapabilecek. Diğer ilan açan kişiler “sıfır” araç ilanı yayınlamayacak.

  Hindistan Ceza Üstüne Ceza Kesiyor: Şimdi de Oppo'ya Dev Ceza Verdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et