R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple’a İnat Mini Telefon: Google, Pixel Mini Üzerinde Çalışıyor

  Google, 6 Ekim'deki 'Made by Google' etkinliğiyle birlikte Pixel isimli bir telefon serisi çıkarmaya hazırlanıyor. İddialara göre seride bir de 'mini' telefon var.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  17.09.2022 13:23 1223 2 dk okuma süresi
  Apple’a İnat Mini Telefon: Google, Pixel Mini Üzerinde Çalışıyor
  Son Düzenleme:

  Google, ‘Made by Google’ isimli etkinliğiyle 6 Ekim’de Pixel 7 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.  

  Kısa bir süre önce Google Pixel 7 serisi ve Pixel Watch’u piyasaya sürmeyi planladığını açıklayan Google, Made by Google isimli etkinliğini duyurdu. Duyuruya göre iki ürün grubunun da 6 Ekim’deki etkinlikte tanıtılması bekleniyor. 

  Ancak henüz etkinliğe birkaç hafta varken, Çinli bir kaynak olan Digital Chat Station, yeni raporunu yayımladı. Yayımlanan raporda, Google’ın Pixel Mini isimli bir telefon geliştirdiğine dair bilgiler paylaşıldı. Çinli kaynağın dışında şimdilik cihazla ilgili bilgi çok az.  

  Rapordaki bilgilere göre Pixel Mini üzerinde çalışan firma ise Kaliforniya merkezli Mountain View.  

  Bilinenlere göre Pixel 6 Pro 6.7 inç, Pixel 6 6.4 inç ve Pixel 6a ise 6.1 inç’lik ekran büyüklüğüne sahip. Bu bağlamda düşünecek olursak, Pixel Mini’nin çok daha küçük bir ekrana sahip olabilir. Hatta öyle ki, Google, Pixel Mini’nin boyutu için Pixel 3’ün 5.5 inç’lik ekranına bile geri dönebilir. 

  Ancak söylediğimiz gibi, şimdilik cihazın boyutuyla ilgili yapılmış resmi bir açıklama yok.  

  Kod Adı: Neila  

  Digital Chat Station’dan yayımlanan rapora göre Google, kod adı Neila olan küçük ekranlı bir telefon üzerinde çalışıyor. Ortaya atılan diğer iddialar ise Pixel Mini’nin, serideki diğer cihazlara benzer bir tasarımla üretileceği yönünde. 

  Şimdilik sızıntılarla birlikte Google Pixel Mini hakkındaki tüm bilgiler bunlarla sınırlı. 

  Söz konusu mini telefona dair bilgiler, Apple’ın iPhone Mini modellerini durdurduğu zamanla birlikte geldi. Durdurma sebebi olarak ise mini telefonlardaki satış oranının daha az oluşu öne sürüldü. Ancak raporlara göre, iPhone 14 Plus ön rezervasyonlarının iPhone 13 Mini’den daha düşük görünüyor. 
   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Razer Viper Mini Signature Edition Oyuncu Faresi Tanıtıldı! Sadece 49 Gram!

  Dünyaca ünlü oyuncu ekipmanları markası Razer, bugüne kadarki en hafif oyuncu faresini tanıttı. İşte Razer Viper Mini Signature Edition adıyla çıkacak yeni oyuncu faresinin teknik özellikleri ve fiyatı!

  Apple M2 ve M2 Pro Çipli Mac Mini Modelini Tanıttı! İşte Mac Mini Özellikleri ve Türkiye Fiyatı!

  Apple, M2 ve M2 Pro çipli yeni nesil Mac Mini modelini tanıttı. Apple Türkiye, M2 ve M2 Pro çipli Mac Mini modelinin özellikleri ve Türkiye satış fiyatı açıklandı!

  Resmi Açıklama Geldi: Askerlik İşlemleri Artık e-Devlet Üzerinden Yapılacak!

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, askerlikle ilgili işlemlerin artık e-Devlet üzerinden yapılacağını açıkladı. Bunun için 'Askerliğim' sayfası kurulacak!

  Google, Dolandırıcılıkla Mücadele İçin Yeni Bir Özellik Geliştirdi!

  Google Voice, dolandırıcılarla mücadele edebilmek amacıyla yeni bir özellik geliştirdi. Buna göre dolandırıcılardan gelen aramalar, kırmızı renkle gösterilecek!

  Apple’a İnat Mini Telefon: Google, Pixel Mini Üzerinde Çalışıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et