R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple’a İnat Mini Telefon: Google, Pixel Mini Üzerinde Çalışıyor

  Google, 6 Ekim'deki 'Made by Google' etkinliğiyle birlikte Pixel isimli bir telefon serisi çıkarmaya hazırlanıyor. İddialara göre seride bir de 'mini' telefon var.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  17.09.2022 13:23 2578 2 dk okuma süresi
  Apple’a İnat Mini Telefon: Google, Pixel Mini Üzerinde Çalışıyor
  Son Düzenleme:

  Google, ‘Made by Google’ isimli etkinliğiyle 6 Ekim’de Pixel 7 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.  

  Kısa bir süre önce Google Pixel 7 serisi ve Pixel Watch’u piyasaya sürmeyi planladığını açıklayan Google, Made by Google isimli etkinliğini duyurdu. Duyuruya göre iki ürün grubunun da 6 Ekim’deki etkinlikte tanıtılması bekleniyor. 

  Ancak henüz etkinliğe birkaç hafta varken, Çinli bir kaynak olan Digital Chat Station, yeni raporunu yayımladı. Yayımlanan raporda, Google’ın Pixel Mini isimli bir telefon geliştirdiğine dair bilgiler paylaşıldı. Çinli kaynağın dışında şimdilik cihazla ilgili bilgi çok az.  

  Rapordaki bilgilere göre Pixel Mini üzerinde çalışan firma ise Kaliforniya merkezli Mountain View.  

  Bilinenlere göre Pixel 6 Pro 6.7 inç, Pixel 6 6.4 inç ve Pixel 6a ise 6.1 inç’lik ekran büyüklüğüne sahip. Bu bağlamda düşünecek olursak, Pixel Mini’nin çok daha küçük bir ekrana sahip olabilir. Hatta öyle ki, Google, Pixel Mini’nin boyutu için Pixel 3’ün 5.5 inç’lik ekranına bile geri dönebilir. 

  Ancak söylediğimiz gibi, şimdilik cihazın boyutuyla ilgili yapılmış resmi bir açıklama yok.  

  Kod Adı: Neila  

  Digital Chat Station’dan yayımlanan rapora göre Google, kod adı Neila olan küçük ekranlı bir telefon üzerinde çalışıyor. Ortaya atılan diğer iddialar ise Pixel Mini’nin, serideki diğer cihazlara benzer bir tasarımla üretileceği yönünde. 

  Şimdilik sızıntılarla birlikte Google Pixel Mini hakkındaki tüm bilgiler bunlarla sınırlı. 

  Söz konusu mini telefona dair bilgiler, Apple’ın iPhone Mini modellerini durdurduğu zamanla birlikte geldi. Durdurma sebebi olarak ise mini telefonlardaki satış oranının daha az oluşu öne sürüldü. Ancak raporlara göre, iPhone 14 Plus ön rezervasyonlarının iPhone 13 Mini’den daha düşük görünüyor. 
   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Modelleri Sızdırıldı: iPad Mini Geliyor!

  Apple, yeni iPad modellerini duyurdu: iPad Mini 7, iPad 11 ve M5 iPad Pro. Bu cihazlar güçlü işlemcileri ve yeni özellikleriyle dikkat çekiyor.

  EURO 2024 Son 16 Turu: Türkiye-Avusturya Karşılaşması Tek Maç Üzerinden Oynanacak

  2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2024) son 16 turunda Türkiye, Avusturya ile kritik bir mücadeleye çıkıyor. 2 Temmuz 2024 tarihinde TSİ 22.00'de Leipzig'de oynanacak bu karşılaşma, tek maç üzerinden belirlenecek ve kazanan takım çeyrek finale yüks

  Google, Sonsuz Kaydırma Özelliğini Kaldırıyor: İşte Detaylar!

  Google, arama sonuçlarındaki sonsuz kaydırma özelliğini kaldırarak klasik sayfa numaralandırma çubuğuna geri dönüyor. Bu değişiklik daha hızlı deneyim sunacak.

  SpaceX, Starlink Mini’yi Tanıttı!

  SpaceX, taşınabilir uydu internet çözümü Starlink Mini'yi tanıttı. Gezginler için ideal olan cihaz, yüksek hızda internet sunuyor ve sırt çantasına sığabiliyor.

  Apple’a İnat Mini Telefon: Google, Pixel Mini Üzerinde Çalışıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et