R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steam Donanım ve Yazılım Anketi sonuçlandı! Intel vs AMD Savaşının Kazananı Kim Oldu?

  Steam Firması'nın Mayıs 2022 için yaptığı donanım ve yazılım anketi sonuçlandı. Anket sonuçları Intel'in zirvedeki tahtını koruduğunu gösteriyor. Anket detayları haberimizde...

  Mehmet Şahin Mehmet Şahin 12.06.2022 16:14 1355 2 dk okuma süresi
  Steam Donanım ve Yazılım Anketi sonuçlandı! Intel vs AMD Savaşının Kazananı Kim Oldu?
  Son Düzenleme:

  Steam Firması'nın her ay yaptığı “Oyuncular İçin Donanım ve Yazılım Anketi” Mayıs 2022' ayı sonuçlandı. Anket sonuçlarına göre en iyi işlemci markasının Intel, en iyi ekran kartı markasının da NVIDIA olduğunu görüyoruz. Geçen ay da benzer sonuçlar açıklanmıştı. AMD maalesef yarışta geride kalmaya devam ediyor.

  Ankete göre oyuncuların yüzde 68,03'ü Intel işlemciler kullanırken oyuncuların yüzde 31,97'si AMD işlemciler kullandığını belirtti. Intel kullanıcıları en çok 2.3-2.69 Ghz aralığındaki hız değerlerine sahip işlemci modellerini tercih ediyor. AMD kullanıcıları ise en çok 3.3-3.69 Ghz aralığındaki hız değerlerine sahip işlemci modellerini tercih ediyor.

  Intel Hâlâ İşlemci Dünyasında Zirveyi Koruyor!

  Steam donanım anketi

  Ekran kartlarında ise NVIDIA yüzde 75,93 oranla ekran kartlarının babası olduğunu kanıtlıyor. NVIDIA'yı yüzde 14,91'le AMD, yüzde 8,95'le Intel takip ediyor. NVIDIA ekran kartları arasından en çok tercih edilen ekran kartı modeli ise yüzde 7,17'lik oranla NVIDIA GeForce GTX 1060 oldu. NVIDIA GeForce GTX 1060'ı NVIDIA GeForce GTX 1650, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti ve NVIDIA GeForce RTX 2060 takip etti.

  Oyuncuların en çok tercih ettiği 10 NVIDIA ekran kartı modeli:

  Steam

  Ayrıca anketle beraber yalnızca işlemci ve ekran kartı değil oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemi, kullanılan RAM, çözünürlük gibi etkenler de belirlendi. İşletim sisteminde başı yüzde 73,89'lik oranla Windows çekiyor. Yüzde 51,41 oranla kullancıların yarısından fazlasının 16 GB RAM kullandığını anlıyoruz. Depolama alanı konusunda kullanıcıların 1 TB üstünde depolama birimleri kullanmaya yöneldiğini görüyoruz.

  Windows Popülerliğini Sürdürüyor

  Steam anket

  Steam 2022 Mayıs Donanım ve Yazılım Anketine sizler de katıldınız mı? Sonuçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  Marvel’s Spider-Man Miles Morales PC Sürümü Yayınlandı!

  Sony, uzun süredir merakla beklenen Marvel's Spider Man: Miles Morales PC sürümünü yayınladı. İşte Spider Man Miles Morales fiyatı ve sistem gereksinimleri!

  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!

  Google Search Console, online mağaza sahiplerinin, ürünlerini 'Alışveriş' sekmesinde gösterebilmelerine olanak sağlayacak. Bu önemli özellik, kademeli olarak kullanıma sunulacak.

  Steam Donanım ve Yazılım Anketi sonuçlandı! Intel vs AMD Savaşının Kazananı Kim Oldu?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et