R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony INZONE M3 Tanıtıldı: İşte 240 Hz Monitörün Özellikleri!

  Sony INZONE M3 teknik özellikleri ile beraber duyuruldu. Yeni duyurulan monitör harikulade detayları ile kullanıcıların ağzını sulandırdı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  05.01.2023 22:03 2277 6 dk okuma süresi
  Sony INZONE M3 Tanıtıldı: İşte 240 Hz Monitörün Özellikleri!
  Son Düzenleme:

  Sony, CES 2023 kapsamında yeni nesil monitörlerini tanıtmış oldu. Bunlardan birisi de INZONE M3 modeli. 240 Hz tazeleme hızına sahip ürün, 1 ms tepki süresi ile çalışıyor. Kaliteli renk doygunluğuna yer veren monitör, eşsiz bir zevk sunuyor. G-SYNC ile uyumluluğa sahip olan ürün, aynı zamanda PlayStation 5 özelliklerine yer vermekte. Bu da oyun konsolundan daha iyi verim alma imkanı demek. Henüz ürün satışa sunulmadı, fakat şimdiden oyuncular heyecanlı bir bekleyiş sürüyor.

  240 Hz Sony INZONE M3, 1 ms gecikmeye sahip

  Firma, INZONE M3 modeli ile oyunculara zevk yaşatacak. 27 inç monitör, Full HD bir şekilde insanlarla buluşuyor. Özellikle rekabete dayalı oyunlar için monitörün önemli avantajları mevcut. Monitörün profesyonel oyuncular için sunduğu özelliklerden birisi 240 Hz tazeleme hızı. Akıcı bir oyun deneyimi için yüksek FPS’lere ulaşmak ve sahneleri yakalamak büyük bir önem kazanıyor. Rekabete dayalı oyunlarda yüksek Hz monitör rakibin daha erken görünmesini sağlar. Bu da 1 - 0 önde olmak demek.

  Monitörün önemli özelliklerinden birisi de gecikme süresi. Hızlı tepki veren ürünün gecikme süresi 1 ms olarak açıklandı. Yani ekran, çok hızlı bir şekilde geri dönüş sağlıyor. CS: GO ve Valorant gibi rekabetçi oyunlarda bu kritik bir olay. Çünkü düşük gecikme sayesinde görüntü, ekrana daha erken ulaşıyor. Bu da düşmanı daha hızlı tespit etmek anlamına geliyor. Özellikle profesyonel oyuncular, düşük gecikme süresine büyük önem veriyor.

  Sony INZONE M3 ile beraber NVIDIA G-SYNC uyumluluğundan da yararlanılacak. G-SYNC, ekran yırtılmalarının önüne geçen bir teknoloji. Özellikle yüksek FPS düşük yenileme hızında karşımıza çıkıyor. Ekran, yenileme hızından fazla sahne geldiğinde her sahneyi yakalayamaz. Bu da ekran yırtılmalarına yol açar. Bu durumdan muzdarip olmamak için NVIDIA G-SYNC kullanılması gerekir.

  Monitörün değişken yenileme hızı bulunuyor. Yenileme hızının dinamik bir şekilde değişmesi güç tasarrufu sağlar. Yani ekran, gerektiği kadar tazeleme hızını aktif eder. Bunun yanı sıra ekranın DisplayHDR 400 desteği bulunuyor. Ayrıca %99 sRGB olarak çalışıyor. Bu özellikler, renk kalitesini artırırken aynı zamanda daha iyi görüntü sunar.

  Bir diğer özellik olan FPS oyun görüntü modu, rakipleri rahat görmeyi sağlıyor. Bu mod aktif edildiği takdirde parlaklık ve kontrast ayarı optimize ediliyor. Bir diğer mod olan siyah ekolayzer ise gölgeleri aydınlatıyor. Bu özellik ile beraber oyuncular, rakiplerini karanlık yerlerde daha iyi tespit eder.

  PlayStation 5 ile özel bir deneyim sunuyor

  Oyun monitörünün bir diğer özelliği, PlayStation 5 detayları olarak yansıyor. PlayStation 5 oyun konsoluna sahip olanlar, bu monitörle muazzam bir deneyim elde ediyor. Oyun konsolu, eğer bu monitöre bağlanırsa otomatik olarak tanınır. Yani konsol, monitör hakkında aldığı bilgilerle monitör modelini bilir. INZONE M3 ile beraber konsol çalıştırıldığında otomatik HDR ton eşleştirmesi uygulanır. Bu özellik ile beraber yansıyan alanların yansıması azaltılır. Bu da daha iyi bir görüntü sunar.

  Sony INZONE M3, PS5 ile beraber görüntü modunu otomatik bir şekilde belirler. Örneğin konsolda oyun oynarken oyun modu aktif olur. Film izlerken de sinema modu aktif hale gelir. Yani görüntü modu yapılan aktiviteye göre otomatik olarak ayarlanır.

  Monitörde bulunan portları incelediğimizde toplamda 6 bağlantı karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki 2 adet HDMI 2.1 konnektörü. Bir diğeri DisplayPort 1.4 bağlantısı. Monitörde USB Type-C, USB Type-B, USB Type-A ve jak çıkışı da mevcut.

  Oyun monitörünün öne çıkan bir diğer özelliği, farklı donanımlar bağlanabiliyor olması. Bu özellik sayesinde iki bilgisayara kadar denetim yapmak mümkün hale geliyor. Örnek vermek gerekirse fare ve klavyenin monitöre bağlandığını hesap edelim. Bu veri monitörden bilgisayara gidiyor ve işleniyor. Ardından bilgisayar, tepki veriyor. Aynı işlem diğer bilgisayar için de mevcut. Yani tek klavye ve fare kullanımı ile iki bilgisayarı yönetmek mümkün. Kullanıcı, istediği bilgisayarı belirleyerek o bilgisayarı anlık olarak kullanabilmekte.

  Sony INZONE M3 bir diğer özellik olarak yazılıma yer veriyor. Sony, sunduğu yazılım sayesinde monitör ayarlarının özelleştirilmesine imkan tanımış durumda. Yazılımın etkili özelliklerinden birisi her oyuna veya uygulamaya ayrı ayar yapılabilmesi. Örneğin oyuncu, Minecraft oyunu için ayrı bir görüntü ve ses moduna imkan tanıyabiliyor.

  Sony INZONE M3 teknik özellikleri

  Sony’nin yeni monitörü en yenilikçi özellikleri ile karşımızda duruyor. Oyun monitörünün öncelikli olarak ekran özelliklerine bakmalıyız. 27 inç ekrana sahip ürün 16:9 en boy oranına yer vermekte. IPS LCD panel ile beraber gelen model, 1.920 x 1.080 piksel çözünürlük içeriyor. 24 Hz ve 240 Hz yenileme hızı ile çalışan model, 1 ms tepki süresiyle iş yapıyor. %99 sRGB renk gamının yanı sıra monitör, 1 milyarın üzerinde renk gösteriyor.

  En iyi olanakları sunan Sony INZONE M3, yansıma engelleyici özelliğini de sağlıyor. 178 derece izleme açısının dışında ürün, kenar ışıklandırmalı LED’ler içermekte. Monitörde yer alan teknolojilerden birisi de titremesiz ekran. Bu da oyun keyfini ultra düzeye çıkarıyor.

  Monitör ile ilgili öne çıkan bir diğer şey, oyun özellikleri olmakta. Monitörün birçok görüntü modu yer alıyor. Bunlar standart, FPS, oyun, sinema, oyun 1 ve oyun 2 olmakta. Oyun desteği olarak da artı işareti, zamanlayıcı ve kare hızı sayacı mevcut. Siyah ekolayzer özelliğinin bulunduğunu da belirtelim. PlayStation 5 için ise otomatik HDR ton eşleştirme ve görüntü modu ayarlama bulunuyor.

  INZONE Hub uygulamasına sahip ürün renk yönetimine imkan tanımakta. Arka ışık efekti bulunmayan monitör Türkçe dilini de destekliyor. Ayrıca ürünün 2 adet 2 watt hoparlörü yer almakta. Ürün beklemede 0,5 watt güç tüketiyor. Standart olarak 103 watt güç harcıyor. Ekonomik modda ise 21,6 watt tüketim gerçekleştiriyor.

  Monitörün tüm teknik detayları aşağıdaki tabloda yer alıyor.

  En boy oranı16:9
  Ekran tipiIPS LCD
  Ekran çözünürlüğü1.920 x 1.080 piksel
  Yenileme hızı24 Hz ve 240 Hz
  Tepki süresi1 ms
  En yüksek parlaklık400 cd / m2
  Renk gamı%99 sRGB
  Renk desteği1.07 milyar renk
  TeknolojilerDisplayPort, HDMI, ALLM, VESA DP, DisplayHDR 400, kenar ışıklandırmalı LED, NVIDIA G-SYNC, değişken yenileme hızı, titreme önleyici, düşük mavi ışık, yansıma engelleyici
  Görüntü modlarıStandart, FPS oyun, Sinema, Oyun 1, Oyun 2
  Oyun desteğiArtı İşareti, Zamanlayıcı, Kare Hızı Sayacı
  Siyah ekolayzerMevcut
  PS5 özellikleriOtomatik HDR ton eşleştirme ve otomatik görüntü modu ayarlama
  Hoparlör2 adet 2 watt
  Güç tüketimi0,5 watt ile 103 watt aralığı

  Sony, INZONE M9 monitörünü de duyurdu

  Firmanın tanıtmış olduğu bir diğer monitör INZONE M9 olarak yer alıyor. Sony INZONE M3 modeline göre daha yüksek çözünürlük vaat ediyor. Ürünün 27 inç ve 144 Hz olduğunu belirtmiş olalım. Ekran çözünürlüğü ise 4K olarak açıklandı. IPS panele sahip oyun monitörü, 1 ms gecikme ile çalışıyor. HDR desteği ile beraber renk kalitesi de muazzam düzeyde bulunuyor. Ürünün öne çıkan özellikleri şu şekilde:

  • 3.840 x 2.160 piksel, 144 Hz yenileme hızı, 1 ms gecikme
  • DisplayHDR 600 onaylı
  • NVIDIA G-SYNC
  • FPS oyun görüntü modu ve siyah ekolayzer
  • PlayStation 5 özellikleri
  • 600 cd / m2 parlaklık seviyesi
  • 0,5 watt ile 139 watt arası güç tüketimi

  Her iki ürün de henüz ülkemizde satışa çıkarılmadı. Fiyat hakkında da net bir bilgi bulunmuyor. Şimdiden değerlendirme yapan müşteriler bulunmakta. Müşterilerin en çok performans, pratiklik ve görüntü kalitesini beğendiği görülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Watch 7 Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

  Samsung Galaxy Watch 7 tanıtıldı! 40 mm modeli 9.999 TL, 44 mm modeli 10.999 TL. İşte yeni özellikler ve fiyat detayları!

  Samsung Galaxy Ring Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Samsung, Galaxy Ring akıllı yüzüğü tanıttı. 399 dolar fiyatla satışa sunulan yüzük, sağlık takibi ve uzun pil ömrüyle dikkat çekiyor.

  Yeni Elektrikli Ford Capri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Ford Capri, elektrikli SUV olarak geri döndü. 627 km menzil, modern tasarım ve gelişmiş teknoloji ile dikkat çekiyor. Fiyatı 47 bin euro'dan başlıyor.

  NBA 2K25 Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

  NBA 2K25, 6 Eylül 2024'te çıkıyor. PS5, Xbox Series X/S ve PC'de yeni nesil özellikler sunacak. Fiyatı 2.900 TL, Steam'de 69.99 dolar.

  Sony INZONE M3 Tanıtıldı: İşte 240 Hz Monitörün Özellikleri!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et