R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nvidia Ekran Kartlarına Ek Özellikler Kazandırmaya Devam Ediyor

  DLSS ve RTX gibi teknolojilerin yanında yapay zeka teknolojilerini ekran kartlarına aktararak kendilerinden sıkça söz ettiren Nvidia, ekran kartlarına ek özellikler kazandırmaya devam ediyor.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  28.03.2023 14:44 1312 2 dk okuma süresi
  Nvidia Ekran Kartlarına Ek Özellikler Kazandırmaya Devam Ediyor
  Son Düzenleme:

  Nvidia, tüketici grafik kartları için eş zamanlı video kodlama sınırlarını gizlice artırarak, Maxwell mimarisine kadar birçok GPU için daha fazla esneklik sunuyor. Yapay zeka teknolojilerine yapılan yatırımlarıyla adından söz ettiren Nvidia, ekran kartlarına ek özellikler kazandırmaya devam ediyor.

  Maxwell Mimarisine Kadar Destek Sunuluyor

  Tom's Hardware tarafından yapılan bir rapora göre, Nvidia'nın GeForce GPU'larında yerleşik video kodlama donanımında dikkat çekici bir yenilik keşfedildi. NVENC kodlayıcısı, üç adede kadar eş zamanlı video akışı desteği sunan GeForce ekran kartlarında yerleşik olarak bulunuyor. Yeni güncelleme ile bu sınırlama esnetilmiş durumda.

  Nvidia'nın mevcut sürücüleri tarafından desteklenen çoğu GPU, beş adede kadar video akışına destek sunacak şekilde güncellendi. Yeni değişikliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulduğu açıklanmamış olsa da, Tom's Hardware raporu 18 Mart tarihinden itibaren geçerli olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, ek kodlama yeteneklerinin kilidini açmak için yeni GeForce sürücülerini yüklemeniz gerekebilir.

  Hangi Modeller Destekleniyor?

  Eş zamanlı video kodlama desteği, 2014 yılında karşımıza çıkan Maxwell mimarisine kadar uzanıyor. Desteklenen modeller listesinde, GeForce 750 Ti'dan RTX 4000 serisine kadar birçok farklı model bulunuyor. Bu sayede, yeni değişiklikten yararlanmak isteyen kullanıcıların yeni veya güçlü bir karta ihtiyacı olmayacak. Ancak, video kodlama yeteneklerinin mevcut kartın donanımı ile sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var.

  Nvidia'nın Ekran Kartlarına Ek Özellikler Kazandırma Stratejisi

  Nvidia, teknoloji dünyasında yapay zeka alanındaki yatırımlarıyla öne çıkan bir marka olarak dikkat çekiyor. Bu yeni güncelleme, şirketin ekran kartlarına ek özellikler kazandırarak kullanıcıların beklentilerini karşılamaya yönelik bir strateji olarak görülebilir. Bu sayede, hem yeni hem de eski grafik kartı kullanıcıları, video kodlama yeteneklerinden daha fazla yararlanabilecek.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Nvidia Ekran Kartlarına Ek Özellikler Kazandırmaya Devam Ediyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et