R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk'tan Twitter Kullanıcılarını Şaşırtan Karar: Ücretli Özellikler Artıyor

  Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasından sonra pek çok değişiklik gündeme geldi. Geçen hafta Twitter'ın değerlendirmesinin düşük olmasının ardından bugün de Elon Musk ücretli kullanıcılara daha fazla özellik sunmak için çalışıyor.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  28.03.2023 14:30 1217 2 dk okuma süresi
  Elon Musk'tan Twitter Kullanıcılarını Şaşırtan Karar: Ücretli Özellikler Artıyor
  Son Düzenleme:

  Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından pek çok kullanıcı hoşnut olmayan değişikliklere tanık oldu. Görünüşe göre, Twitter bu hoşnutsuzluk yaratan değişikliklerin sayısını daha da artırma niyetinde.

  Twitter Platformunda Musk Etkisi

  Elon Musk, Twitter'ı satın aldığı günden beri platformda sayısız değişiklik gerçekleştirdi. Sürekli olarak yeni özellikler getiren ve geri çeken Twitter, gelirlerini artırmak için adeta yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu bağlamda Twitter Blue aboneliği, şimdilik platformun en önemli gelir kaynağı olarak görülüyor.

  Özel Özellikler Sadece Ücret Ödeyenlere Açık Olacak

  Twitter CEO'su Elon Musk, bir süre önce attığı tweet ile 15 Nisan'dan itibaren "Sizin İçin" önerilerinin sadece "doğrulanmış" hesaba sahip kullanıcılara açık olacağını belirtti. Bu durum, "Sana Özel" akıştaki tüm tweetlerin onaylı hesaplardan olacağı anlamına geliyor. Musk, bu adımın "gelişmiş yapay zeka botlarının platformu ele geçirmesine karşı en gerçekçi çözüm" olduğunu savunuyor. Ayrıca Musk, doğrulanmış kullanıcıların "aynı nedenle" anketlerde oy kullanabilecek tek hesaplar olacağını ifade ediyor. Türkiye'de doğrulanmış bir hesap için aylık 150 TL ödeme yapılması gerekmekte.

  Musk'ın Söylemlerine İhtiyatla Yaklaşmak Gerekiyor

  Ancak Elon Musk'ın bu açıklamalarına biraz mesafeli yaklaşmakta fayda var. Zira milyarder iş insanı daha önce verdiği bazı sözleri henüz yerine getirmedi. Örneğin, şirketin algoritmasını 5 Mart'a kadar açık kaynaklı hale getirme sözü vermişti; ancak bu konuda henüz somut bir adım atılmış değil. Hatta Şubat ayında şirketin reklam gelirlerini Blue aboneleriyle paylaşmaya başlayacağına dair de bir söz vermişti, ancak bu konuda da neredeyse iki ay geçmesine rağmen bir gelişme yaşanmadı.
   

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Lexus LBX Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Lexus, önceden ürettiği modellerden büyük ölçüde ayrılan tamamen yeni Lexus LBX modelini tanıttı. Araç, tasarımı ve özellikleriyle büyük beğeni topladı!

  LG'den Yenilikçi Taşınabilir Ekran StanbyME Go: İşte Özellikleri ve Fiyatı

  LG, bir bond çanta içerisinde taşınabilen ekran modelini tanıttı. StanbyME Go isimli ekran modeli, akıllı özellikleri sayesinde kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

  Twitter Kodları Yeniden Yazılıyor: İsim Değişebilir!

  Twitter mühendisleri, kaynak kodunu baştan yazmaya başladı ve ilk çalışmalarda kod satırlarında %10'luk bir azalma elde ettiler.

  Garmin Fenix 7 Pro Serisi Geliyor: Gelişmiş Ekran Teknolojisi ve Üstün Özellikler

  Garmin Fenix 7 Pro serisi, gelişmiş ekranı ile vitrine çıkıyor. Bu akıllı saat, yenilikçi teknolojilerle donatılmış bir ekran sunarak eşsiz bir deneyim sunuyor.

  Elon Musk'tan Twitter Kullanıcılarını Şaşırtan Karar: Ücretli Özellikler Artıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et