R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  GeForce RTX 40 Serisi için Yeni İddaa: Elektrik Faturaları Şişecek!

  Nvidia'nın merakla beklenen GeForce RTX 40 serisi için yeni sızıntılar gündeme gelmeye başladı. Bu sızıntılara göre kullanıcılar için faturalar cep yakacak gibi görünüyor. İşte detaylar!

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  20.06.2022 06:02 1409 2 dk okuma süresi
  GeForce RTX 40 Serisi için Yeni İddaa: Elektrik Faturaları Şişecek!
  Son Düzenleme:

  Ekran kartı denildiği zaman akla gelen markalardan Nvidia için yeni sızıntılar gündeme gelmeye devam ediyor. Markanın yeni ekran kartı olacak olan GeForce RTX 40 serisi üzerinde çalışmaların devam ettiği biliniyordu. Henüz piyasaya sürülmeyen yeni seri ekran kartı hakkında teknoloji kulislerinde bazı sızıntılar gündeme gelmeye başladı. 

  Kullanıcıları heyecanlandıran sızıntıya göre GeForce RTX 40 serisi ekran kartlarının son derece güçlü olacağı düşünülüyor. Hatta bu ekran kartları için ‘güç canavarı’ ifadelerini kullanabiliriz. Ancak daha önce ortaya çıkan sızıntılarda şimdikinin tam aksi bilgilere yer verildiği ifade edilmişti. Güç tüketimi anlamında düşük özelliklere sahip olacağı düşünülüyordu. Ancak tam tersi olarak yeni seri ekran kartlarının 800 W güç sınırına ihtiyaç duyması bekleniyor. 

  GeForce RTX 40 serisi için güç tüketimi korkuttu!

  Teknoloji kulislerinde konuşulan yeni sızıntılara göre yeni ekran kartı serisi için güç sınırları ortaya çıkmaya başladı. Nvidia RTX 40 serisi için bazı kritik bilgiler teknoloji meraklılarını heyecanlandırırken, aynı zamanda korkuttu. 

  Ekran kartları için güç sınırı ifadesi GPU’nun çalışma sürecini ve bununla birlikte donanımın BIOS ayarlarında yer alan maksimum watt olarak karşımıza çıkıyor. Ekran kartlarının özellikleri arasında pahalı soğutma sistemi yer alıyor. Bu durumda güç sınırına yakın değerlerde çalışmaları bekleniyor. 

  GeForce RTX 40 serisi özellikleri sızdırıldı!

  Yeni seri RTX 40 için AD102 GPU değerlerinin maksimum 800 watt sınırı ile piyasaya çıkması bekleniyor. Daha önce ortaya çıkan bazı sızıntılar ise durumun daha farklı olacağını söylüyordu. O sızıntılara göre 600 watt sınırı ile geleceği düşünülüyordu ve bu oldukça düşük bir değer olarak kabul görmüştü. 

  Ortaya çıkacak olan yeni ekran kartı serisinin yüksek güç özellikleri ile kullanıcıları korkutan bir özelliği daha ortaya çıktı. Yüksek güç demek faturalar için ekstra bir yük anlamına geldiği için henüz ekran kartı piyasaya sürülmeden durum endişeye neden oldu. Ortaya atılan diğer iddialara göre ise merakla beklenen ekran kartının bu süreçte 2023 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  GeForce RTX 40 Serisi için Yeni İddaa: Elektrik Faturaları Şişecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et