R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16 Sürümünde Sahte AirPods’lara Karşı Güvenlik Önlemi

  Apple’nin geliştirdiği AirPods’ların sahteleri piyasada çok fazla bulunuyor ve kullanıcıyı mağdur ediyor. Apple, yeni gelecek iOS 16 sürümüyle birlikte bu soruna karşı önemli bir güvenlik sistemi oluşturuyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.06.2022 18:29 1083 2 dk okuma süresi
  iOS 16 Sürümünde Sahte AirPods’lara Karşı Güvenlik Önlemi
  Son Düzenleme:

  iPhone kullanıcıları Apple tarafından geliştirilen AirPods kablosuz kulaklık modellerini yoğun şekilde kullanıyor. Apple kalitesine sahip olmasıyla yüksek performans bir kullanım sunan AirPods’lar için son dönemde sahte modeller gündemde bulunuyor. Dünya genelinde kullanıcıların dolandırılmasına neden olan sahte AirPods’ların orijinaliyle birebir olması anlaşılmasını zorlaştırıyor. Genel kullanıcı açısından anlaşılması güç olan sahte AirPods’lar artık, iPhone kullanıcılarını mağdur edemeyecek. Ortaya çıkan bilgilere göre WWDC 2022 etkinliğinde tanıtılan yeni iOS 16 sürümünde sahte AirPods’a karşı güvenlik önlemi olacak.

  iOS16 sahte AirPods doğrulama

  iOS 16 Donanım ve Aksesuarlarla Doğrulama Yapıyor!

  Apple’nin kısa bir süre önce gerçekleştirdiği WWDC 2022 etkinliğinde tanıtımını yaptığı ve henüz “iOS 16 Beta 1” sürümünün kullanıma açıldığı iOS 16 ile birlikte gelecek yeni özelliklerde ortaya çıkmaya başladı. Özellikle de iOS 16 Beta sürümü kullanıcıları tarafından denetlenen yeni iOS sürümünde gelecek yeni güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

  Beta sürümü sayesinde ortaya çıkartılan en yeni özelliğin ise sahte Apple ürünlerine karşı güvenlik önlemine sahip olduğu belirtiliyor. Ortaya çıkan bilgilere göre iOS 16 sürümü yüklü olan iPhone’lar, bağlantı sağlanan/takılan Apple ürünlerinin orijinal olup, olmadığını kontrol edebilecek. Böylelikle son dönemde iPhone kullanıcılarının çok mağdur olduğu sahte AirPods’lara karşı da ciddi bir güvenlik önlemi oluşturulmuş olacak.

  iOS16 sahte AirPods doğrulama

  iOS 16 yazılımında gizli kodları sayesinde iPhone’a bir AirPods bağlandığında doğrulama sistemi devreye giriyor. Devreye giren doğrulama sistemi AirPods’un orijinal mi? yoksa sahte mi? olduğunu anında belirleyebiliyor. Eğer iOS 16 yüklü iPhone ile bağlantı sağlanan AirPods sahteyse, kullanıcının ekranında kulaklığın orijinal olmadığı ve yinede bu kulaklığa bağlanmak istenip, istenmediği sorulacak.

  Bu kulaklıkların orijinal Apple AirPods olduğu doğrulanamadı. Yine de bağlanmak ister misiniz?

  Apple, iOS 16’daki bu özelliği sadece AirPods ürünleri için değil, iPhone ile ilişkili olan donanım bileşenlerine istinaden de kullanıyor. Böylelikle iPhone için takılan yeni kamera bileşenleri veya batarya gibi donanım parçalarının da orijinal olup, olmadığının doğrulamasını otomatik olarak gerçekleştirecek.

  Apple’nin sahte Apple ürünlerine karşı getireceği bu yeni özelliği siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iOS 15.6.1 Güncellemesi Yayında! Sorunlar Giderildi!

  Apple iOS 15.6.1 güncellemesi ile birlikte pek çok önemli güvenlik sorunu giderildi. Apple'a göre, iOS 15 sürümü, güvenlik açıklarına karşı yeni güncellemeyi hemen yüklenmeli. İşte iOS 15.6.1 güncellemesiyle gelenler!

  Mercedes’in Parça Sahteciliği ile Mücadelesi

  İnternet üzerinden Mercedes sahte parçalarını ucuza satarak insanları kandıranlara Mercedes dur diyecek. Detaylar haberimizde.

  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek

  Google, Android cihazlarda kullanılan uygulamalarda çıkan tam ekran reklamların kullanıcı deneyimini olumsuz etkilediği için sınırlandıracak. İşte yeni Play Store politikaları!

  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!

  Apple geçen hafta içerisinde yayınladığı yeni sürümü iOS 15.6'nın ardından bir önceki sürüm 15.5 için "imzalama durdurma" kararı aldı. Böylelikle artık iPhone kullanıcıları önceki iOS 15 sürümlerini kullanamayacak.

  iOS 16 Sürümünde Sahte AirPods’lara Karşı Güvenlik Önlemi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et