R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple M2 Pro ile İlgili Önemli Bilgiler Geldi! M2 Pro İşlemcinin Ne Zaman Çıkacak?

  Apple 6 Haziran’da gerçekleştirdiği WWDC etkinliğiyle yeni nesil işlemcisi M2’yi herkese tanıtmıştı. Şimdiyse 3Nm teknolojili M2 Pro versiyonuyla ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. İşte M2 pro işlemciyle ilgili son sızıntılar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 11.06.2022 13:10 1319 2 dk okuma süresi
  Apple M2 Pro ile İlgili Önemli Bilgiler Geldi! M2 Pro İşlemcinin Ne Zaman Çıkacak?
  Son Düzenleme:

  WWDC etkinliğinde gerçekleştirdiği tanıtımlarıyla hem donanım hem de yazılım alanında önemli bir fark yaratan Apple’den M2 Pro hamlesi de geldi. Etkinlikte tanıtılan yeni nesil M2 işlemcinin yeni versiyonu olacak ve Apple’nin gelecek yıl tanıtmayı planladığı M2 Pro işlemcisine dair önemli bilgiler web’de paylaşılmaya başlandı.

  Apple M2 Pro İşlemci Özellikleri Nasıl Olacak?

  Apple, tanıttığı yeni nesil M2 işlemci ile ilk versiyon M1 işlemcilere göre performansını önemli seviyede ileriye taşımıştı. Apple MacBook ürünlerine büyük bir güç ve performans getiren yeni nesil M2 işlemcilerin heyecanı devam ederken, bir haber de M2 Pro işlemcisinden geldi. WWDC etkinliğinde yeni nesil işlemci M2’nin Pro versiyonunu tanıtılmamıştı.

  Apple ve hatta tüm Silikon Vadisi’ne dair yaptığı açıklamalarıyla önemli bilgiler paylaşan analist “Jeff Pu” yine önemli bir açıklamaya imza attı. Ünlü analist tarafından yapılan paylaşıma göre Apple’nin M2 Pro işlemcisine ilişkin “Apple Silicon” çip üretimi 2022’nin ikinci yarısı itibariyle başlayacak. 

  M2 Pro

  Apple’nin 3Nm teknolojisiyle üretimini gerçekleştireceği belirtilen yeni nesil M2 Pro işlemcisinde performans en yüksek seviyeye çekilirken, güç tüketimi ise minimum seviyeye indirilecek. 

  WWDC etkinliğinde tanıtımı yapılan yeni nesil M2 işlemcisi “5Nm” teknolojisinde üretilecek.

  Mac Mini M2 Geliyor

  Apple hakkında çok kısa bir süre önce bir Mac Mini modeli iddası gelmişti. Ortaya çıkan iddiaya göre Apple, Mac Mini modeli konusunda çalışma gerçekleştiriyor ve işlemcisini de M2 Pro işlemci olarak kullanmayı hedefliyor. Hatta iddialara göre 12 çekirdekli olacak. Apple M2 Pro işlemcinin 8 çekirdeği performans, 4 çekirdeği ise verimlilik şeklinde düzenlendi.

  İddaya göre yeni nesil 3Nm teknolojili M2 işlemci hem yeni nesil iPad serisinde hem de Mac Pro’da kullanılacak.

  Apple AR/VR İçin Sevindiren Haber

  Çok uzun zamandır beklenti oluşturan Apple, bir türlü AR/VR başlık için somut bir adımda bulunmamıştı. Ortaya çıkan son bilgilere göre Apple, 2023’ün Mart ayına kadar Apple AR/VR başlığı duyuracak. Böylelikle de ürünün gelecek yıl içerisinde piyasaya sürülmesinin de önemli oranda garantilenmiş olması da bekleniyor.

  Apple M2 Pro işlemci ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.Net Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaksilerin Çarpışması Hubble Uzay Teleskobundan Kaçmadı! Çarpışmanın Fotoğrafları Dünya’ya Gönderildi!

  Hubble Uzay Teleskobu, iki galaksinin çarpışma anı fotoğraflarını çekti. Teleskop, çektiği çarpışma fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  CPO (Chief Philosophy Officer) Nedir?

  CPO, Silikon Vadisi'ndeki firmaların kullandığı yeni bir pozisyonun kısaltmasıdır. Açılımı, Chief Philosophy Officer veya Baş Felsefe Sorumlusu'dur.

  Apple M2 Pro ile İlgili Önemli Bilgiler Geldi! M2 Pro İşlemcinin Ne Zaman Çıkacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et