R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni iPad Pro'da OLED Panel Kullanılacak: Detaylar

  Apple, Yeni nesil iPad Pro modelleri için LG ve Samsung üzerinden Oled siparişlerine başladı. Teknoloji devi yeni iPad Pro'ların olduğundan çok daha fazla ilgi göreceğine emin.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  25.02.2023 14:04 1521 2 dk okuma süresi
  Yeni iPad Pro'da OLED Panel Kullanılacak: Detaylar
  Son Düzenleme:

  Teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden Apple, 2024 yılında tanıtılması beklenen yeni iPad Pro modeli için önemli bir tasarım değişikliği yapmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili pek çok sızıntı ortaya çıkmış olsa da, sonunda Apple tarafından resmi bir açıklama yapıldı. Yeni cihazın LCD yerine OLED panel kullanacağı belirtiliyor.

  Yeni paneller için siparişler alınmaya başlandı

  Gelen bilgilere göre Apple, LG ve Samsung Display gibi dev firmalardan OLED panel siparişleri vermeye başladı. Yeni panellerin 2024 yılında iPad Pro, 2025'te ise MacBook Pro'da kullanılması bekleniyor. Siparişler iki dev üretici arasında eşit olarak dağıtılacak.

  Bu noktada şirketin en büyük ortaklarından BOE'nin ilk parti OLED siparişlerinde yer almadığı ortaya çıktı. Bu durum, teknoloji devi Apple ve BOE arasındaki anlaşmanın gözden geçirildiğine işaret ediyor.

  10,9 inç ve 12,9 inç OLED panellere yönelecek

  Sektöre yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Apple ilk siparişlerinde 10,9 inç ve 12,9 inç OLED panellere yönelecek. Yakın zamanda ortaya çıkan sızıntılar, yeni iPad Pro modellerinin selefinden daha büyük ekran boyutlarına sahip olacağına işaret etmişti. Yeni bilgiler de bunu doğruluyor. Ancak cihaz boyutlarında herhangi bir değişikliğin olup olmayacağı henüz net değil.

  Yeni iPad Pro, büyük ilgi görecek

  Paylaşılan verilere göre, son nesil iPad Pro'nun bir önceki mali yılda 70 milyondan fazla satış gerçekleştirdiği görülüyor. Ekim ve Aralık 2022 arasında Apple, yıllık bazda yüzde 28'lik bir artışla 9,4 milyar dolarlık gelir elde etti. Bu rakamlar, yeni iPad Pro modelinin büyük bir ilgi göreceğine işaret ediyor.

  Sonuç olarak, Apple'ın yeni iPad Pro modelinde OLED panel kullanma kararı, teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı. Şirketin, LG ve Samsung Display gibi dev firmalarla yaptığı anlaşmalar, yeni cihazın kalitesinin artacağına işaret ediyor. Yeni iPad Pro'nun ne zaman piyasaya çıkacağı ve hangi fiyatla satışa sunulacağı ise merakla bekleniyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  AMD Anti-Lag 2 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler!

  AMD, oyunlarda gecikmeyi %37 azaltan Anti-Lag 2 teknolojisini tanıttı. Radeon RX 5000/6000 serisi ve Ryzen 600 GPU'larla uyumlu, CS2'de kullanıma hazır.

  iOS 18 ile iPhone'lara Yeni Emojiler Geliyor: İşte Gelecek Emojiler!

  iOS 18'in yeni emojileri duyuruldu! Göz altı torbaları olan yüz, parmak izi ve daha fazlasıyla mesajlaşmalarınızı renklendirecek yeni emojiler geliyor.

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  e-Devlet Uygulamasına Kaza Tutanağı Özelliği Eklendi: İşte Kullanımı ve Detayları!

  e-Devlet'e kaza tutanağı özelliği geldi. e-Devlet kaza tutanağı ile internette tutanak oluşturabilir ve sigorta işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.

  Yeni iPad Pro'da OLED Panel Kullanılacak: Detaylar

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et