R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Eski iPhone'lar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı: İşte iOS 15.7.9 Güncellemesi!

  Apple, iPhone, iPad ve Mac cihazlarında bulunan güvenlik zafiyetini ortadan kaldıran yeni bir güncelleme sundu. Kullanıcıların, iOS 15.7.9 başta olmak üzere son güncellemeleri alması tavsiye ediliyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  12.09.2023 17:01 2967 1 dk okuma süresi
  Eski iPhone'lar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı: İşte iOS 15.7.9 Güncellemesi!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz dönemlerde iPhone kullanıcılarına yönelik iOS 16.6.1 güncellemesini sunan Apple, eski iPhone ve iPad sahiplerini de unutmadı. iOS 15.7.9 güncellemesi ile birlikte kritik güvenlik sorunlarına dikkat çekiyor ve bu sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

  iOS 15.7.9 Güncellemesi Hangi Açığı Kapattı?

  Bu son güncelleme özellikle iPhone 6s, iPhone 7, iPhone SE 1. nesil, iPad Air 2, iPad mini 4. nesil ve iPod Touch 7. nesil cihazları hedef alıyor. Apple'ın belirttiğine göre ImageIO framework'ündeki (uygulamaların çeşitli görüntü formatlarını okuma ve yazma yeteneği ile birlikte meta verilere erişimini sağlayan sistem) bir güvenlik zafiyeti bu güncelleme ile giderilmiş durumda!

  Güncellemeyi Nasıl Yapabilirim?

  Eğer bir iPhone ya da iPad kullanıcısıysanız ve cihazınızda bu güncellemeyi alabilecek uyumlulukta ise Ayarlar - Genel - Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iOS 15.7.9 güncellemesini indirebilirsiniz. Güncellemenin yapı numarası 2A2197 olarak belirtiliyor.

  Mac Kullanıcıları için de Haber Var!

  Bu güvenlik zafiyeti sadece mobil cihazları değil, Mac bilgisayarları da etkiliyor. Eğer bir Mac kullanıcısıysanız Apple tarafından yayınlanan macOS 11.7.10 ve macOS 12.6.9 güncellemelerini indirebilirsiniz.

  Apple'ın bu son güncellemesiyle, kullanıcılarının güvenliğini ön planda tuttuğunu ve olası tehditlere karşı önlem almaya devam ettiğini görmekteyiz. Eski ve yeni cihaz sahiplerinin güvenliği için bu tür güncellemelerin önemi büyük.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Vision Pro’ya Rakip VR Başlığını Bu Yıl İçinde Tanıtabilir!

  Samsung, Apple Vision Pro'ya rakip yeni VR başlığını yıl bitmeden tanıtmaya hazırlanıyor. Ekim ayında geliştiricilere sunulması ve satışa çıkması planlanıyor.

  iQOO Yeni Kablosuz Kulaklığını Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  iQOO, uygun fiyatlı yeni kablosuz kulaklığı TWS 1i'yi tanıttı. Yüksek ses kalitesi, uzun pil ömrü ve Bluetooth 5.3 özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Honor Choice, Yeni Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Honor, fiyat-performans odaklı yeni akıllı saati Haylou Watch Vitality Edition'ı tanıttı. 1.95 inç AMOLED ekran, 120 spor modu ve 12 gün pil ömrü ile dikkat çekiyor.

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Eski iPhone'lar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı: İşte iOS 15.7.9 Güncellemesi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et