R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Eski iPhone'lar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı: İşte iOS 15.7.9 Güncellemesi!

  Apple, iPhone, iPad ve Mac cihazlarında bulunan güvenlik zafiyetini ortadan kaldıran yeni bir güncelleme sundu. Kullanıcıların, iOS 15.7.9 başta olmak üzere son güncellemeleri alması tavsiye ediliyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  12.09.2023 17:01 1793 1 dk okuma süresi
  Eski iPhone'lar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı: İşte iOS 15.7.9 Güncellemesi!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz dönemlerde iPhone kullanıcılarına yönelik iOS 16.6.1 güncellemesini sunan Apple, eski iPhone ve iPad sahiplerini de unutmadı. iOS 15.7.9 güncellemesi ile birlikte kritik güvenlik sorunlarına dikkat çekiyor ve bu sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

  iOS 15.7.9 Güncellemesi Hangi Açığı Kapattı?

  Bu son güncelleme özellikle iPhone 6s, iPhone 7, iPhone SE 1. nesil, iPad Air 2, iPad mini 4. nesil ve iPod Touch 7. nesil cihazları hedef alıyor. Apple'ın belirttiğine göre ImageIO framework'ündeki (uygulamaların çeşitli görüntü formatlarını okuma ve yazma yeteneği ile birlikte meta verilere erişimini sağlayan sistem) bir güvenlik zafiyeti bu güncelleme ile giderilmiş durumda!

  Güncellemeyi Nasıl Yapabilirim?

  Eğer bir iPhone ya da iPad kullanıcısıysanız ve cihazınızda bu güncellemeyi alabilecek uyumlulukta ise Ayarlar - Genel - Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iOS 15.7.9 güncellemesini indirebilirsiniz. Güncellemenin yapı numarası 2A2197 olarak belirtiliyor.

  Mac Kullanıcıları için de Haber Var!

  Bu güvenlik zafiyeti sadece mobil cihazları değil, Mac bilgisayarları da etkiliyor. Eğer bir Mac kullanıcısıysanız Apple tarafından yayınlanan macOS 11.7.10 ve macOS 12.6.9 güncellemelerini indirebilirsiniz.

  Apple'ın bu son güncellemesiyle, kullanıcılarının güvenliğini ön planda tuttuğunu ve olası tehditlere karşı önlem almaya devam ettiğini görmekteyiz. Eski ve yeni cihaz sahiplerinin güvenliği için bu tür güncellemelerin önemi büyük.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  Xiaomi, Black Shark S1 İsimli Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Detaylar!

  Xiaomi bünyesindeki Black Shark, yeni bir akıllı saat modeli tanıttı. Black Shark S1, kullanıcılara 100'ün üzerinde spor modu ve uzun batarya ömrü sunuyor.

  Raspberry Pi 5 Resmi Olarak Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Raspberry Pi 5, eşsiz işlemci gücü ve inovatif bileşenleri ile teknoloji meraklıları için yeni kapılar açıyor. Bu güçlü model, Ekim ayında piyasada olacak!

  Eski iPhone'lar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı: İşte iOS 15.7.9 Güncellemesi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et