R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPod Touch

  iPod Touch, Apple tarafından geliştirilmiş olan bir medya oynatıcısıdır. Dokunmatik ekrana sahip olan iPod Touch; müzik çalma, video görüntüleme, internet ve oyun gibi birçok içeriği başarılı bir şekilde kullanıcılarına sunar. 

  Ayrıca Apple şirketinin sahip olduğu App Store sayesinde de kullanıcılar, cihazlarına birçok uygulamayı indirip kullanabilirler.

  iPod Touch ne işe yarar?

  iPod Touch, internet bağlantısı olan bir multimedya oynatıcıdır. Mobil WiFi özelliği içerir. Taşınabilir bir oyun konsoludur.

  iPod Touch nereden indirilir?

  iPod Touch, Apple şirketinin iPhone, iPad veya MacBook gibi bir ürünüdür. Dolayısıyla da iPod Touch ürününü herhangi bir yerden indirmek mümkün değildir. iPod Touch’u edinmek isteyenler internet üzerinden satın alabilirler.

  iPod Touch 7. Nesil özellikleri

  Kullanıcıların karşısına 5 farklı renk seçeneği ve 3 farklı hafıza kapasitesi seçeneği ile çıkan iPod Touch 7. Nesil’in uzunluğu 123,4 mm, genişliği 58,6 mm , derinliği 6,1 mm iken ağırlığı 88 gramdır. Ekran teknolojisi ise Multi-Touch IPS teknolojisine sahip 4 inçlik geniş bir retina ekran olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ayrıca bu ekran, 326 ppi yoğunlukta, 1136 x 640 piksel çözünürlükte, 800/1 kontrast oranına sahiptir. iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPad 7 gibi modellerde kullanılan A10 Fusion çip, bu modelde de kullanılmıştır.

  8 mp otomatik netlemesi olan bir kameraya sahiptir. f/2.4 Diyafram, beş bileşenli lens, karma kızılötesi filtresiarka aydınlatma sensörüotomatik görüntü stabilizasyonu, fotoğraflar için HDR, pozlama denetimi, 43 mp’ye kadar panorama, seri çekim moduWİFİ üzerinden fotoğraflara konum etiketi ekleme, zamanlayıcı modu gibi pek çok özellik iPod Touch 7 nesil in kamerasında bulunuyor.

  Saniyede 25-30 veya 60 kare 1080p HD video kaydı, kayıt sırasında dokunarak netleme, saniyede 120 kare ağır çekim video kaydıhızlı çekim video kaydısinematik video stabilizasyonu3 kat yakınlaştırma ve WİFİ üzerinden videolara konum etiketi ekleme gibi pek çok özellik, iPod Touch 7. nesil modelinde bulunuyor.

  iPod Touch üretimi durdu mu?

  Teknolojinin gelişmesi ile akıllı telefonların kullanıcılarına sundukları hizmet yelpazesi giderek genişledi. Öyle ki çıktığı dönemde çok popüler olan iPod Touch’un yapabildiği her şeyi ve daha fazlasını akıllı telefonlar da yapabilir hale geldi. Dolayısıyla da iPod Touch popülerliğini giderek kaybetti. 

  iPod Touch'ın popülerliğini giderek kaybetmesinin üzerine Apple, iPod Touch üretimini durdurdu. En son Mayıs 2019’da üretilen iPod Touch modelleri, günümüzde artık üretilmiyor. iPod Touch modellerinin üretiminin durmasından dolayı en son iPod Touch modeli, iPhone Touch 7. nesil oldu. 

  iPod Touch'ın artık üretilmeyeceğinin açıklamasını Apple'ın pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Greg Joswiak yaptı. Joswiak, açıklamasında müzik çalma özelliğini entegre ettikleri diğer modellerle iPod Touch’ın yerini dolduracaklarına vurgu yaptı 

  iPod Touch nasıl açılır?

  iPod Touch, Apple logosu görünene kadar uyut / uyandır tuşuna basılı tutularak açılabilir. Eğer açılmıyorsa iPod Touch’ın şarjı olmayabilir. Bunun için iPod Touch’ı şarja takıp biraz bekledikten sonra tekrar denemek gerekir. 

  iPod Touch açıldıktan sonra Elle Ayarla’ya dokunup gerekli yönergeler izlenerek kullanıcıya uygun bir şekilde aktif hale getirilebilir.

  iPod Touch ile neler yapılabilir?

  iPod Touch, internet bağlantısı olan bir multimedya oynatıcıdır. Mobil WiFi özelliği ile arama yapma özelliği vardır. Taşınabilir bir oyun konsoludur, videolara erişme ve depolama özelliği vardır. 

  iPod Touch ile video konferans yapılabilir, Safari üzerinden internete erişim sağlanabilir, fotoğraf ve video çekilebilir. Ayrıca uygulama indirme ve kullanma özelliğine de sahiptir. 

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  iPod Touch
  Pembe renkte iPod Touch 6./7. nesil Pembe renkte iPod Touch 6./7. nesil
  Geliştirici(ler)

  Apple Inc.

  Üretici firma

  Foxconn

  Ürün ailesi

  iPod

  Tip

  Mobil cihaz

  Yayın tarihi

  1. nesil: 5 Eylül 2007, 2. nesil: 9 Eylül 2008, 3. nesil: 9 Eylül 2009, 4. nesil: 12 Eylül 2010, 5. nesil: 11 Ekim 2012 (32 ve 64 GB modeller), Mayıs 2013 (16 GB model A1509), Haziran 2014(16 GB model A1421), 6. nesil: 15 Temmuz 2015, 7. nesil: 28 Mayıs 2019

  Son üretim

  10 Mayıs 2022

  İşletim sistemi

  iOS

  Çip

  1. nesil: S5L8900, 2. nesil: S5L8720, 3. nesil: S5L8922, 4. nesil: Apple A4, 5. nesil: Apple A5, 6. nesil: Apple A8, 7. nesil: Apple A10 Fusion

  Depolama kapasitesi

  16 ,32 ,64 ve 128 GB depolama

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et