R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'dan Haritalar Uygulamasına Reklam Planı!

  Apple, reklamcılık faaliyetlerini artırmak için yeni bir adım atıyor. Gelecek yıl Apple Haritalar uygulaması üzerinden kullanıcılara reklam gösterimi yapılacak.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  24.08.2022 03:03 1397 2 dk okuma süresi
  Apple'dan Haritalar Uygulamasına Reklam Planı!
  Son Düzenleme:

  Apple son yıllarda reklamcılık alanında da önemli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Şirketin reklam bölümünden ciddi gelir elde ediliyor. Yapılan son değerlendirmelerde yıllık bazda 4 milyar dolardan fazla reklam geliri elde edildiği belirlendi. Apple gelecek yıllarda reklam alanında yapacağı çalışmalarla bu geliri yıllık en az 10 milyar dolar seviyelerine çıkarabilmek için çalışacak. 

  Apple reklamcılık alanında çalışmalarını genişletebilmek için Haritalar uygulamasını da sisteme dahil edecek. Planın gelecek yıldan itibaren geçerli olması bekleniyor. Önümüzdeki yıl içerisinde Haritalar uygulaması üzerinden reklam çalışmalarına başlayacak. 

  Haritalar üzerindeki reklamlar göze batmayacak!

  Apple’ın yeni reklam politikasını duyan kullanıcılar, Haritalar uygulamasını eskisi kadar rahat kullanamayacaklarını düşünmeye başladılar ancak şirket kullanıcı kaybetmemek için reklamları göze batmayacak bir şekilde gösterecek. Verilecek reklamların, her zaman görmeye alışık olduğumuz ve web sitelerinde yer alan banner tipi reklamlardan çok daha farklı olması bekleniyor. Yeni reklamlar ücretli arama sonuçlarını içerecek. 

  Reklamlar arama sonuçlarına göre şekillenecek

  Apple tarafından Haritalar uygulaması üzerindeki reklam çalışmalarına dayalı mühendislik faaliyetleri aktif olarak devam ediyor. Gelecek yıl çalışmaların tamamlanmasının ardından uygulamanın kullanıcılara sunulmasına karar verildi. Reklamlar, kullanıcıların arama sonuçlarına göre gösterilecek. Arama bölümü dışında herhangi bir reklama yer verilmeyecek. Böylece kullanıcıların reklamlardan bunalmaları da engellenmiş olacak. 

  Bir restoran, kullanıcıların yapmış olduğu yemekle ilgili aramalar için, arama sonuçlarında ön plana çıkarak dikkat çekmek istemeleri halinde Apple ile görüşerek bir ödeme yapabilecek. Apple Haritalar için yapılacak reklam uygulaması bir ilk değil. Aktif olarak kullanılan Google Haritalar, Yelp ve Waze gibi uygulamalarda da reklam sistemleri aktif olarak kullanılmaya devam ediyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Instagram'da Reklam Dönemi Başlıyor: Geçilemeyen Reklamlar Geliyor!

  Instagram, 'Ad Break' adlı yeni özelliğiyle 3-5 saniyelik geçilemeyen reklamları test ediyor. Kullanıcılar, akışlarında bu reklamları izlemek zorunda kalacak

  YouTube Reklam Engelleyicileri Kullananlar Artık Videoları İzleyemeyecek!

  YouTube, reklam engelleyici kullanan kullanıcıları engellemeye başladı. Artık reklam engelleyici ile videolar izlenemeyecek, kullanıcılar içeriğe erişemeyecek.

  e-Devlet Uygulamasına Kaza Tutanağı Özelliği Eklendi: İşte Kullanımı ve Detayları!

  e-Devlet'e kaza tutanağı özelliği geldi. e-Devlet kaza tutanağı ile internette tutanak oluşturabilir ve sigorta işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.

  Apple'dan Haritalar Uygulamasına Reklam Planı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et