R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Yeni MacBook Air Ön Sipariş Alınacak Tarihi Açıkladı!

  Teknoloji devi Apple’nin kısa bir süre önce düzenlediği WWDC 22’de tanıttığı M2 işlemci performansı çok yakında test edilebilecek. M2 işlemci içeren yeni nesil MacBook Air ön sipariş tarihi sonunda belli oldu. İşte tüm merak edilenler!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  02.07.2022 14:07 1712 2 dk okuma süresi
  Apple Yeni MacBook Air Ön Sipariş Alınacak Tarihi Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Apple’nin henüz çok kısa bir süre önce tanıtımını yaptığı yeni nesil M2 işlemciler, kullanıcı cephesinde beklentiyi hayli yükseltmiş görünüyor. iOS 16 sürümünün tanıtıldığı WWDC 22 etkinliğinde kullanıcıların tanıştığı M2 işlemciler yeni MacBook serilerinde yer almaya başlayacak. Bu çerçevede şirketin geleceğini açıkladığı M2 işlemcili 2 yeni MacBook modelinden birisi olan “M2 MacBook Air” için önemli bir gelişme yaşandı. Şirketin gerçekleştirdiği açıklamayla M2 Macbook Air ön sipariş tarihi netlik kazanmış oldu.

  Pek Çok Ülkede Ön Siparişe Aynı Anda Açılacak!

  Tüm dünyada performansı fazlasıyla merak edilen Apple M2 MacBook Air için sevindiren bir iddia ortaya atıldı. WWDC 22’de tanıtıldığından beri ne zaman çıkacağı belirsizliğini koruyan M2 işlemcili yeni nesil MacBook Air için daha fazla beklemeye gerek olmayacağı belirtiliyor. Ortaya atılan bir iddiaya göre Apple, ABD ile birlikte dünya genelinde pek çok ülkede aynı anda olacak şekilde M2 MacBook Air ön sipariş alımını 8.07.2022 tarihi itibariyle gerçekleştirecek.

  Ortaya çıkan iddialara göre 8 Temmuz Cuma günü itibariyle ön siparişleri alınacak yeni ürünün fiziki satışının ise ancak 15.07.2022 tarihinde olacak. Kullanıcılar 15 Temmuz’dan itibaren Apple Store ve Apple anlaşmalı teknoloji marketlerinden yeni nesil MacBook Air modelini satın alabilme şansına sahip olabilecek.

  Apple tarafından konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi. Ancak beklenti bu ay içerisinde olmaması halinde en geç Ağustos ayında ön sipariş alımının başlanacağı yönünde.

  M2 MacBook Air Özellikleri

  M2 MacBook Air

  Apple’nin yeni nesil M2 işlemci ile ürettiği yeni MacBook Air hem gücü hem de tasarımıyla dikkat çekiyor. Fan bulunmayan tasarımı ile en sessiz ortamlarda dahi sessizce büyük bir performans ortaya koyacağı yönünde bir tanıtımı gerçekleştiriliyor. Bir önceki nesil işlemcisine göre 1.4 kat daha yüksek hız performansı bulunan cihaz, Intel tabanlı işlemciye sahip modellere göre ise 15 kat daha yüksek bir hız performansı sağlıyor. 18 saat kesintisiz kullanım performansı da sunabilen yeni nesil MacBook Air, 2 TB’ye kadar SSD depolama kapasitesine de sahiptir.

  Apple M2 MacBook Air 25.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

  Yeni nesil M2 işlemcili MacBook Air’i siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi: iPhone ve Diğer Ürünlerde Büyük Zam!

  Apple Türkiye, iPhone 15 serisi başta olmak üzere tüm ürünlerine zam yaptı. Fiyatlar döviz kuru etkisiyle arttı, yeni fiyatlar kullanıcıları etkiliyor.

  Yeni Nesil iPhone SE 4'ün Tasarım Detayları Açığa Çıktı: İşte O Görüntüler!

  iPhone SE 4'ün tasarımı ve özellikleri açığa çıktı. Büyük ekran, USB-C ve Face ID ile modern bir deneyim sunuyor.

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  Yapay Zeka Güvenliğinde Yeni Bir Çağ: Morris II Virüsü Alarmı

  Yapay zeka güvenliği tehdit altında. Morris II, ChatGPT ve Google Gemini'yi etkileyen ilk virüs oldu.

  Apple Yeni MacBook Air Ön Sipariş Alınacak Tarihi Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et