R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yapay Zeka ChatGPT, İnternette Gezinerek Güncel Bilgilere Ulaşacak

  ChatGPT eklenen eklentiler sayesinde artık belirli durumlarda internette gezinerek anlık güncel verilere erişebilecek. İşte detaylar...

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  24.03.2023 13:08 1794 2 dk okuma süresi
  Yapay Zeka ChatGPT, İnternette Gezinerek Güncel Bilgilere Ulaşacak
  Son Düzenleme:

  OpenAI tarafından geliştirilen ve viral sohbet botu olarak bilinen ChatGPT, belirli durumlarda internette gezinerek anlık güncel verilere erişebilecek bir hale geldi. Bu, ChatGPT'nin güncel bilgilere ulaşma kabiliyeti için büyük bir adım olarak değerlendiriliyor.

  ChatGPT İçin Web Erişimi Özelliği Geliyor

  OpenAI, ChatGPT'nin işlevselliğini artırmak amacıyla web ve üçüncü taraf bilgi kaynaklarına erişim sağlayan "eklenti" özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik, başlangıçta bekleme listesindeki kullanıcılar ve geliştiriciler için alfa sürüm olarak sunulacak. Daha sonra, OpenAI bu özelliği daha geniş çapta sunmayı ve ChatGPT Plus abonelerine öncelik sağlamayı planlıyor.

  ChatGPT’nin Bilgi Kaynağı ve Güncel Veri Sıkıntısı

  ChatGPT'nin verdiği yanıtlar, 2021 sonuna kadar olan bilgileri içeren bir veri kümesine dayanmaktadır. Bu nedenle, güncel bilgilere erişememesi bazı eksiklikler ve yanıtlarında tutarsızlıklara yol açmaktaydı. Eklenti özellikleri sayesinde, ChatGPT sadece web'de gezinmekle kalmayıp, belirli web siteleriyle etkileşime girerek geniş kapsamlı bir arayüz haline gelebilecek. OpenAI, bu durumu "ChatGPT'nin gözleri ve kulakları olması" olarak nitelendiriyor.

  Bing ile Entegrasyon ve Web Tarama

  ChatGPT'nin önemli bir eklenti özelliği, Bing arama API'sini kullanarak web'den veri çeken ve kaynak gösteren birinci taraf web tarama eklentisi olarak göze çarpıyor. Bu özellik, Microsoft'un Bing Sohbet'teki güncel verilere erişme özelliğiyle benzerlik göstermektedir.

  Artan Riskler ve Güvenlik Endişeleri

  Web erişimi olan bir sohbet robotunun riskleri de büyüyor. ChatGPT'nin güncel verilerde doğru bilgiyi seçip sunması zorlaşacaktır. OpenAI, sahte ve spam e-postalar gönderme gibi istenmeyen davranışların gerçekleşebileceğini kabul etse de, şirket bunları önleyeceğinden emin. 

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Yapay Zeka ChatGPT, İnternette Gezinerek Güncel Bilgilere Ulaşacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et