R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 12 Yolda: Üç Yılda Bir Yeni Güncelleme!

  Microsoft ve ürünlerine dair rapor hazırlayan Windows Central, Microsoft firmasının köklü bir strateji değişikliğine gideceğini vurguladı.

  Rahim Türkmen Rahim Türkmen 15.07.2022 20:02 1093 2 dk okuma süresi
  Windows 12 Yolda: Üç Yılda Bir Yeni Güncelleme!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows 11 öncesi sürümlere olan desteğini kesmeye devam ediyor. Böylelikle kullanıcıların 2021'de yayınlanan Windows 11 sürümüne olan ilgisini arttırmayı hedefliyor. Şirket bu politikasıyla birlikte Windows'un geleceğine dairde önemli çalışmalara imza atıyor.

  Windows için radikal bir değişikliğe giden şirket, “her 3 yılda 1” yeni büyük güncellemelerin geleceğini duyurdu. Şirket aynı zamanda yeni büyük güncellemeler ile birlikte yeni Windows’a geçiş yapılacağını da duyurmuş oldu. Microsoft tarafından yapılan bu açıklamalardan sonra Windows 12 çıkış tarihi 2024 yılında mı olacak soruları web'de tartışılmaya başlandı.

  Windows 12 Ne Zaman Çıkacak?

  Windows Central tarafından yayınlanan rapora göre, yeni Windows işletim sistemleri konusunda yeni stratejiler belirlendi.

  Windows Central tarafından sunulan rapor ile şirketin her 3 yılda 1 yeni Windows sürümüne geçiş yapacağı ortaya çıktı. Raporda yer alan detaylara göre “Windows 11 Sun Valley” için hazırlanan 3 yıllık güncellemeye iptal kararı alındı. Söz konusu iptal kararının ardından şirket cephesinde Windows için yeni sürüme yönelimin ağırlık kazandığı da belirtiliyor.

  Microsoft'un aldığı kararın ardından gelmesi beklenen yeni Windows işletim sistemi için isimlendirmenin “Windows 12” şeklinde olacağı da iddia ediliyor.

  Hatta raporda Windows 12 çıkış tarihi konusunda net bilgiye yer verilerek, tarih 2024 olarak belirtildi. Dolayısıyla Microsoft, Windows 10 ve Windows 11 sürümleriyle birlikte bırakmak için uğraştığı her 3 yılda 1 yeni işletim sistemini pazara sunma stratejisine geri dönmüş olacak. 

  Microsoft’tan Yeni Windows Stratejisi

  Yazılım devi değişen stratejisi ile birlikte, Windows 11 için gelecek  güncellemelerinin arasındaki sürelerinde değişmesi bekleniyor.

  Moments” olarak isimlendirilen bu strateji ile birlikte 2024 yılına kadar Windows 11 için her yıl 4 büyük güncelleme gelecek. Bununla birlikte Microsoft'un “Insider” programında yer alan kullanıcılar için “Beta” testleri sık şekilde uygulanmaya devam edecek. Yazılım devinin yeni kararının 2023 ile birlikte uygulanmaya başlanması bekleniyor.

  Şirketin aldığı bu kararın hangi nedenle olduğuna dair herhangi bir açıklama ise bulunmuyor. Söz konusu iddialara ilişkin Microsoft cephesinden de resmi bir açıklama gelmedi.

  Siz Microsoft’un bu hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft, raporda belirtildiği gibi böyle bir adım atar mı? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan yanıtlarınızı iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  Windows 12 Yolda: Üç Yılda Bir Yeni Güncelleme!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et