R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 12 Yolda: Üç Yılda Bir Yeni Güncelleme!

  Microsoft ve ürünlerine dair rapor hazırlayan Windows Central, Microsoft firmasının köklü bir strateji değişikliğine gideceğini vurguladı.

  Rahim Türkmen
  Rahim Türkmen R10 Editörü
  15.07.2022 20:02 1624 2 dk okuma süresi
  Windows 12 Yolda: Üç Yılda Bir Yeni Güncelleme!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows 11 öncesi sürümlere olan desteğini kesmeye devam ediyor. Böylelikle kullanıcıların 2021'de yayınlanan Windows 11 sürümüne olan ilgisini arttırmayı hedefliyor. Şirket bu politikasıyla birlikte Windows'un geleceğine dairde önemli çalışmalara imza atıyor.

  Windows için radikal bir değişikliğe giden şirket, “her 3 yılda 1” yeni büyük güncellemelerin geleceğini duyurdu. Şirket aynı zamanda yeni büyük güncellemeler ile birlikte yeni Windows’a geçiş yapılacağını da duyurmuş oldu. Microsoft tarafından yapılan bu açıklamalardan sonra Windows 12 çıkış tarihi 2024 yılında mı olacak soruları web'de tartışılmaya başlandı.

  Windows 12 Ne Zaman Çıkacak?

  Windows Central tarafından yayınlanan rapora göre, yeni Windows işletim sistemleri konusunda yeni stratejiler belirlendi.

  Windows Central tarafından sunulan rapor ile şirketin her 3 yılda 1 yeni Windows sürümüne geçiş yapacağı ortaya çıktı. Raporda yer alan detaylara göre “Windows 11 Sun Valley” için hazırlanan 3 yıllık güncellemeye iptal kararı alındı. Söz konusu iptal kararının ardından şirket cephesinde Windows için yeni sürüme yönelimin ağırlık kazandığı da belirtiliyor.

  Microsoft'un aldığı kararın ardından gelmesi beklenen yeni Windows işletim sistemi için isimlendirmenin “Windows 12” şeklinde olacağı da iddia ediliyor.

  Hatta raporda Windows 12 çıkış tarihi konusunda net bilgiye yer verilerek, tarih 2024 olarak belirtildi. Dolayısıyla Microsoft, Windows 10 ve Windows 11 sürümleriyle birlikte bırakmak için uğraştığı her 3 yılda 1 yeni işletim sistemini pazara sunma stratejisine geri dönmüş olacak. 

  Microsoft’tan Yeni Windows Stratejisi

  Yazılım devi değişen stratejisi ile birlikte, Windows 11 için gelecek  güncellemelerinin arasındaki sürelerinde değişmesi bekleniyor.

  Moments” olarak isimlendirilen bu strateji ile birlikte 2024 yılına kadar Windows 11 için her yıl 4 büyük güncelleme gelecek. Bununla birlikte Microsoft'un “Insider” programında yer alan kullanıcılar için “Beta” testleri sık şekilde uygulanmaya devam edecek. Yazılım devinin yeni kararının 2023 ile birlikte uygulanmaya başlanması bekleniyor.

  Şirketin aldığı bu kararın hangi nedenle olduğuna dair herhangi bir açıklama ise bulunmuyor. Söz konusu iddialara ilişkin Microsoft cephesinden de resmi bir açıklama gelmedi.

  Siz Microsoft’un bu hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft, raporda belirtildiği gibi böyle bir adım atar mı? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan yanıtlarınızı iletebilirsiniz.

  Yazılım Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. Objective C ve Swift dillerinde eğitim alıyorum. Kendi i...

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Windows 12 Yolda: Üç Yılda Bir Yeni Güncelleme!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et