R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix ile Microsoft Ortaklık Kurdu: Ucuz ve Reklamlı Abonelik Sistemi Geliyor!

  Netflix ve Microsoft arasında kurulan yeni ortaklık platforma taze kan olabilir! Abonelik ücretlerinden şikayet eden kullanıcılar için Netflix ucuz ve reklamlı abonelik sistemini getirecek.

  Elif Elif 15.07.2022 19:46 1147 2 dk okuma süresi
  Netflix ile Microsoft Ortaklık Kurdu: Ucuz ve Reklamlı Abonelik Sistemi Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Netflix son zamanlarda abone kaybıyla en kötü dönemlerini yaşıyor. Özellikle yaptığı son zamlarla birlikte kullanıcıları sinirlendiren içerik platformu kan kaybetmeye başlamıştı. Bunun ardından yeniden abone kazanmak için yeni yöntemler denerken, platformun ucuz ve reklamlı abonelik sistemi üzerinde çalışmalar yapacağı iddia edilmişti.

  Netflix yeni içerik platformlarının da gündeme gelmesinin ardından bu planını hızlandırdı ve üzerinde çalışmalara başladı. Reklamlı abonelik paketlerinin kullanıcılara sunulması için Microsoft ile ortaklık kurdu. İmzalar atıldı. 

  Netflix ve Microsoft Ortaklık Kurdu!

  Netflix’in abonelik sistemi üzerinde kurduğu değişiklikler uzun zamandır kullanıcılar tarafından ciddi tartışmalara neden oluyordu. Pek çok platform reklamlı abonelik hizmetleri sunuyor. Bu hizmetler pek çok kullanıcı tarafından daha ucuz olması nedeniyle tercih ediliyor. 

  Sinema ve dizi sektörünün aktarımı dijital platformları renklendirdi. Artık pek çok içerik için dijital platformlarla görüşmeler yapılıyor. Disney Plus ve HBO Max gibi büyük platformların ortaya çıkması sektörde ortaya çıkan rekabeti artırdı. Netflix sektörün lideriyken yaşadığı gerileme sonrasında panik oldu. Bunun ardından ucuz ve reklamlı abonelik sistemleri için kolları sıvadı. 

  Netflix kullanıcılara gelen zamlardan sonra daha uygun fiyatlı abonelik hizmeti sunacak. Böylece yeniden abone sayısını artırmayı ve rakipleri ile açılan arayı kapatmayı hedefliyor. Aynı sistem Exxen tarafından aktif olarak kullanılıyor ve ilgi görüyor. Şimdilerde Microsoft ile bir ortaklık kurarak imzaları atan Netflix, reklamlarının da tek sunucusu ve satıcısı olacak. Microsoft ise bu ortaklık süreci içerisinde kullanıcılara gizlilik ve koruma açısından çeşitli imkanlar sunacak. Henüz ucuz ve reklamlı aboneliğin diğer detayları ve kullanıma sunulacak tarihi belli olmadı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Craw
   Craw 3 hafta önce
   En azından Türkiye için gerekliydi

  İlgili İçerikler:

  R10.Net davetiyesiz üyelik kısa süreliğine tekrar aktif!

  R10.Net Webmaster forumu davetiye kodu olmayan kişilere manuel onay ile üyelik dağıtıyor. R10.net webmaster forumuna kayıt olmak için haberimizin detaylarına bakabilirsiniz.

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1018

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Netflix ile Microsoft Ortaklık Kurdu: Ucuz ve Reklamlı Abonelik Sistemi Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et