R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix ile Microsoft Ortaklık Kurdu: Ucuz ve Reklamlı Abonelik Sistemi Geliyor!

  Netflix ve Microsoft arasında kurulan yeni ortaklık platforma taze kan olabilir! Abonelik ücretlerinden şikayet eden kullanıcılar için Netflix ucuz ve reklamlı abonelik sistemini getirecek.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  15.07.2022 19:46 1461 2 dk okuma süresi
  Netflix ile Microsoft Ortaklık Kurdu: Ucuz ve Reklamlı Abonelik Sistemi Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Netflix son zamanlarda abone kaybıyla en kötü dönemlerini yaşıyor. Özellikle yaptığı son zamlarla birlikte kullanıcıları sinirlendiren içerik platformu kan kaybetmeye başlamıştı. Bunun ardından yeniden abone kazanmak için yeni yöntemler denerken, platformun ucuz ve reklamlı abonelik sistemi üzerinde çalışmalar yapacağı iddia edilmişti.

  Netflix yeni içerik platformlarının da gündeme gelmesinin ardından bu planını hızlandırdı ve üzerinde çalışmalara başladı. Reklamlı abonelik paketlerinin kullanıcılara sunulması için Microsoft ile ortaklık kurdu. İmzalar atıldı. 

  Netflix ve Microsoft Ortaklık Kurdu!

  Netflix’in abonelik sistemi üzerinde kurduğu değişiklikler uzun zamandır kullanıcılar tarafından ciddi tartışmalara neden oluyordu. Pek çok platform reklamlı abonelik hizmetleri sunuyor. Bu hizmetler pek çok kullanıcı tarafından daha ucuz olması nedeniyle tercih ediliyor. 

  Sinema ve dizi sektörünün aktarımı dijital platformları renklendirdi. Artık pek çok içerik için dijital platformlarla görüşmeler yapılıyor. Disney Plus ve HBO Max gibi büyük platformların ortaya çıkması sektörde ortaya çıkan rekabeti artırdı. Netflix sektörün lideriyken yaşadığı gerileme sonrasında panik oldu. Bunun ardından ucuz ve reklamlı abonelik sistemleri için kolları sıvadı. 

  Netflix kullanıcılara gelen zamlardan sonra daha uygun fiyatlı abonelik hizmeti sunacak. Böylece yeniden abone sayısını artırmayı ve rakipleri ile açılan arayı kapatmayı hedefliyor. Aynı sistem Exxen tarafından aktif olarak kullanılıyor ve ilgi görüyor. Şimdilerde Microsoft ile bir ortaklık kurarak imzaları atan Netflix, reklamlarının da tek sunucusu ve satıcısı olacak. Microsoft ise bu ortaklık süreci içerisinde kullanıcılara gizlilik ve koruma açısından çeşitli imkanlar sunacak. Henüz ucuz ve reklamlı aboneliğin diğer detayları ve kullanıma sunulacak tarihi belli olmadı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Craw
   Craw 1 yıl önce
   En azından Türkiye için gerekliydi

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Netflix ile Microsoft Ortaklık Kurdu: Ucuz ve Reklamlı Abonelik Sistemi Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et