R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp, Grup Yöneticilerine Mesaj Silme Hakkı Veriyor

  WhatsApp grup yöneticileri gelecekte mesajlarınızı silme yetkisine sahip olacak. WhatsApp Mesajları Herkes İçin Sil özelliği nedir? İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  06.05.2022 12:12 3464 2 dk okuma süresi
  WhatsApp, Grup Yöneticilerine Mesaj Silme Hakkı Veriyor
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, grup yöneticilerinin gruptaki mesajları silmesine izin veren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu, WhatsApp Toplulukları ile kullanıma sunulan yeni ince ayarların bir parçası olacak.

  Aslında WhatsApp'ta mesajları silmek zaten mümkün, ancak bunu sadece mesajı gönderen kişi yapabiliyor. Bu değişiklik, grup yöneticilerinin herhangi bir mesajı herkes için silmesine izin verecektir.

  WhatsApp'a Mesajları Herkes İçin Sil özelliği geliyor

  WABetaInfo'ya göre özelliğin adı Mesajları Herkes İçin Sil ve çalışma yöntemi ise çok basit. Ancak grup yöneticisi tarafından bir mesaj silindiğinde, grubun geri kalanı mesjı kimin ve ne zaman sildiğini görebilecek. 

  Yönetici ise sohbetteki herkes için başka birinin mesajını sildiği konusunda bilgilendirilecek. Yönetici kullanıcı ayrıca silme işleminin ve adının grupta yayınlanacağı konusunda uyarılacak.

  Bu özellik muhtemelen gelecekteki bir özelliği takip ediyor. Daha önceki sızıntılara göre mesajlaşma platformu, bir mesajı silmenin mümkün olduğu süreyi 60 saate çıkarmayı planlıyor. 

  WhatsApp Mesajları Herkes İçin Sil

  WhatsApp'ın gelecek özellikleri

  WABetaInfo, Nisan ayında WhatsApp'ın grup sohbetleri için ek özellikler sağlayan yeni bir Topluluklar özelliği olduğunu tweetledi. Topluluklar, kullanıcıların tek bir çatı altında grup sohbetlerine katılmasına olanak tanıyan ve yöneticiler için daha iyi yönetim araçları vaat eden WhatsApp gruplarının yenilenmesidir. 

  Ayrıca 2 GB'a kadar dosya paylaşımı, emoji tepkileri ve 32 kişiye kadar sesli grup aramaları gibi özellikler de kapıda.

  Yöneticilerin grup sohbetlerindeki mesajları silme özelliği hala geliştirilme aşamasında. Bildirildiğine göre beta test kullanıcılarına sunulmadı. 

  WhatsApp ise henüz Mesajları Herkes İçin Sil ve Topluluklar için duyuru tarihi açıklamadı. Meta yalnızca WhatsApp gruplarında yapılan değişikliklerin "önümüzdeki haftalarda" kullanıma sunulacağını söyledi. 

  Sizin WhatsApp'ın gelecek özellikleri hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  Facebook, Yapay Zekaya Ağırlık Veriyor: TikTok'a Rakip Olacak!

  Meta, Facebook'u gençler için yeniden popüler hale getirmek amacıyla yapay zeka destekli güncellemelerle optimize ediyor. Yeni özellikler, deneyimi zenginleştirecek.

  WhatsApp, iOS’a Passkey Desteği Getirdi: İşte Özellikleri!

  WhatsApp, iOS için passkey desteği sunarak kullanıcıların güvenliğini artırıyor. Tek kullanımlık şifrelere gerek kalmadan daha güvenli bir giriş imkanı sağlıyor.

  WhatsApp, Grup Yöneticilerine Mesaj Silme Hakkı Veriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et