R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen ve Qualcomm Otonom Araçlar İçin Anlaştı

  VW, Qualcomm çiplerini otonom sürüş yazılımı planlarına yerleştiriyor. İşte VW ve Qualcomm arasındaki 1 milyar dolarlık anlaşma.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  05.05.2022 13:45 1913 2 dk okuma süresi
  Volkswagen ve Qualcomm Otonom Araçlar İçin Anlaştı
  Son Düzenleme:

  Almanya'nın ekonomi gazetesi Handelsblatt, Volkswagen AG'nin otomatik sürüş teknolojisi geliştirmek için ABD'li çip üreticisi Qualcomm ile ortaklık kurduğunu bildirdi.

  Gazete, şirket kaynaklarına atıfta bulunarak, otomobil üreticisinin 2026'dan itibaren dünya çapındaki tüm markalarında Qualcomm'un özellikle otomobil araçları için geliştirilen çip üzerinde sistemini kullanacağını söyledi.

  Kaynaklar, anlaşmanın VW'ye yaklaşık 1 milyar dolara mal olacağını ve sözleşmenin 2031 yılına kadar devam edeceğini söylüyor.

  Volkswagen ve Qualcomm arasında 1 milyar dolarlık ortaklık

  Volkswagen'e ait otomotiv yazılım şirketi CARIAD, on yılın ortasından itibaren tüm Volkswagen otomobil markalarında kullanılmak üzere yeni otomatik sürüş platformu için Qualcomm'un çip üzerinde sistem kullanacağını söyledi. 

  Handelsblatt, VW Group CEO'su Herbert Diess'in Nisan ayı ortasında Qualcomm'un San Diego'daki genel merkezine gittiğini ve şirketlerin anlaşmanın koşullarını kabul ettiğini söyledi.

  Volkswagen ve Qualcomm

  VW'nin kendi kendine sürüş için ortak olarak Qualcomm'u seçmesi endüstri gözlemcilerini şaşırttı. Handelsblatt, otomobil üreticisinin uzun süredir teknoloji ortağı olan Mobileye'ye katılmasını beklediklerini söyledi.

  Qualcomm ile ortaklık, Volkswagen için müşterilerine otonom sürüş getirmenin bir yolu. Volkswagen'in geçen yıl sunulan New Auto stratejisinin, Volkswagen AG'nin "otonom ve sürdürülebilir bir mobilite geleceğine" yönlendirmeyi amaçladığı belirtildi.

  CARIAD CEO'su Dirk Hilgenberg şunları söyledi: 

  “Geleceğin bağlantılı ve otomatikleştirilmiş arabası, tekerlekli yüksek performanslı bir bilgisayardır. Arkasında son derece karmaşık bilgi işlem gücü yatıyor. Otonom sürüş çözümlerimizle gelecekte müşterilerimizin ellerini direksiyondan çekmelerini sağlamaya çalışıyoruz. 

  Yazılımımız ve Qualcomm'un yüksek performanslı işlemcileri, bu yeni otomotiv deneyimini dünyanın dört bir yanındaki müşterilere sunmak için mükemmel bir eşleşme.”

  BMW, General Motors ve Stellantis, gelişmiş yazılım işlevleri için Qualcomm ile birlikte çalışan diğer otomobil üreticileri arasında yer alıyor.

  Mercedes-Benz ise kablosuz yazılım güncellemelerinden sürücüsüz araç teknolojisine kadar her şeyi destekleyebilen araçlar için yeni ve güçlü bir bilgi işlem platformu geliştirmek için Nvidia ile birlikte çalışıyor.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X Platformunda Canlı Yayın Açmak İçin Premium Abonelik Gerekecek

  X platformunda canlı yayın açmak artık Premium abonelik gerektirecek. Elon Musk yönetimindeki bu değişiklik, kullanıcılar arasında tartışmalara yol açıyor.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Volkswagen ve Qualcomm Otonom Araçlar İçin Anlaştı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et