R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!

  Not Defteri uygulaması sekme ekleme özelliği sızdırıldı. Sızdırılan özelliğe göre uygulama artık sekme desteğine kavuşuyor olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.12.2022 18:43 3017 2 dk okuma süresi
  Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!
  Son Düzenleme:

  Windows’un her sürümde mevcut olan uygulaması Notepad, çok kullanışlı bir yazılım. Windows 1.0’dan bu yana bulunan uygulama zaman içerisinde gelişerek günümüze geldi. Son zamanlarda ise Not Defteri için önemli yenilikler yapıldı. Şimdi uygulamanın yenilikleri arasına bir yenisi daha ekleniyor. Henüz Microsoft tarafından doğrulanmadı fakat bir Microsoft çalışanı yanlışlıkla paylaşım yapmış oldu.

  Not Defteri uygulaması için sekme ekleme özelliği sızdırıldı

  Notepad veya Not Defteri, not almayı sağlayan bir platform. Kullanıcılar, uygulama ile beraber not alıp kayıt edebiliyor. Yazılımın en büyük avantajı sadeliği sebebiyle hızlı açılması. Yani Notepad, pratikliği sevenler için tercih edilebilir bir uygulama.

  Kullanıcıların en büyük şikayetlerinden birisi de uygulamanın eksiklikleriydi. Örneğin uygulamada sekme sistemi yer almıyordu. Bazen birden fazla not dosyası açmak gerekiyor. Bunun için ayrı pencereler açmak gerekiyor. Bir Microsoft çalışanı, Twitter’da Not Defteri uygulamasının güncel halini paylaştı.

  Paylaşılan tweette Not Defteri uygulamasının sekme özelliği ön plana çıkıyor. Yani aynı uygulamada birden fazla not açılabiliyor. Fotoğrafta dikkat çeken bir diğer detay bir uyarı mesajı. Bu mesajda “Gizli özellikleri tartışmayın veya görüntü almayın.” yazıyor. Yani Not Defteri’nin henüz test aşamasında olduğu görülüyor.

  Microsoft çalışanı, paylaşmış olduğu bu tweetin ardından gönderiyi birkaç dakika içerisinde kaldırdı. Gönderi kalkmış olsa da bazı takipçiler bu fotoğrafı kopyalayıp kendisi yayınladı. Bu paylaşımın bazı kullanıcılar tarafından pazarlama taktiği olduğu tahmin edilmekte.

  Daha önce Dosya Gezgini uygulamasına eklenmişti

  Not Defteri sekme ekleme özelliği ile konuşulurken Microsoft, daha önce çalışmalara başlamıştı. Yani bununla ilgili ilk sinyalleri vermişti. Bu adımlardan birisi Dosya Gezgini’nin sekme desteğine kavuşmasıydı. 

  Dosya Gezgini, yeni güncellemelerde artık birden fazla sekmeye sahip olabilmekte. Örneğin bir dizin açıldığında yeni sekme ile farklı bir dizin açılabiliyor. Önceden bunu yapmak için ayrı pencerelerin açılması gerekiyordu. Bu özellik ile beraber daha az pencere avantajı sağlanıyor.

  Buna ek olarak Windows için akıllı sekme özelliği de geliştirilmekteydi. Bu yenilik ile beraber kullanıcılar, uygulamaları tek pencerede açacaktı. Yani uygulama sekmeleri sistemi kodlanacaktı. Bu özelliğin sağlayacağı faydalardan birisi uygulamaları gruplandırma imkanı. Tabii bu özellik sonradan iptal edildi. Neden iptal edildiği ise bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Xiaomi Redmi Note 13 Serisi Türkiye Fiyatları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Xiaomi, Redmi Note 13 serisinin Türkiye fiyatlarını açıkladı. Seride Redmi Note 13, Pro, Pro 5G ve Pro+ 5G modelleri yer alıyor.

  Realme Note Serisi Çok Yakında Geliyor: Realme Note 1 Özellikleri Netleşiyor!

  Realme Note 1, 120Hz OLED ekran, 108MP kamera ve güçlü bataryasıyla orta segmentte fark yaratmayı hedefliyor. Model, performans açısından ideal bir seçim olacak!

  Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et