R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!

  Not Defteri uygulaması sekme ekleme özelliği sızdırıldı. Sızdırılan özelliğe göre uygulama artık sekme desteğine kavuşuyor olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.12.2022 18:43 3051 2 dk okuma süresi
  Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!
  Son Düzenleme:

  Windows’un her sürümde mevcut olan uygulaması Notepad, çok kullanışlı bir yazılım. Windows 1.0’dan bu yana bulunan uygulama zaman içerisinde gelişerek günümüze geldi. Son zamanlarda ise Not Defteri için önemli yenilikler yapıldı. Şimdi uygulamanın yenilikleri arasına bir yenisi daha ekleniyor. Henüz Microsoft tarafından doğrulanmadı fakat bir Microsoft çalışanı yanlışlıkla paylaşım yapmış oldu.

  Not Defteri uygulaması için sekme ekleme özelliği sızdırıldı

  Notepad veya Not Defteri, not almayı sağlayan bir platform. Kullanıcılar, uygulama ile beraber not alıp kayıt edebiliyor. Yazılımın en büyük avantajı sadeliği sebebiyle hızlı açılması. Yani Notepad, pratikliği sevenler için tercih edilebilir bir uygulama.

  Kullanıcıların en büyük şikayetlerinden birisi de uygulamanın eksiklikleriydi. Örneğin uygulamada sekme sistemi yer almıyordu. Bazen birden fazla not dosyası açmak gerekiyor. Bunun için ayrı pencereler açmak gerekiyor. Bir Microsoft çalışanı, Twitter’da Not Defteri uygulamasının güncel halini paylaştı.

  Paylaşılan tweette Not Defteri uygulamasının sekme özelliği ön plana çıkıyor. Yani aynı uygulamada birden fazla not açılabiliyor. Fotoğrafta dikkat çeken bir diğer detay bir uyarı mesajı. Bu mesajda “Gizli özellikleri tartışmayın veya görüntü almayın.” yazıyor. Yani Not Defteri’nin henüz test aşamasında olduğu görülüyor.

  Microsoft çalışanı, paylaşmış olduğu bu tweetin ardından gönderiyi birkaç dakika içerisinde kaldırdı. Gönderi kalkmış olsa da bazı takipçiler bu fotoğrafı kopyalayıp kendisi yayınladı. Bu paylaşımın bazı kullanıcılar tarafından pazarlama taktiği olduğu tahmin edilmekte.

  Daha önce Dosya Gezgini uygulamasına eklenmişti

  Not Defteri sekme ekleme özelliği ile konuşulurken Microsoft, daha önce çalışmalara başlamıştı. Yani bununla ilgili ilk sinyalleri vermişti. Bu adımlardan birisi Dosya Gezgini’nin sekme desteğine kavuşmasıydı. 

  Dosya Gezgini, yeni güncellemelerde artık birden fazla sekmeye sahip olabilmekte. Örneğin bir dizin açıldığında yeni sekme ile farklı bir dizin açılabiliyor. Önceden bunu yapmak için ayrı pencerelerin açılması gerekiyordu. Bu özellik ile beraber daha az pencere avantajı sağlanıyor.

  Buna ek olarak Windows için akıllı sekme özelliği de geliştirilmekteydi. Bu yenilik ile beraber kullanıcılar, uygulamaları tek pencerede açacaktı. Yani uygulama sekmeleri sistemi kodlanacaktı. Bu özelliğin sağlayacağı faydalardan birisi uygulamaları gruplandırma imkanı. Tabii bu özellik sonradan iptal edildi. Neden iptal edildiği ise bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Nothing Phone (2a) Special Edition Tanıtıldı: Sınırlı Sayıda Üretildi!

  Nothing Phone (2a) Special Edition, şeffaf tasarımını farklı renklerle güncelleyerek dikkat çekiyor. Güçlü donanımı ve sınırlı sayıda üretimiyle fark yaratıyor.

  ŞOK Marketlerinde Teknoloji Ürünleri İndirimi: PS5 Slim ve Redmi Note 13 Pro

  18 Mayıs tarihinde ŞOK marketler zinciri, teknoloji meraklılarını heyecanlandıracak bir kampanya başlatıyor. Diskli PS5 Slim oyun konsolu, TCL akıllı televizyon, Philips espresso makinesi ve Redmi Note 13 Pro akıllı telefon gibi birçok teknoloji ürünü sat

  Baseus M2s Pro Geliyor: Güçlü Gürültü Engelleme Özelliğine Sahip!

  Baseus M2s Pro, 52dB gürültü engelleme, Hi-Res ses kalitesi ve 35 saat batarya ömrü sunuyor. 45$ fiyatıyla mükemmel bir değer teklifi, müzikseverler için ideal.

  Nothing Phone 3 Yakında Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

  Nothing Phone 3, Temmuz ayında çıkış yapıyor. Gelişmiş Qualcomm işlemci ve yenilikçi kamera özellikleriyle dikkat çeken model, büyük bir heyecan vadediyor.

  Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et