R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Resmi Açıklama Geldi: İşte OnePlus 11'in Çıkış Tarihi!

  OnePlus 11 çıkış tarihi ortaya çıktı. Akıllı telefonun piyasaya çıkış tarihinin yanı sıra şimdiden birçok özellik biliniyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.12.2022 21:40 1979 3 dk okuma süresi
  Resmi Açıklama Geldi: İşte OnePlus 11'in Çıkış Tarihi!
  Son Düzenleme:

  OnePlus 11, uzun süredir beklenen modellerden birisiydi. Bu cihaz ile ilgili pek çok sızıntı ve iddia ortaya atıldı. Artık firma, akıllı telefon hakkında resmî bir açıklamada bulundu. Bu açıklamada iki tarih dikkat çekiyor. Bu tarihlerden ikisi de cihazın piyasada yer alacağı tarih olmakta. Şirket, Çin’de ve dünya genelinde ürünü farklı tarihlerde sunacak.

  OnePlus 11 çıkış tarihi duyuruldu!

  OnePlus 11’in çıkış tarihi 4 Ocak 2023 olarak duyurulmuş oldu. Eğer Çin’de yaşamıyorsanız akıllı telefon için biraz daha beklemeniz gerekecek. Çünkü bu tarihte ürünün Çin’de satışa çıkacağı açıklanıyor. 7 Şubat 2023 tarihinde ise modelin dünya genelinde raflarda yer alacağı belirtilmekte.

  Resmî duyuru ile birlikte cihaz hakkında bazı özellikler de paylaşılmış oldu. Bu bilgiler arasında ürünün 16 GB LPDDR5X belleğe sahip olacağı yer alıyor. Belleğin bir önceki nesile göre %20 daha verimli olduğu açıklanıyor. Ayrıca belleğin hız artış oranı ise %33 olarak paylaşılıyor. Güçlü bellek yapısının yanı sıra model, UFS 4.0 depolama teknolojisiyle çıkacak. Yani telefon, bir önceki nesle kıyasla %100 daha hızlı okuma yapabiliyor olacak.

  OnePlus 11 çıkış tarihi dışında açıklanan daha pek çok özellik yer alıyor. Bunlardan bir diğeri cihazın işlemcisi. Buna göre firma, Snapdragon 8 Gen 2’ye yer verecek. Markanın yaptığı açıklamaya göre model, bir öncekine kıyasla %40 daha güçlü. GPU tarafında ise %45 daha iyi performans olacağı belirtiliyor.

  OnePlus, paylaşmış olduğu bir diğer görselde Çinlilerle alakalı bilgilere yer veriyor. Telefonun görüntüsünün yer aldığı bu paylaşımda ön siparişten söz ediliyor. Tabii henüz ön sipariş süreci Çin’de aktif olmuş durumda. Yani diğer ülkeler için erken. Diğer bir paylaşımda ise telefonun RAM’inden söz edilmiş. Az önce de bahsettiğimiz gibi akıllı telefon 12 GB ve 16 GB RAM ile geliyor.

  OnePlus 11 tasarımı

  OnePlus 11 çıkış tarihi dışında tasarımı ile de merak ediliyor. OnePlus, bununla ilgili de görüntüler yayınladı. Yayınlanan görüntüde iki farklı varyasyon görülüyor. Bunlardan birisi kumtaşı kaplamalı siyah, diğeri yeşil rengin bir tonu. Modellerin ön kısmı görülmese de arka tarafı incelediğimizde ortada logo bulunuyor. Üst tarafta ise 3 kamera ve 1 LED flaş yer alıyor. Yani akıllı telefonun 3 kameralı olacağı doğrulanıyor. Bu bilgilerin dışında cihaz hakkında farklı bilgilere yer verilmemiş durumda.

  OnePlus 11 teknik özellikleri

  OnePlus 11 hakkında daha fazla detay bulunmuyor. İddia edilen bazı detaylara değinebiliriz. Bunlardan birisi kamera özellikleri. Buna göre modelin 50 MP geniş açılı kameraya sahip olacağı ifade ediliyor. Bunun dışında 32 MP telefoto kamera ve 48 MP ultra geniş açılı kamera bekleniyor. Ön kameranın ise 16 MP geniş açılı kamera olacağı söylenmekte.

  Kamera özellikleri hakkında bilinmesi gereken bir diğer şey video çekimi. OnePlus 11 çıkış tarihi dışında bu bilgilerin de bilinmesi gerekir. Akıllı telefonun 8K video kaydı yapabileceği açıklanıyor. 8K 24 FPS dışında 4K 120 FPS desteği de mevcut görünüyor. 1080p olarak ise 240 FPS çekim mümkün. Ön kamera ise en yüksek 1080p 30 FPS desteklemekte.

  Adreno 740 GPU’ya sahip olacak OnePlus 11, 8 çekirdek içerecek. Telefonun en güçlü çekirdeğinin 3.2 GHz olacağı söyleniyor. En zayıf çekirdek ise 2 GHz olarak paylaşılıyor. Android 13’e yer verecek model, aynı zamanda 5.000 mAh bataryayla gelebilir. Güçlü bataryasının dışında ürünün 65 watt ve 100 watt şarjı destekleyeceği belirtiliyor. Kablosuz tarafında ise 50 watt şarj imkanı sağlanması beklenen bir diğer özellik.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Whatsapp'a Dört Yeni Biçimlendirme Seçeneği Geldi: İşte Detaylar!

  WhatsApp, madde işaretleri, numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod gibi dört yeni biçimlendirme seçeneği ekledi.

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Discord Nitro Türkiye Fiyatına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  2024 yılında, Discord Nitro'nun sunduğu ekstra özelliklere ulaşım sağlayan üyelik bedelleri yüzde 40'lık bir artış gösterdi. İşte yeni fiyatlar!

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Resmi Açıklama Geldi: İşte OnePlus 11'in Çıkış Tarihi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et