R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Translate Baştan Aşağı Değişti! İşte Yenilikler

  Google Translate, yeni tasarımı ve özellikleri ile dikkat çekiyor. İşte yenilenen Google Translate.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  04.05.2022 05:09 2984 2 dk okuma süresi
  Google Translate Baştan Aşağı Değişti! İşte Yenilikler
  Son Düzenleme:

  Yıllarca ihmal edildikten sonra, ana ekran widget'ları nihayet Android 12'de büyük önem kazanmaya başladı. Yeni widget'lar “Material You” yönergelerini takip ediyor ve uygulamaları daha kullanışlı, duyarlı ve etkileşimli hale getiriyor. 

  Gmail, YouTube Müzik, Google Drive ve Haritalar gibi birçok popüler Google uygulaması, yenilenmiş ana ekran widget'larına kavuştu. Şimdi Google Çeviri widget güncellemesi alıyor.

  Google Çeviri için önemli yenilikler

  Google Çeviri uygulaması, geçen yılın sonlarında yeniden tasarlandığında, ana ekran widget'ına herhangi bir güncelleme getirmedi. Ancak Google, yenilenmiş bir Google Çeviri widget'ını kullanıma sunmaya başlamasıyla bu durum nihayet değişiyor.

  Önceki widget doğası gereği oldukça basitti ve yalnızca metin, kamera, konuşma veya yazma modu etkinliğini açmak için bağlayabileceğiniz hızlı bir 1×1 kısayolu sunuyordu.

  Yeni Hızlı Çeviri İşlemleri widget'ı daha yetenekli ve kullanışlı görünüyor. Sesli çeviri, konuşma, yazıya dönüştürme ve kamera modu için kısayollar sunuyor.

  Sağ tarafta bir pano kısayolu görünürken, üst sıra halihazırda ayarlanmış olan dil eşleştirmesini görüntüler. Widget'ı yeniden boyutlandırdıkça kısayol sayısı dinamik olarak değişir ve maksimumda, dört adede kadar hızlı eylemi görüntüleyebilirsiniz. 

  Android 12 çalıştıran cihazlarda widget, Dinamik Renk temasını tamamen destekler ve duvar kağıdınızın rengini alır.

  Hızlı Çeviri İşlemlerinde ayrıca "Çeviriyi Kaydet" kısayolu bulunmakta. Bu kısayol, son çevirilerinizi tek bir yerde görüntüler.

  Yeni Hızlı İşlemleri Çevir widget'ı geniş çapta kullanıma sunulmadı. Ancak yeni widget'ın herkese dağıtılmaya başlaması çok uzun sürmeyecektir.

  Yeni widget'ların Play Store'da gelecekteki bir sürümün parçası olarak en iyi Android telefonların çoğuna ulaşması mümkündür, ancak sunucu taraflı güncelleme de yapılabilir. 

  Peki siz yeni Google Çeviri güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft Copilot, GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 ile Güncellendi: İşte Yeni Özellikler!

  Microsoft Copilot'un GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 güncellemesiyle kullanıcı deneyimi, özellikle metin ve görsel işleme alanlarında önemli ölçüde geliştirildi.

  3 Boyutlu Biyoyazıcı ile Yapay Kulak Zarı ve Gırtlak Yaması Üretildi: İşte Detaylar!

  Yenilikçi 3 boyutlu biyoyazıcı teknolojisi ile YTÜ, İÜC ve İÜ iş birliğinde yapay kulak zarı ve gırtlak yaması üretildi.

  Telegram Güncellendi: İşte Kullanıcı Deneyimini Geliştiren Yenilikler!

  Telegram'ın son güncellemesi sesten metne dönüştürme, kişiselleştirme ve yeniden paylaşım gibi yeniliklerle kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google Mesajlar Güncellendi: İşte 1 Milyar Kullanıcıya Ulaşan Uygulamanın Son Güncellemeleri!

  Android platformunun önde gelen mesajlaşma uygulaması olan Google Mesajlar, önemli bir başarıya imza atarak 1 milyar aktif RCS kullanıcısını aştı.

  Google Translate Baştan Aşağı Değişti! İşte Yenilikler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et