R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Translate Baştan Aşağı Değişti! İşte Yenilikler

  Google Translate, yeni tasarımı ve özellikleri ile dikkat çekiyor. İşte yenilenen Google Translate.

  Rokito Rokito 04.05.2022 05:09 1135 2 dk okuma süresi
  Google Translate Baştan Aşağı Değişti! İşte Yenilikler
  Son Düzenleme:

  Yıllarca ihmal edildikten sonra, ana ekran widget'ları nihayet Android 12'de büyük önem kazanmaya başladı. Yeni widget'lar “Material You” yönergelerini takip ediyor ve uygulamaları daha kullanışlı, duyarlı ve etkileşimli hale getiriyor. 

  Gmail, YouTube Müzik, Google Drive ve Haritalar gibi birçok popüler Google uygulaması, yenilenmiş ana ekran widget'larına kavuştu. Şimdi Google Çeviri widget güncellemesi alıyor.

  Google Çeviri için önemli yenilikler

  Google Çeviri uygulaması, geçen yılın sonlarında yeniden tasarlandığında, ana ekran widget'ına herhangi bir güncelleme getirmedi. Ancak Google, yenilenmiş bir Google Çeviri widget'ını kullanıma sunmaya başlamasıyla bu durum nihayet değişiyor.

  Önceki widget doğası gereği oldukça basitti ve yalnızca metin, kamera, konuşma veya yazma modu etkinliğini açmak için bağlayabileceğiniz hızlı bir 1×1 kısayolu sunuyordu.

  Yeni Hızlı Çeviri İşlemleri widget'ı daha yetenekli ve kullanışlı görünüyor. Sesli çeviri, konuşma, yazıya dönüştürme ve kamera modu için kısayollar sunuyor.

  Sağ tarafta bir pano kısayolu görünürken, üst sıra halihazırda ayarlanmış olan dil eşleştirmesini görüntüler. Widget'ı yeniden boyutlandırdıkça kısayol sayısı dinamik olarak değişir ve maksimumda, dört adede kadar hızlı eylemi görüntüleyebilirsiniz. 

  Android 12 çalıştıran cihazlarda widget, Dinamik Renk temasını tamamen destekler ve duvar kağıdınızın rengini alır.

  Hızlı Çeviri İşlemlerinde ayrıca "Çeviriyi Kaydet" kısayolu bulunmakta. Bu kısayol, son çevirilerinizi tek bir yerde görüntüler.

  Yeni Hızlı İşlemleri Çevir widget'ı geniş çapta kullanıma sunulmadı. Ancak yeni widget'ın herkese dağıtılmaya başlaması çok uzun sürmeyecektir.

  Yeni widget'ların Play Store'da gelecekteki bir sürümün parçası olarak en iyi Android telefonların çoğuna ulaşması mümkündür, ancak sunucu taraflı güncelleme de yapılabilir. 

  Peki siz yeni Google Çeviri güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Xiaomi’nin İnsansı Robotu CyberOne Tanıtıldı! İşte Xiaomi’nin ilk İnsansı Robotu!

  Xiaomi, robot teknolojisi alanındaki çalışmalarının ilk ürününü tanıttı. Xiaomi, tanıtım etkinliğinde ilk insansı robotu CyberOne'yi tanıttı. İşte şirketin ilk insansı robotu Xiaomi CyberOne özellikleri!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  Google Translate Baştan Aşağı Değişti! İşte Yenilikler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et