R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Translate Baştan Aşağı Değişti! İşte Yenilikler

  Google Translate, yeni tasarımı ve özellikleri ile dikkat çekiyor. İşte yenilenen Google Translate.

  Rokito Rokito 04.05.2022 05:09 1256 2 dk okuma süresi
  Google Translate Baştan Aşağı Değişti! İşte Yenilikler
  Son Düzenleme:

  Yıllarca ihmal edildikten sonra, ana ekran widget'ları nihayet Android 12'de büyük önem kazanmaya başladı. Yeni widget'lar “Material You” yönergelerini takip ediyor ve uygulamaları daha kullanışlı, duyarlı ve etkileşimli hale getiriyor. 

  Gmail, YouTube Müzik, Google Drive ve Haritalar gibi birçok popüler Google uygulaması, yenilenmiş ana ekran widget'larına kavuştu. Şimdi Google Çeviri widget güncellemesi alıyor.

  Google Çeviri için önemli yenilikler

  Google Çeviri uygulaması, geçen yılın sonlarında yeniden tasarlandığında, ana ekran widget'ına herhangi bir güncelleme getirmedi. Ancak Google, yenilenmiş bir Google Çeviri widget'ını kullanıma sunmaya başlamasıyla bu durum nihayet değişiyor.

  Önceki widget doğası gereği oldukça basitti ve yalnızca metin, kamera, konuşma veya yazma modu etkinliğini açmak için bağlayabileceğiniz hızlı bir 1×1 kısayolu sunuyordu.

  Yeni Hızlı Çeviri İşlemleri widget'ı daha yetenekli ve kullanışlı görünüyor. Sesli çeviri, konuşma, yazıya dönüştürme ve kamera modu için kısayollar sunuyor.

  Sağ tarafta bir pano kısayolu görünürken, üst sıra halihazırda ayarlanmış olan dil eşleştirmesini görüntüler. Widget'ı yeniden boyutlandırdıkça kısayol sayısı dinamik olarak değişir ve maksimumda, dört adede kadar hızlı eylemi görüntüleyebilirsiniz. 

  Android 12 çalıştıran cihazlarda widget, Dinamik Renk temasını tamamen destekler ve duvar kağıdınızın rengini alır.

  Hızlı Çeviri İşlemlerinde ayrıca "Çeviriyi Kaydet" kısayolu bulunmakta. Bu kısayol, son çevirilerinizi tek bir yerde görüntüler.

  Yeni Hızlı İşlemleri Çevir widget'ı geniş çapta kullanıma sunulmadı. Ancak yeni widget'ın herkese dağıtılmaya başlaması çok uzun sürmeyecektir.

  Yeni widget'ların Play Store'da gelecekteki bir sürümün parçası olarak en iyi Android telefonların çoğuna ulaşması mümkündür, ancak sunucu taraflı güncelleme de yapılabilir. 

  Peki siz yeni Google Çeviri güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  2023 Opel Astra Electric tanıtıldı. 2023 yılında piyasada yer alacak olan model, oldukça güçlü özelliklere sahip ve araç, tek şarj ile 416 km mesafeye ulaşıyor.

  Google Translate Baştan Aşağı Değişti! İşte Yenilikler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et