R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple 5G Teknolojisi İçin Gaza Bastı! iPhone'da Yeni Dönem

  iPhone 5G modemin gelecek yıl tescilleneceği bildiriliyor. Peki bu Apple için neden önemli?

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  03.05.2022 12:31 1758 2 dk okuma süresi
  Apple 5G Teknolojisi İçin Gaza Bastı! iPhone'da Yeni Dönem
  Son Düzenleme:

  Apple 5G modeminin, iPhone'lara yerleştirileceği ile ilgili Amerika Birleşik Devletleri'nden yeni onaylar geldi. iPhone 15 için 5G çipinin ilk söylentilerini takiben, bu "Apple yapımı" çözümün 2023'te pazara girmesi bekleniyor.

  WSJ, özellikle teknoloji pazarında sahne arkasında gerçekleşen ve görünüşe göre 2023'te gün yüzü görmesi beklenen Apple 5G modemin üretimi için gerekli olan bazı önemli olayları ele aldı. 

  Apple'dan 5G iPhone hamlesi

  2019'da Apple, 2.200 çalışanı da dahil olmak üzere Intel'in akıllı telefon modem operasyonlarının çoğunu satın aldı. 

  Qualcomm'un merkezi San Diego'da Apple, akıllı telefonlara dağıtılacak modem çiplerinin geliştirilmesi ve entegrasyonu ile doğrudan ilgili yaklaşık 140 pozisyon açtı.

  Qualcomm CFO'su, 2021'de Apple'ın 2023'te mobil cihazlarında kullandığı 5G modemlerin yüzde 20'sini, şu anda ise yaklaşık yüzde 100'ünü tedarik etmeyi planladığını söyledi. 

  Apple'dan 5G iPhone hamlesi

  Apple 5G modemi ile rakiplerine çelme atacak

  Bu üç nokta göz önünde bulundurulduğunda, Apple yalnızca tescilli 5G modemlerini geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda CCS'de kıdemli araştırma direktörü Wayne Lam'ın açıkladığı gibi, rakiplerine göre avantaj sağlamak istiyor.

  CCS Insight'ın kıdemli direktörü Wayne Lam tarafından yapılan analizde şu ifadeler kullanıldı: “Apple'ın elde edebileceği avantajlar arasında düşük maliyeti buluyoruz ve modemlerini A yonga setine entegre edeceğini düşünüyoruz."

  5G modemini inşa etmek Apple için umut verici görünse de, bir analist, çok uzun zaman aldığı için yeni bir kablosuz modem tasarlama, üretme ve ardından test etme konusunda Apple'ın zorlanabileceğini söylüyor.

  Kısacası kararsızlıklar ve temel gerçekler arasında, Cupertino'da geliştirilen 5G modemlerin, Apple CEO'su Tim Cook'un şu anda güvendiği ve gelecekte kademeli olarak terk edeceği çözümlere de zorluk çıkarabileceği görülüyor.

  Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  VPN ile Ucuz YouTube Premium Alma Dönemi Bitiyor: İşte Detaylar!

  YouTube, VPN kullanarak ucuz abonelik alan kullanıcıların hesaplarını iptal etmeye başladı. İşte yeni dönemin detayları ve kullanıcı tavsiyeleri!

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Apple 5G Teknolojisi İçin Gaza Bastı! iPhone'da Yeni Dönem

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et