R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Dijital Kimlik Kartı Özelliğini Test Ediyor

  Google dijital kimlik kartı özelliğini geliştiriyor. Henüz test aşamasında olan özellik, insanların dijital hayata bir adım daha yaklaşmasını sağlayacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  19.12.2022 22:29 3205 2 dk okuma süresi
  Google Dijital Kimlik Kartı Özelliğini Test Ediyor
  Son Düzenleme:

  İnternet devi Google, yaptığı pek çok geliştirmelerle biliniyor. Bunlardan birisi Google Wallet olarak yer alıyor. Ülkemizde kullanıma açık olmayan bu uygulama, bazı ülkelerde mevcut. Bu uygulamanın amacı, kartların tek bir alanda depolanmasını sağlamak. Yani Google, insanların kart taşıması yerine tek bir uygulama ile tüm kartlara erişmesine olanak tanıyor.

  Google Wallet için şimdi de yeni bir özellik geliştirilmiş oldu. Buna göre kullanıcılar, artık kimlik kartını uygulamaya ekleyebiliyor olacak. Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu da belirtmek gerekiyor.

  Google dijital kimlik kartı sistemi için çalışmalara başladı

  Google Wallet için geliştirilen yeni özelliğe göre kullanıcılar, kimlik kartı ekleyebilecek. Dijitalleşme adımlarını güçlendirmeye çalışan ekip, bu özelliği resmî olarak Maryland’da aktif etti. Henüz test aşamasında olan dijital kimlik özelliği ile bazı alanlarda doğrulama yapılabilecek. Google, yaptığı açıklamada özelliğin bazı havalimanlarında desteklendiğini bildiriyor.

  Dijital kimlik, şimdilik bazı havalimanlarında geçerli olsa da zamanla daha fazla yerde bulunacak. Google tarafından yapılan açıklamaya göre bu sistem, yakında NFC ve QR kodu destekleyecek. Bunun yanı sıra özelliğin ne zaman ülkemize geleceği bilinmiyor.

  Yeni özelliğin gereksinimleri neler?

  Maryland bölgesinde test edilen özellik için bazı gereksinimler yer alıyor. Öncelikle şunu belirtelim ki özellik, bazı telefonlarda mevcut görünüyor. Bunlar arasında Pixel modelleri ve Samsung Galaxy S20 yer alıyor. Bu gereksinimlerin yanı sıra daha birçok gereksinim bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Android 8.0 ve üzeri bir cihaza sahip olmak
  • Desteklenen bir ülkede yer almak
  • Google Play hizmetleri beta sürümüne dahil olmak
  • Bluetooth ve Yakındaki cihazlar özelliğini aktif etmek
  • Güvenlik amacıyla ekran kilidi ayarlamak

  Dijital kimlik ekleme işlemi nasıl yapılıyor?

  Google Wallet uygulamasında dijital kimlik eklemek için öncelikle beta programına katılmak gerekiyor. Ardından uygulamayı başlatmak ve “Cüzdan” kısmına girmek gerekir. Sonrasında “Kimlik Kartı Ekle” seçeneğine basılmalı.

  Ekrandaki yönergeler düzgün bir şekilde takip edilmeli. Google, fiziksel kimliğin ön ve arka yüzünü isteyecek. Bununla beraber doğrulama amaçlı video çekilmesi talep edilecek. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra uygulama, verileri kimliği dağıtan kuruluşa gönderecek. Kuruluş, doğrulama işlemi uygulayacak ve eğer doğrulama başarılı olursa dijital kimliği onaylayacak.

  Dijital kimlik kaldırma

  Eğer Google dijital kimlik kartı kaldırılmak isteniyor ise öncelikle uygulama başlatılmalı.  Sonrasında dijital kimlik listede aranmalı. Kimlik bulunduktan sonra kimliğe basılmalı. Sağ üstte yer alan “Diğer” butonuna dokunulmalı. Ardından “Kaldır” seçeneğine basılmalı. Bu şekilde dijital kimlik kaldırılır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Google Pay Mobil Uygulamasının Yolculuğu Sona Eriyor!

  Google Pay yerini Google Wallet'a bırakıyor. ABD'de 4 Haziran 2024'te bu önemli değişim gerçekleşecek.

  Google Dijital Kimlik Kartı Özelliğini Test Ediyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et