R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Resmi Açıklama Geldi: Askerlik İşlemleri Artık e-Devlet Üzerinden Yapılacak!

  e-Devlet, milyonları ilgilendiren yeni bir karara imza atıyor. Buna göre askerlik işlemleri yakında e-Devlet’ten yapılabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  06.01.2023 17:15 1426 2 dk okuma süresi
  Resmi Açıklama Geldi: Askerlik İşlemleri Artık e-Devlet Üzerinden Yapılacak!
  Son Düzenleme:

  Askerlik çağı gelmiş olan her erkek, askerlik için başvuru yapar. Bu başvuru ya internetten ya da kurumdan halledilir. Yapılan başvuru neticesinde gerekirse sağlık raporu talep edilir. Ardından kişi, askerliğe elverişli olduğu takdirde askerliğe alınır. Normal şartlarda internet üzerinden askerlik başvurusu yapılıyor. Yapılan başvuru neticesinde de kuruma gidilip bazı işlemlerin tamamlanması gerekiyordu. Yeni düzenleme ile beraber artık daha fazla işlem e-Devlet kapısından halledilebilir olacak.

  Askerlik işlemleri e-Devlet’e taşınıyor

  Askerlik işlemlerinin daha kolay hale gelmesi için önemli bir adım atılıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, bazı önemli duyurular paylaştı. Yapılan duyuruda askerlik ile ilgili çeşitli işlemlerin e-Devlet üzerinden yapılacağı belirtildi. Bunun için “Askerliğim” sayfası kurulacak. Bu sayfa altında askerlikle alakalı çeşitli hizmetlere ulaşılacak.

  “Askerliğim” sayfasında yer alacak olan hizmetlerden bazıları şu şekilde:

  • Askerlik yoklaması
  • Celp ve sevk bilgileri
  • Muvazzaflık
  • Yedeklik dönemleri

  Yeni geliştirilecek olan sistem ile beraber bu gibi askerlik işlemleri pratikleştirilecek. Hizmetin henüz yayın hayatına girmediğini açıklamak gerekiyor. Ne zaman yayınlanacağı ile ilgili net bir bilgi verilmedi. Yapılan paylaşımda uygulamanın yılın ilk çeyreğinde sunulacağı dile getiriliyor.

  e-Devlet, hangi askerlik işlemlerine olanak tanıyor?

  e-Devlet, halihazırda birçok askerlik işlemine sahip. Yeni güncelleme, daha düzenli bir sayfa sunacak. Ayrıca yeni hizmetleri de içerisine alacak. Mevcut hizmetlerden birisi askerlik durum belgesi sorgulama. Bu işlem ile beraber vatandaş, kendi askerlik durumu hakkında bilgi sahibi oluyor. Bir diğer hizmet askerlik başvurusu hizmeti. Askerlik hizmetini yerine getirmek isteyenler başvuru yaparak gerekli bilgileri verebilir. Eğer gerekirse sağlık raporu talep edilir. Bu durum süreci biraz uzatsa da bir problem olmadıkça kısa sürede tamamlanır.

  e-Devlet kapısında askerlik işlemleri arasında askerlik erteleme de yer alıyor. Askerliğini ertelemek isteyenler, buradan başvuru yaparak erteleme talebinde bulunabiliyor. Ayrıca erteleme iptali için de başvuru ekranı mevcut. Eğer erteleme talebi iptal edilmek isteniyor ise talep buradan kaldırılıyor.

  Özetle mevcut olarak pek çok askerlik hizmeti karşımıza çıkıyor. e-Devlet, sunduğu nimetler ile birlikte birçok vatandaşın işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmekte. Yılın ilk çeyreğinde eklenecek olan hizmetlerle beraber site, daha da gelişecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  CD Projekt RED Oyunlarına Zam Geldi: %433 Zam!

  CD Projekt RED oyunlarına %433 oranında zam yapıldı. Yaşanan fiyat artışları oyuncuların da tepkisine yol açtı!

  Resmî Açıklama Geldi: WhatsApp Fotoğraf Kalitesi Artık Bozulmayacak!

  WhatsApp fotoğraf kalitesi için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre artık fotoğraflar, sıkıştırılmadan orijinal bir şekilde gönderilebilecek.

  Hayallerimizdeki Yapay Zeka Asistanı Geldi: Siri ile Chatgpt birleşti!

  Siri ile GPT-3 birleşti. Bir yazılımcı, yaptığı çalışmada bu iki platformu bir araya getirerek internette demo olarak yayınladı.

  Resmi Olarak Açıklandı: İşte Nokia C12 Özellikleri ve Fiyatı!

  Nokia C12, resmi olarak tanıtıldı. Otoriterlerden iyi not alan bütçe dostu akıllı telefonun fiyatı ise 119 euro!

  Resmi Açıklama Geldi: Askerlik İşlemleri Artık e-Devlet Üzerinden Yapılacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et