R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  AFAD Mobil Cihazlara 4 defa 'Hayati Uyarı Bildirimi' Gönderdi.

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Apple'ın acil durumlarda Hükümetlerin bildirim gönderme sistemi ile arka arkaya 4 kez " hayati uyarı bildirimi" gönderdi. Kısa sürekli panik yaşayanlar akıllara acaba "deprem mi olacak" sorusunu getirdi. Hayati uyarı bildirimi nedir haberimizin detaylarında.

  Doğan Uludoğan Doğan Uludoğan 12.06.2022 15:35 1406 2 dk okuma süresi
  AFAD Mobil Cihazlara 4 defa 'Hayati Uyarı Bildirimi' Gönderdi.
  Son Düzenleme:

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD tarafından gönderilen bildirim kısa süreli panik havasının oluşmasına neden oldu.  Gönderilen bildirimin içeriğinde ise “ülkemizde devam edecek olan meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel, heyelan gibi acil durumlarda tek numara 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayınız” ifadeleri kullanıldı.

  AFAD Hayati Uyarı Bildirimi Nedir?

  Geçtiğimiz dakikalarda Türkiye’deki birçok kişinin cep telefonuna sesli ve görsel uyarı şeklinde bir bildirim iletildi. AFAD tarafından gönderilen bu bildiride “Ülkemizde devam eden meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel ve heyelan gibi acil durum anlarında 112 acil çağrı merkezini arayın” şeklinde bir ifade görüldü.

  Vatandaşlar ilk etapta bölgesinde deprem veya başka bir doğal afetin ortaya çıktığını düşündü ve kısa süreli panik ortamı oluştu. Ancak bu bildiri sadece önlem ve hatırlatma amaçlıydı.

  AFAD Neden Bildirim Gönderdi?

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) önlem amaçlı gönderdiği bu bildiride vatandaşların olası bir doğal afet sonucunda hangi numarayı araması gerektiğini hatırlatmak istedi. Son günlerde ülkemizde yaşanan doğal afetler nedeniyle halkın bilinçlendirilmesini isteyen AFAD, teknolojik aletlerin getirdiği imkanlardan faydalanarak halkı uyarmak istedi.

  Gönderilen bu mesaj mevcut bir doğa afetin olduğunu göstermiyor. Ancak ilerleyen günlerde olası bir heyelan, sel ve taşkın gibi olaylarda halkın 112 acil çağrı merkezini arayabileceği hatırlatılmak istendi.

  AFAD 112 Acil Durum Hatırlatması Ne Anlama Geliyor

  Akıllı telefonlara gönderilen bu bildirim aynı zamanda ilerleyen süreçlerde olası bir doğal afet durumunda halkın kolaylıkla uyarılabileceğini gösteriyor.

  Tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak gönderilen bu bildirim sayesinde ön uyarılar ve mevcut doğal afetler halka kısa süre içerisinde ulaştırılabilecek. Sesli ve görsel uyarılar sayesinde vatandaşlar en kısa süre içerisinde önlem alabilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

  Alınan duyumlara göre Samsung, Android 14 için çalışmalara şimdiden başladı. İddialara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından çok daha erken gelebilir.

  Nvidia RTX 4090 Kablo Erime Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

  Nvidia'nın merakla beklenen RTX 4090 ekran kartı piyasaya sürüldü ancak çeşitli sorunlar yaşıyor. Son dönemde RTX 4090 kullanıcılarından ekran kartına güç sağlayan konektörün bağlantı noktasında erime şikayetleri yapıldı. Nvidia'dan açıklama geldi!

  AFAD Mobil Cihazlara 4 defa 'Hayati Uyarı Bildirimi' Gönderdi.

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et