R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  AFAD Mobil Cihazlara 4 defa 'Hayati Uyarı Bildirimi' Gönderdi.

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Apple'ın acil durumlarda Hükümetlerin bildirim gönderme sistemi ile arka arkaya 4 kez " hayati uyarı bildirimi" gönderdi. Kısa sürekli panik yaşayanlar akıllara acaba "deprem mi olacak" sorusunu getirdi. Hayati uyarı bildirimi nedir haberimizin detaylarında.

  Doğan Uludoğan Doğan Uludoğan 12.06.2022 15:35 1278 2 dk okuma süresi
  AFAD Mobil Cihazlara 4 defa 'Hayati Uyarı Bildirimi' Gönderdi.
  Son Düzenleme:

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD tarafından gönderilen bildirim kısa süreli panik havasının oluşmasına neden oldu.  Gönderilen bildirimin içeriğinde ise “ülkemizde devam edecek olan meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel, heyelan gibi acil durumlarda tek numara 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayınız” ifadeleri kullanıldı.

  AFAD Hayati Uyarı Bildirimi Nedir?

  Geçtiğimiz dakikalarda Türkiye’deki birçok kişinin cep telefonuna sesli ve görsel uyarı şeklinde bir bildirim iletildi. AFAD tarafından gönderilen bu bildiride “Ülkemizde devam eden meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel ve heyelan gibi acil durum anlarında 112 acil çağrı merkezini arayın” şeklinde bir ifade görüldü.

  Vatandaşlar ilk etapta bölgesinde deprem veya başka bir doğal afetin ortaya çıktığını düşündü ve kısa süreli panik ortamı oluştu. Ancak bu bildiri sadece önlem ve hatırlatma amaçlıydı.

  AFAD Neden Bildirim Gönderdi?

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) önlem amaçlı gönderdiği bu bildiride vatandaşların olası bir doğal afet sonucunda hangi numarayı araması gerektiğini hatırlatmak istedi. Son günlerde ülkemizde yaşanan doğal afetler nedeniyle halkın bilinçlendirilmesini isteyen AFAD, teknolojik aletlerin getirdiği imkanlardan faydalanarak halkı uyarmak istedi.

  Gönderilen bu mesaj mevcut bir doğa afetin olduğunu göstermiyor. Ancak ilerleyen günlerde olası bir heyelan, sel ve taşkın gibi olaylarda halkın 112 acil çağrı merkezini arayabileceği hatırlatılmak istendi.

  AFAD 112 Acil Durum Hatırlatması Ne Anlama Geliyor

  Akıllı telefonlara gönderilen bu bildirim aynı zamanda ilerleyen süreçlerde olası bir doğal afet durumunda halkın kolaylıkla uyarılabileceğini gösteriyor.

  Tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak gönderilen bu bildirim sayesinde ön uyarılar ve mevcut doğal afetler halka kısa süre içerisinde ulaştırılabilecek. Sesli ve görsel uyarılar sayesinde vatandaşlar en kısa süre içerisinde önlem alabilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 14’ün Çıkışını Dört Gözle Bekleyenleri Üzecek Haber

  Apple, Çin ile ABD arasındaki Tayvan krizi nedeniyle iPhone 14 çıkış tarihini ertelemek zorunda kalabilir. İşte son gelişmeler!

  Apex Legends Yeni Karakter Vantage’nin Özellikleri Tanıtıldı! Apex Legends 14.Sezon Başlıyor!

  Apex Legends'in gelecek hafta başlayacak yeni sezonuna dair tanıtım videosu yayınlandı. İşte yeni sezonda geleceği duyurulan yeni Apex Legends karakteri, Vantage'nin özellikleri ve diğer yeniliklere dair tüm detaylar!

  Uncharted 4: A Thief's End Sistem Gereksinimleri

  Uncharted 4: A Thief's End aksiyon ve macera türlerini bir araya getiren bir oyundur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Uncharted 4: A Thief's End sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Apple'a Büyük Zam: iPhone 14 ve Watch Series 8 Fiyatları Ne Kadar Olacak?

  iPhone 14 fiyatları daha çıkmadan zamlanıyor. İşte iPhone 14 teknik özellikleri ve iPhone 14 Türkiye fiyatı. Detaylar haberimizde

  Elif 1032
  AFAD Mobil Cihazlara 4 defa 'Hayati Uyarı Bildirimi' Gönderdi.

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et