R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  AFAD Mobil Cihazlara 4 defa 'Hayati Uyarı Bildirimi' Gönderdi.

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Apple'ın acil durumlarda Hükümetlerin bildirim gönderme sistemi ile arka arkaya 4 kez " hayati uyarı bildirimi" gönderdi. Kısa sürekli panik yaşayanlar akıllara acaba "deprem mi olacak" sorusunu getirdi. Hayati uyarı bildirimi nedir haberimizin detaylarında.

  Doğan Uludoğan
  Doğan Uludoğan R10 Editörü
  12.06.2022 15:35 2145 2 dk okuma süresi
  AFAD Mobil Cihazlara 4 defa 'Hayati Uyarı Bildirimi' Gönderdi.
  Son Düzenleme:

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD tarafından gönderilen bildirim kısa süreli panik havasının oluşmasına neden oldu.  Gönderilen bildirimin içeriğinde ise “ülkemizde devam edecek olan meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel, heyelan gibi acil durumlarda tek numara 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayınız” ifadeleri kullanıldı.

  AFAD Hayati Uyarı Bildirimi Nedir?

  Geçtiğimiz dakikalarda Türkiye’deki birçok kişinin cep telefonuna sesli ve görsel uyarı şeklinde bir bildirim iletildi. AFAD tarafından gönderilen bu bildiride “Ülkemizde devam eden meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel ve heyelan gibi acil durum anlarında 112 acil çağrı merkezini arayın” şeklinde bir ifade görüldü.

  Vatandaşlar ilk etapta bölgesinde deprem veya başka bir doğal afetin ortaya çıktığını düşündü ve kısa süreli panik ortamı oluştu. Ancak bu bildiri sadece önlem ve hatırlatma amaçlıydı.

  AFAD Neden Bildirim Gönderdi?

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) önlem amaçlı gönderdiği bu bildiride vatandaşların olası bir doğal afet sonucunda hangi numarayı araması gerektiğini hatırlatmak istedi. Son günlerde ülkemizde yaşanan doğal afetler nedeniyle halkın bilinçlendirilmesini isteyen AFAD, teknolojik aletlerin getirdiği imkanlardan faydalanarak halkı uyarmak istedi.

  Gönderilen bu mesaj mevcut bir doğa afetin olduğunu göstermiyor. Ancak ilerleyen günlerde olası bir heyelan, sel ve taşkın gibi olaylarda halkın 112 acil çağrı merkezini arayabileceği hatırlatılmak istendi.

  AFAD 112 Acil Durum Hatırlatması Ne Anlama Geliyor

  Akıllı telefonlara gönderilen bu bildirim aynı zamanda ilerleyen süreçlerde olası bir doğal afet durumunda halkın kolaylıkla uyarılabileceğini gösteriyor.

  Tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak gönderilen bu bildirim sayesinde ön uyarılar ve mevcut doğal afetler halka kısa süre içerisinde ulaştırılabilecek. Sesli ve görsel uyarılar sayesinde vatandaşlar en kısa süre içerisinde önlem alabilecek.

  Ankara Üniversitesi'nde 4. sınıf hemşirelik öğrencisiyim. Uzun süredir içerik yazarlığı ve editörlük...

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Mobilya Seçimi ve Dekorasyon: Evinize Tarz Katın

  Mobilya, ev ve işyerlerinde kullanılan, konfor ve estetik sağlayan eşyaların genel adıdır. Oturma grupları, yatak odası takımları, mutfak dolapları ve daha birçok farklı çeşidi bulunur.

  Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama - 2024

  Kredi kartı gecikme faizi 2024'te nasıl hesaplanır? %4,55 faiz oranıyla örnek hesaplamalar ve gecikme faizini azaltmanın yolları bu yazıda.

  ViewSonic, 4K Oyuncu Monitörünü Tanıttı: 480 Hz OLED Ekrana Sahip!

  ViewSonic, 4K çözünürlük ve 480 Hz yenileme hızına sahip yeni XG323-4K-OLED2 oyun monitörünü tanıttı. Yüksek performanslı bu model, oyuncular için ideal.

  EURO 2024 Çeyrek Final Heyecanı: Türkiye, Yarı Final İçin Hollanda'ya Meydan Okuyor! (Tabii İzle)

  EURO 2024'te yarı final heyecanı dorukta! A Milli Takımımız, bu akşam Hollanda karşısında tarihi bir mücadeleye çıkıyor. Saat 22.00'da başlayacak karşılaşma TRT 1 ve TRT İzle'den canlı ve şifresiz yayınlanacak. İşte maçla ilgili tüm detaylar...

  AFAD Mobil Cihazlara 4 defa 'Hayati Uyarı Bildirimi' Gönderdi.

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et