R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT’ye Rakip! Google Sparrow Uygulamasını Geliştiriyor

  ChatGPT’ye yeni bir rakip geliyor! Google Sparrow adlı uygulamasıyla piyasada etkili bir şekilde rakiplerinin önüne geçmek istiyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  17.01.2023 23:19 1278 2 dk okuma süresi
  ChatGPT’ye Rakip! Google Sparrow Uygulamasını Geliştiriyor
  Son Düzenleme:

  Aralık ayının başında ChatGPT adında yeni bir yapay zeka duyuruldu. OpenAI şirketinin geliştirmiş olduğu bu uygulama, kısa sürede milyonlarca kişiye ulaştı. Bu başarısının ardından Google, kırmızı kod yayınladı. Sebebi arama motorunun kullanımının azalma ihtimalinin olmasıydı. Bilindiği üzere bazı kullanıcılar artık Google’a sormak yerine ChatGPT’ye soruyor. Şirket, bundan dolayı kırmızı alarm moduna geçti.

  ChatGPT’nin daha da gelişmesiyle beraber Google, kullanıcı kaybetmemek için çaba sarf ediyor. Bunun için firma, yeni bir blog yayınladı. Bu blogda DeepMind tarafından geliştirilen bir yapay zeka uygulamasına yer verildi. Sparrow olarak isimlendirilen yazılımın amacı sorulara gerçekçi yanıtlar vermek.

  Google Sparrow uygulamasıyla ChatGPT’nin önüne geçmek istiyor

  Firma, yeni uygulaması Sparrow’u geliştiriyor. Yapay zeka şirketi DeepMind altında geliştirilen platform, sohbet botu olarak yer almakta. Amacı, ChatGPT’de olduğu gibi gerçekçi yanıtlar üretmek. Henüz erişime açılmayan Sparrow’un bu yıl içerisinde beta sürecine başlaması planlanıyor. Firmaya göre uygulama, daha doğru cevaplar sunabilecek.

  Google Sparrow özellikleri neler olacak?

  Google’ın yeni uygulaması Sparrow hakkında henüz net bilgiler yer almıyor. Bilinen şeylerden birisi yapay zeka destekli sohbet etmesi. DeepMind CEO’su Demis Hassabis, konu hakkında bazı açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamada diğer botların yanıltıcı bilgilere yer verdiğini ifade etti. CEO, kendi botlarının daha doğru sonuçlar vereceğini yani daha güvenli olacağını söylüyor. Yani Sparrow yazılımında cevapların tutarlılık oranı yüksek olacak.

  Uygulama ile ilgili bazı görsellere yer verildi. Buna göre uygulama sade bir tasarıma yer verecek. Kullanıcı ve Sparrow, özel bir profil görüntüsüne sahip olacak. Kullanıcı metninin arka plan rengi mavi, botun stili açık renk olacak.

  Henüz yeni bot hakkında çıkış tarihi belli olmadı. CEO Hassabis, uygulamanın daha emekleme aşamasında olduğunu ifade ediyor. Yani yapay zekanın gelişmesi gerektiği çok şey var. Şu ana kadar uygulanan testlerde botun %78 oranında doğru sonuç paylaştığı belirtiliyor. Çıkış tarihiyle ilgili tek yapılan açıklama bu yıl beta sürecinin başlatılacağı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  ChatGPT’ye Rakip! Google Sparrow Uygulamasını Geliştiriyor

  ChatGPT’ye yeni bir rakip geliyor! Google Sparrow adlı uygulamasıyla piyasada etkili bir şekilde rakiplerinin önüne geçmek istiyor.

  Google Haberler'de Yer Almak için Başvuru Rehberi: Google News Kaydı nasıl alınır?

  Google News Kaydı nasıl alınır, web siteleriniz Google haberler sekmesinde nasıl gösterilir detaylı rehber

  Google Dokümanlar, Harika Yenilikler ile Kullanıcıların Karşısına Çıkıyor!

  Google Dokümanlar'a yeni özellikler geliyor. Yakın dönemde uygulama, sesle yazı yazma ve görünmeyen karakterlerin görünmesi gibi özelliklere kavuşacak!

  Google, Dolandırıcılıkla Mücadele İçin Yeni Bir Özellik Geliştirdi!

  Google Voice, dolandırıcılarla mücadele edebilmek amacıyla yeni bir özellik geliştirdi. Buna göre dolandırıcılardan gelen aramalar, kırmızı renkle gösterilecek!

  ChatGPT’ye Rakip! Google Sparrow Uygulamasını Geliştiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et