R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Çalışanları Şirket Ortağı Olacak!

  Ünlü milyarder işadamı Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra bünyesindeki çok sayıdaki personeli işten çıkartmıştı. Geçen hafta içerisinde yeni bir işten çıkarmayla gündeme gelen Elon Musk, bu kez geride kalan personellerini zengin edecek. İşten çıkarmalar sonrasında Twitter’da geriye kalan çalışanlar performansa dayalı hisse ödülü alacak. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  28.02.2023 23:11 2122 2 dk okuma süresi
  Twitter Çalışanları Şirket Ortağı Olacak!
  Son Düzenleme:

  Dünyaca ünlü işadamı “Elon Musk”, popüler sosyal medya platformu “Twitter’ı” satın almıştı. “Tesla” ve “SpaceX” gibi şirketlerin patronu, oldukça sancılı bir sürecin ardından “44 Milyar Dolar’a”, Twitter’ı satın almıştı. Bu satın alımın ardından Twitter’daki uygulamalarda büyük değişiklikler gerçekleştirmişti. Musk, ayrıca Twitter’da resmen personel kıyımı yapmış ve bugüne kadar binlerce kişiyi işten çıkarmıştı.

  Geçen hafta sonunda da Twitter’da yine büyük bir işten çıkarma gerçekleştirilmişti. Elon Musk ayrıca geride alan Twitter çalışanlarından daha uzun mesai talebinde bulunmuştu. Ortaya çıkan son bilgilere göre Elon Musk, geride kalan çalışanlarını ödüllendirecek.

  Elon Musk’tan Twitter Çalışanlarına Ödül Maili

  Elon Musk

  Twitter CEO’su Elon Musk, tüm Twitter çalışanlarına bir “mail” gönderdi. Söz konusu e-postada geride kalan Twitter çalışanlarına büyük bir müjde yer alıyordu. Elon Musk, gönderdiği e-postada Twitter çalışanlarına “24.03.2023” tarihinde ödül verileceğini ifade etti.

  24 Mart’ta tüm Twitter çalışanları için “performans odaklı” olarak “hisse senedi” ödülü verileceği belirtildi. Değerlendirmelere göre Musk, büyük işten çıkarmaların ardından geride kalan personellerin performanslarını yukarıya çekmeyi hedefliyor.

  Gönderilen e-postanın başlığı ise “Performans Ödülleri” olarak belirtildi. E-Posta içerisinde hisse senedi ödülleri dışında daha önceki işleyişe dair bilgilere de yer verildi. Bu çerçevede Twitter, elde ettiği geri bildirimler üzerinden Twitter’ın mevcut işleyişini daha iyi seviyeye taşımak istiyor. Bu doğrultuda da işleyiş bakımından gereken düzenlemelerin başarıyla tamamlandığı da belirtildi. E-postada yer alan bu ifadeler, en azından bir süreliğine Twitter’da işten çıkarmaların durması olarak değerlendirildi.

  Çalışanların Daha Fazla Çalışması Gerekiyor

  Elon Musk

  Elon Musk, tüm şirketlerinde yüksek performanslı ve uzun süreli çalışma modeline bağlılığıyla biliniyor. Nitekim Twitter’ı satın aldıktan sonra çıkartılan personellerin ardından geride kalanlardan da böyle bir talebi olmuştu. Musk, verimliliğin gelecekte de arttırılması ve geçirilen dönemdeki alınan verimi takdir etmek için böyle bir uygulamaya geçti.

  Ortaya çıkan bilgilere göre verimi yüksek olan personellere Twitter hissesi dağıtımı gerçekleştirilecek. Ancak hisse dağıtım sürecinin nasıl olacağına dair ise bilgi verilmedi.

  Twitter’da 2.000’den Daha Az Kişi Çalışıyor

  Twitter

  Twitter, Elon Musk öncesindeki dönemde “7.500” seviyesinde personel sayısına sahipti. Ancak Elon Musk döneminin başlamasıyla birlikte bu sayıda ciddi düşüş yaşandı. Musk, Twitter gelirlerinin düşmesi nedeniyle tasarruf yapmayı hedefledi. Ayrıca kendi iş modelinin uygulanabilirliğini sağlamayı amaçladı. Bu süreçte de Twitter’da işten çıkartılan personel sayısının 5.000’i geçtiği belirtiliyor. Zira tam sayı bilinmese de 2023 Şubat itibariyle Twitter personel sayısının 2.000’den daha az olduğu belirtiliyor.

  Elon Musk’ın bu son hamlesine dair sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  Facebook, Yapay Zekaya Ağırlık Veriyor: TikTok'a Rakip Olacak!

  Meta, Facebook'u gençler için yeniden popüler hale getirmek amacıyla yapay zeka destekli güncellemelerle optimize ediyor. Yeni özellikler, deneyimi zenginleştirecek.

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  Samsung Galaxy Ring Geliyor: 9 Farklı Boyut Seçeneği Olacak!

  Samsung, ilk akıllı yüzüğü Galaxy Ring'i, 9 farklı boyut ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle 10 Temmuz'daki Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtacak.

  Twitter Çalışanları Şirket Ortağı Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et