R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sistemi Artık Sadece Twitter Blue Abonelerine Özel

  20 Mart'tan itibaren Twitter'da iki faktörlü kimlik doğrulaması sadece Twitter Blue Abonelerine özel olacak. İşte detaylar...

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  18.02.2023 20:48 2839 2 dk okuma süresi
  İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sistemi Artık Sadece Twitter Blue Abonelerine Özel
  Son Düzenleme:

  Elon Musk'ın Twitter'ı satın alması ve sonrasında platformda para kazanma yollarını araştırması, popüler sosyal medya platformunun gündeminden düşmüyor. Twitter, son açıklamasıyla bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Şirket, 20 Mart tarihinden itibaren SMS ile iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) yönteminin sadece Twitter Blue abonelerine yönelik olacağını duyurdu. Bu tarihten itibaren diğer kullanıcılar önemli bir güvenlik önleminden yoksun olacak.

  Twitter kullanıcıları, iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi sayesinde hesaplarına giriş yapabiliyorlar. Bu yöntem, telefonlarına gelen mesajlar aracılığıyla hesaplarına erişim sağlamalarına olanak tanıyor. Böylece hesapları, şifre dışında daha güvenli bir yöntemle korunuyor. Ancak Twitter, bu güvenlik yöntemini artık sadece Blue abonelerine özel kılacak.

  Twitter’da iki faktörlü kimlik doğrulama ücretli oluyor

  Şirketin yaptığı açıklamaya göre, telefon numarası tabanlı 2FA uygulamasının siber suçlular tarafından kötüye kullanılması nedeniyle böyle bir karar aldıklarını belirttiler. Ancak bu karar, diğer kullanıcıların hesaplarını koruma konusunda yeterli olmadığı yönünde eleştirilere neden oldu.

  Twitter'ın 2021 yılı şeffaflık raporuna göre, iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini tercih eden kullanıcıların %74,4'ü SMS yöntemini tercih ediyor. Ancak tüm Twitter kullanıcıları arasında bu güvenlik sistemi kullanan kişi oranı %2,6 olarak açıklanmıştı. Bu rakamlar günümüze kadar değişkenlik göstermiş olabilir.

  Elon Musk'ın, bir güvenlik yöntemi üzerinden para kazanmaya çalışması eleştiri konusu olurken, Twitter'ın Blue abonelerine özel kimlik doğrulama sistemi, platformun diğer kullanıcılarının güvenliğini tehlikeye atabileceği yönünde eleştiriler aldı. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 6 Geliyor: İşte Tüm Özellikleri!

  Samsung Galaxy Z Flip 6, güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 120 Hz Dinamik AMOLED ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle tanıtıldı. Fiyat ve detaylar sızdırıldı.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sistemi Artık Sadece Twitter Blue Abonelerine Özel

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et