R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk, kendi sosyal medya platformu Twitter üzerinden Tim Cook’u eleştirmişti. Birkaç gün önce ikili yüz yüze bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrasında yükselen tansiyon düştü.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  03.12.2022 17:12 1888 2 dk okuma süresi
  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, son zamanlarda Twitter üzerinden Tim Cook ile ilgili eleştirilerde bulunmuştu. İkili arasında yükselen tansiyon üstü kapalı tehditlere kadar tırmanmıştı. Gerginlik sebebi ile Twitter uygulamasının App Store üzerinden kaldırılmasının sinyalleri verilmişti. 

  Tim Cook tarafından gelen bu uyarıdan sonra Elon Musk son derece sinirlenmişti. Öfkeli Elon Musk, kendi telefonunu üretebileceğini duyurmuştu. Twitter’ın App Store’dan kaldırılması durumunda kendine ait bir telefonu üreteceğini söylemişti. Bu durumda Apple piyasaya güçlü bir rakip girmesi ile zor duruma girecekti.

  Dünyanın gözü bu iki lider arasında gerçekleşen gerginliğin nasıl sonuçlanacağına çevrilmişti. Gerginliğin tırmanması ile son çare olarak yüz yüze görüşme kararı alındı. Bunun üzerine Elon Musk, Tim Cook’u Apple Genel Merkezi’nde ziyaret etti. İkilinin görüşmede tam olarak neler konuştuğuna dair bir açıklama yapılmadı. Fakat görüşme sonrasında Elon Musk Twitter üzerinden paylaşımlarda bulundu. 

  Görüşme öncesinde Twitter üzerinden Elon Musk’a ait öfkeli tweetler paylaşılmıştı. Bir süredir Twitter üzerinden Tim Cook ile ilgili son derece iddialı cümleler kurmaktaydı. Görüşme sonlandıktan sonra bu eski tweetler platform üzerinden kaldırıldı. Görüşmenin iyi geçtiğine dair yeni bir tweet bile Elon Musk tarafından atıldı. Elon Musk, Apple’ın yüksek vergi kesmesini de ağır bir şekilde eleştirmişti. Apple ise sansürü bahane ederek uygulamayı kaldıracağına dair sinyal vermişti. Görüşme sonrasında tweet atan Elon Musk, sorunların çözüldüğünü belirtti. İlgili tweet aşağıda yer almaktadır:

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  2023 Şubat Land Rover Güncel Fiyat Listesi Belli Oldu!

  2023 Şubat ayı Land Rover Türkiye güncel fiyat listesi belli oldu. Buna göre araçlar, güncellenen yeni fiyatlar üzerinden satışa çıktı!

  Türkiye Otomobil Piyasası Zirveye Ulaştı!

  2023 Ocak ayına ilişkin otomobil piyasası verilerini açıkladı. Ocak ayında otomobil piyasası 10 yıllık rekorunu kırdı. İşte 2023 Ocak otomotiv piyasası verileri!

  Xbox Game Pass 2023 Ocak ve Şubat Oyunları Belli Oldu!

  Ocak sonu ve Şubat başında Xbox Game Pass’te yer alacak yeni oyunlar belli oldu. Ayrıca platformdan kaldırılacak oyunlar da açıklandı!

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et