R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Çip Krizini Bitirecek: 355 Milyar Dolarlık Yatırımı Duyurdu

  Samsung Electronics 355 milyar dolarlık yeni yatırım planını duyurdu. Şirket, yarı iletkenlerden biyofarmasötiğe kadar çeşitli alanlara para yatıracak.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 24.05.2022 16:54 1289 2 dk okuma süresi
  Samsung Çip Krizini Bitirecek: 355 Milyar Dolarlık Yatırımı Duyurdu
  Son Düzenleme:

  Güney Koreli teknoloji devi Samsung Electronics, gelecekte güçlü bir büyüme vaat eden alanlarda önümüzdeki beş yıl içinde yüz milyarlarca dolarlık yeni yatırım yapacağını duyurdu.

  Samsung Salı günü yaptığı açıklamada, yarı iletkenler ve biyo bilim dahil olmak üzere karlı endüstrilere 350 milyar ABD dolarından fazla yatırım yapacağını söyledi. Bu yeni beş yıllık yatırım planı, öncekine göre yüzde 40'lık bir artış.

  Paranın yaklaşık yüzde 80'inin Kore'de Ar-Ge ve yeni tesislere harcanacağını söyledi. Ayrıca şirket, 80 bin yeni çalışanı işe almayı planladığını ve yatırımın daha geniş bir alanda bir milyondan fazla iş yaratılmasına yol açacağını gördüğünü belirtti.

  Samsung'un yeni yatırımları

  Samsung Group, yarı iletkenlerden biyofarmasötik ve diğer yeni nesil teknolojilere kadar çok çeşitli sektörlerde büyümeyi hızlandırmak için önümüzdeki beş yıl için 450 trilyon won (356 milyar dolar) büyük bir yatırım planı açıkladı.

  Teknoloji devi, Güney Kore'nin en büyük holdingi ve toplam cirosu, ulusal gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYİH) beşte birine eşit. Amiral gemisi yan kuruluşu Samsung Electronics, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda.

  Samsung'un yeni yatırımları

  Samsung yaptığı açıklamada, yatırım planının "stratejik işletmelerde uzun vadeli büyüme getireceğini ve önemli teknolojilerin küresel endüstriyel ekosistemini güçlendirmeye yardımcı olacağını" söyledi.

  80.000 yeni iş, 2026'ya kadar "öncelikle yarı iletkenler ve biyofarmasötikler de dahil olmak üzere temel sektörlerde" yaratılacak. Yan kuruluşları Samsung Biologics ve Samsung Bioepis ile bu alanda biyofarmasötiklere büyük yatırım yapacak.

  Ayrıca yatırımın, yarı iletkenlerin boyutunu daha da küçültecek ve bilgi işlem gücünü artıracak en son teknoloji olan "3 nanometre sürece dayalı çiplerin seri üretimini ileriye taşıyacağını" belirtti.

  ABD Başkanı ziyaretiyle müjdeli haber geldi

  Duyuru, ABD Başkanı Joe Biden'ın Cuma günü Samsung Electronics'in devasa Pyeongtaek yarı iletken fabrikasını gezerek, Güney Koreli devin ABD lideri olarak ilk Asya gezisinde mikroçiplerin küresel tedarik zincirlerini güvence altına almadaki rolünün altını çizmesinin ardından geldi.

  Samsung, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 20.000 kişiyi istihdam ediyor ve Teksas'ta 2024'te açılması planlanan yeni bir yarı iletken tesisi inşa etmek için çalışmalar sürüyor.

  Peki siz Samsung'un yeni yatırımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

  Alınan duyumlara göre Samsung, Android 14 için çalışmalara şimdiden başladı. İddialara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından çok daha erken gelebilir.

  Samsung Güncellemelere Devam Ediyor! Katlanabilir Telefonlara Android 13 Güncellemesi!

  Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini alan model sayısını arttırmaya devam ediyor. Şirket Kasım ayı içerisinde pek çok modele güncellemeyi yayınladı. Şimdiyse bu yıl tanıtılan o 2 model için Android 13 güncellemesi yayınladı.

  Samsung Çip Krizini Bitirecek: 355 Milyar Dolarlık Yatırımı Duyurdu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et