R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Çip Krizini Bitirecek: 355 Milyar Dolarlık Yatırımı Duyurdu

  Samsung Electronics 355 milyar dolarlık yeni yatırım planını duyurdu. Şirket, yarı iletkenlerden biyofarmasötiğe kadar çeşitli alanlara para yatıracak.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 24.05.2022 16:54 1176 2 dk okuma süresi
  Samsung Çip Krizini Bitirecek: 355 Milyar Dolarlık Yatırımı Duyurdu
  Son Düzenleme:

  Güney Koreli teknoloji devi Samsung Electronics, gelecekte güçlü bir büyüme vaat eden alanlarda önümüzdeki beş yıl içinde yüz milyarlarca dolarlık yeni yatırım yapacağını duyurdu.

  Samsung Salı günü yaptığı açıklamada, yarı iletkenler ve biyo bilim dahil olmak üzere karlı endüstrilere 350 milyar ABD dolarından fazla yatırım yapacağını söyledi. Bu yeni beş yıllık yatırım planı, öncekine göre yüzde 40'lık bir artış.

  Paranın yaklaşık yüzde 80'inin Kore'de Ar-Ge ve yeni tesislere harcanacağını söyledi. Ayrıca şirket, 80 bin yeni çalışanı işe almayı planladığını ve yatırımın daha geniş bir alanda bir milyondan fazla iş yaratılmasına yol açacağını gördüğünü belirtti.

  Samsung'un yeni yatırımları

  Samsung Group, yarı iletkenlerden biyofarmasötik ve diğer yeni nesil teknolojilere kadar çok çeşitli sektörlerde büyümeyi hızlandırmak için önümüzdeki beş yıl için 450 trilyon won (356 milyar dolar) büyük bir yatırım planı açıkladı.

  Teknoloji devi, Güney Kore'nin en büyük holdingi ve toplam cirosu, ulusal gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYİH) beşte birine eşit. Amiral gemisi yan kuruluşu Samsung Electronics, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda.

  Samsung'un yeni yatırımları

  Samsung yaptığı açıklamada, yatırım planının "stratejik işletmelerde uzun vadeli büyüme getireceğini ve önemli teknolojilerin küresel endüstriyel ekosistemini güçlendirmeye yardımcı olacağını" söyledi.

  80.000 yeni iş, 2026'ya kadar "öncelikle yarı iletkenler ve biyofarmasötikler de dahil olmak üzere temel sektörlerde" yaratılacak. Yan kuruluşları Samsung Biologics ve Samsung Bioepis ile bu alanda biyofarmasötiklere büyük yatırım yapacak.

  Ayrıca yatırımın, yarı iletkenlerin boyutunu daha da küçültecek ve bilgi işlem gücünü artıracak en son teknoloji olan "3 nanometre sürece dayalı çiplerin seri üretimini ileriye taşıyacağını" belirtti.

  ABD Başkanı ziyaretiyle müjdeli haber geldi

  Duyuru, ABD Başkanı Joe Biden'ın Cuma günü Samsung Electronics'in devasa Pyeongtaek yarı iletken fabrikasını gezerek, Güney Koreli devin ABD lideri olarak ilk Asya gezisinde mikroçiplerin küresel tedarik zincirlerini güvence altına almadaki rolünün altını çizmesinin ardından geldi.

  Samsung, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 20.000 kişiyi istihdam ediyor ve Teksas'ta 2024'te açılması planlanan yeni bir yarı iletken tesisi inşa etmek için çalışmalar sürüyor.

  Peki siz Samsung'un yeni yatırımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’tan Galaxy J7 Kullananlara Büyük Sürpriz!

  Samsung, 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 modeli için beklenmeyen bir güncellemeyi duyurdu. Güncelleme çoğu kullanıcıya şimdiden geldi. İşte Galaxy J7 güncellemesi ve detayları!

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümü sonunda Galaxy S22 modeline de geldi. İşte Galaxy S22'deki Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümünün ortaya çıkan ilk özellikleri!

  Samsung Galaxy Unpacked 2022 Etkinliği Nasıl İzlenir?

  Samsung'un Ağustos'ta düzenleneceği açıklanan "Samsung Galaxy Unpacked" etkinliğine dair detaylar belli oldu. Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 gibi modellerin tanıtılacağı etkinlik nasıl izlenir?

  Samsung Çip Krizini Bitirecek: 355 Milyar Dolarlık Yatırımı Duyurdu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et