R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!

  Sevilen Google Haritalar özelliği artık mobil’e de geliyor. Artık mobil cihazlarda da Google Haritalar geçmişe götürecek.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  24.05.2022 14:49 1550 2 dk okuma süresi
  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!
  Son Düzenleme:

  Google, mobil’de kullanıcı deneyimini arttıracak yeni özellikleri getirmeye devam ediyor. Şirket özellikle web’de yer alan ve çok sevilen özelliklerin mobil cihazlara da getirilmesi için çalışma yürütüyor. Bunun son örneği ise 15.yılının kutlandığı “Sokak Görünümü” özelliği oldu.

  Kullanıcıların Google Haritalar uygulamasında en sık kullandığı özellik olan sokak görünümünü mobil cihazlar içinde aktifleştiriyor. Gelen yeni güncellemeyle birlikte mobil cihazlarda da sokak görünümü özelliği kullanılmaya başlanacak.

   Sokakların Eski Tarihli Görüntülerine Bakılabilecek

  Google Haritaları web sürümünde geçmişe götüren “Sokak Görünümü” özelliği 2014’ten beri aktif olarak kullanılabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar haritalardaki sokakların eski tarihli görüntülerini de görebiliyor. Üstelik kullanıcılar sokakların 2007’ye kadar olan görüntülerini görebiliyor. Böylesine hoş ve geçmişe getiren bu özellik uygulamanın mobil sürümünde ise yer almıyordu. Google 15.yıl kutlamaları kapsamında özelliği artık mobil cihazlara da açıyor.

  Google Street View Studio Tanıtıldı

  Google, “Street View Studio” özelliğinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Bu özellikle 360° videoları ekleme ve paylaşma imkanına sahip olacak. Hatta bu özellikte videolara ön izleme de eklenebilecek. 

  Google

  Google artık 360° görüntüleri taşınabilir kameralarla yakalayacak. Yeni kamera sayesinde önceki cihazlarla ulaşılamayan/erişilemeyen noktalardan da 360° görüntü alınabilecek.

  Google Haritalar Mobil’de Sokak Görünümü Özelliği Nasıl Kullanılır?

  15.yıla özel Google Haritalar mobil uygulamasında aktif edilen “Sokak Görünümü” özelliği hem iOS hem de Android cihazlarda kolayca kullanılabilecek. Kullanıcılar öncelikle görüntüsüne bakmak istediği lokasyonu belirleyecek. Daha sonra uygulama menüsündeki seçenekler arasından “Daha Fazla Gör” butonuna basacak ve çıkan zaman çizgilerinden dilediğini seçecek. Böylelikle söz konusu konumun 2007’ye kadarki tüm eski görünümünü de görme şansına sahip olabilecek.

  Mobil Google Haritalar uygulamasına gelen bu yeni özellikle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Bir yerin eski görünümü sizinde ilginizi çekiyor mu? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde SMA Hastalığına Dikkat Çeken Eylem Trafiği Durdurdu

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bu akşam çift yönlü olarak trafiğe kapatılmasıyla birlikte büyük bir trafik kaosu yaşandı. SMA hastalarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen bireysel bir eylem nedeniyle kapanan köprüde, polis ekipleri geniş güvenlik ö

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Kurban Bayramı'nda Bankalar ve Borsa Tatilde: EFT ve Havale İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kurban Bayramı tatili yaklaşırken, bankaların ve Borsa İstanbul'un çalışma saatleri merak konusu oluyor. Bayram boyunca banka şubeleri kapalı olacak ancak dijital bankacılık hizmetleri devam edecek. EFT işlemleri tatil sonrası ilk iş gününde gerçekleşecek

  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et