R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!

  Sevilen Google Haritalar özelliği artık mobil’e de geliyor. Artık mobil cihazlarda da Google Haritalar geçmişe götürecek.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  24.05.2022 14:49 1531 2 dk okuma süresi
  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!
  Son Düzenleme:

  Google, mobil’de kullanıcı deneyimini arttıracak yeni özellikleri getirmeye devam ediyor. Şirket özellikle web’de yer alan ve çok sevilen özelliklerin mobil cihazlara da getirilmesi için çalışma yürütüyor. Bunun son örneği ise 15.yılının kutlandığı “Sokak Görünümü” özelliği oldu.

  Kullanıcıların Google Haritalar uygulamasında en sık kullandığı özellik olan sokak görünümünü mobil cihazlar içinde aktifleştiriyor. Gelen yeni güncellemeyle birlikte mobil cihazlarda da sokak görünümü özelliği kullanılmaya başlanacak.

   Sokakların Eski Tarihli Görüntülerine Bakılabilecek

  Google Haritaları web sürümünde geçmişe götüren “Sokak Görünümü” özelliği 2014’ten beri aktif olarak kullanılabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar haritalardaki sokakların eski tarihli görüntülerini de görebiliyor. Üstelik kullanıcılar sokakların 2007’ye kadar olan görüntülerini görebiliyor. Böylesine hoş ve geçmişe getiren bu özellik uygulamanın mobil sürümünde ise yer almıyordu. Google 15.yıl kutlamaları kapsamında özelliği artık mobil cihazlara da açıyor.

  Google Street View Studio Tanıtıldı

  Google, “Street View Studio” özelliğinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Bu özellikle 360° videoları ekleme ve paylaşma imkanına sahip olacak. Hatta bu özellikte videolara ön izleme de eklenebilecek. 

  Google

  Google artık 360° görüntüleri taşınabilir kameralarla yakalayacak. Yeni kamera sayesinde önceki cihazlarla ulaşılamayan/erişilemeyen noktalardan da 360° görüntü alınabilecek.

  Google Haritalar Mobil’de Sokak Görünümü Özelliği Nasıl Kullanılır?

  15.yıla özel Google Haritalar mobil uygulamasında aktif edilen “Sokak Görünümü” özelliği hem iOS hem de Android cihazlarda kolayca kullanılabilecek. Kullanıcılar öncelikle görüntüsüne bakmak istediği lokasyonu belirleyecek. Daha sonra uygulama menüsündeki seçenekler arasından “Daha Fazla Gör” butonuna basacak ve çıkan zaman çizgilerinden dilediğini seçecek. Böylelikle söz konusu konumun 2007’ye kadarki tüm eski görünümünü de görme şansına sahip olabilecek.

  Mobil Google Haritalar uygulamasına gelen bu yeni özellikle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Bir yerin eski görünümü sizinde ilginizi çekiyor mu? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Google Pay Mobil Uygulamasının Yolculuğu Sona Eriyor!

  Google Pay yerini Google Wallet'a bırakıyor. ABD'de 4 Haziran 2024'te bu önemli değişim gerçekleşecek.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et