R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!

  Sevilen Google Haritalar özelliği artık mobil’e de geliyor. Artık mobil cihazlarda da Google Haritalar geçmişe götürecek.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 24.05.2022 14:49 1263 2 dk okuma süresi
  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!
  Son Düzenleme:

  Google, mobil’de kullanıcı deneyimini arttıracak yeni özellikleri getirmeye devam ediyor. Şirket özellikle web’de yer alan ve çok sevilen özelliklerin mobil cihazlara da getirilmesi için çalışma yürütüyor. Bunun son örneği ise 15.yılının kutlandığı “Sokak Görünümü” özelliği oldu.

  Kullanıcıların Google Haritalar uygulamasında en sık kullandığı özellik olan sokak görünümünü mobil cihazlar içinde aktifleştiriyor. Gelen yeni güncellemeyle birlikte mobil cihazlarda da sokak görünümü özelliği kullanılmaya başlanacak.

   Sokakların Eski Tarihli Görüntülerine Bakılabilecek

  Google Haritaları web sürümünde geçmişe götüren “Sokak Görünümü” özelliği 2014’ten beri aktif olarak kullanılabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar haritalardaki sokakların eski tarihli görüntülerini de görebiliyor. Üstelik kullanıcılar sokakların 2007’ye kadar olan görüntülerini görebiliyor. Böylesine hoş ve geçmişe getiren bu özellik uygulamanın mobil sürümünde ise yer almıyordu. Google 15.yıl kutlamaları kapsamında özelliği artık mobil cihazlara da açıyor.

  Google Street View Studio Tanıtıldı

  Google, “Street View Studio” özelliğinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Bu özellikle 360° videoları ekleme ve paylaşma imkanına sahip olacak. Hatta bu özellikte videolara ön izleme de eklenebilecek. 

  Google

  Google artık 360° görüntüleri taşınabilir kameralarla yakalayacak. Yeni kamera sayesinde önceki cihazlarla ulaşılamayan/erişilemeyen noktalardan da 360° görüntü alınabilecek.

  Google Haritalar Mobil’de Sokak Görünümü Özelliği Nasıl Kullanılır?

  15.yıla özel Google Haritalar mobil uygulamasında aktif edilen “Sokak Görünümü” özelliği hem iOS hem de Android cihazlarda kolayca kullanılabilecek. Kullanıcılar öncelikle görüntüsüne bakmak istediği lokasyonu belirleyecek. Daha sonra uygulama menüsündeki seçenekler arasından “Daha Fazla Gör” butonuna basacak ve çıkan zaman çizgilerinden dilediğini seçecek. Böylelikle söz konusu konumun 2007’ye kadarki tüm eski görünümünü de görme şansına sahip olabilecek.

  Mobil Google Haritalar uygulamasına gelen bu yeni özellikle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Bir yerin eski görünümü sizinde ilginizi çekiyor mu? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et