R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!

  Sevilen Google Haritalar özelliği artık mobil’e de geliyor. Artık mobil cihazlarda da Google Haritalar geçmişe götürecek.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 24.05.2022 14:49 1203 2 dk okuma süresi
  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!
  Son Düzenleme:

  Google, mobil’de kullanıcı deneyimini arttıracak yeni özellikleri getirmeye devam ediyor. Şirket özellikle web’de yer alan ve çok sevilen özelliklerin mobil cihazlara da getirilmesi için çalışma yürütüyor. Bunun son örneği ise 15.yılının kutlandığı “Sokak Görünümü” özelliği oldu.

  Kullanıcıların Google Haritalar uygulamasında en sık kullandığı özellik olan sokak görünümünü mobil cihazlar içinde aktifleştiriyor. Gelen yeni güncellemeyle birlikte mobil cihazlarda da sokak görünümü özelliği kullanılmaya başlanacak.

   Sokakların Eski Tarihli Görüntülerine Bakılabilecek

  Google Haritaları web sürümünde geçmişe götüren “Sokak Görünümü” özelliği 2014’ten beri aktif olarak kullanılabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar haritalardaki sokakların eski tarihli görüntülerini de görebiliyor. Üstelik kullanıcılar sokakların 2007’ye kadar olan görüntülerini görebiliyor. Böylesine hoş ve geçmişe getiren bu özellik uygulamanın mobil sürümünde ise yer almıyordu. Google 15.yıl kutlamaları kapsamında özelliği artık mobil cihazlara da açıyor.

  Google Street View Studio Tanıtıldı

  Google, “Street View Studio” özelliğinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Bu özellikle 360° videoları ekleme ve paylaşma imkanına sahip olacak. Hatta bu özellikte videolara ön izleme de eklenebilecek. 

  Google

  Google artık 360° görüntüleri taşınabilir kameralarla yakalayacak. Yeni kamera sayesinde önceki cihazlarla ulaşılamayan/erişilemeyen noktalardan da 360° görüntü alınabilecek.

  Google Haritalar Mobil’de Sokak Görünümü Özelliği Nasıl Kullanılır?

  15.yıla özel Google Haritalar mobil uygulamasında aktif edilen “Sokak Görünümü” özelliği hem iOS hem de Android cihazlarda kolayca kullanılabilecek. Kullanıcılar öncelikle görüntüsüne bakmak istediği lokasyonu belirleyecek. Daha sonra uygulama menüsündeki seçenekler arasından “Daha Fazla Gör” butonuna basacak ve çıkan zaman çizgilerinden dilediğini seçecek. Böylelikle söz konusu konumun 2007’ye kadarki tüm eski görünümünü de görme şansına sahip olabilecek.

  Mobil Google Haritalar uygulamasına gelen bu yeni özellikle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Bir yerin eski görünümü sizinde ilginizi çekiyor mu? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

  Red Dead Redemption 2, kurgusal Vahşi Batı'da geçen aksiyon ve macera oyunudur. Oyun RAGE oyun motoru ile geliştirilmiştir. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri nelerdir?

  Birbirinden Farklı Kişiye Özel Hediye Fikirleri

  Kişiye özel hediyeler tasarlayarak sevdiğiniz kişinin hafızasında daha kalıcı yer bırakmak için baskiyap.co ile hediye alımlarınızda farklılık yaratabilirsiniz.

  Google Artık Mobil’de de Geçmişe Götürüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et