R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nvidia’dan RTX 40 SUPER Serisi Geliyor: Yakında Piyasaya Sürülecek!

  Nvidia RTX 4080 SUPER, 4070 Ti SUPER ve 4070 SUPER isimleriyle tanıtılacak olan yeni SUPER serisi grafik kartlarını kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Yeni kart serisinin önümüzdeki yıl içerisinde teknoloji marketlerindeki yerini alması öngörülüyor!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.10.2023 12:31 2224 2 dk okuma süresi
  Nvidia’dan RTX 40 SUPER Serisi Geliyor: Yakında Piyasaya Sürülecek!
  Son Düzenleme:

  Nvidia, sektörde büyük bir heyecana yol açacak olan Nvidia RTX 40 SUPER serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu serinin; GeForce RTX 4080 SUPER, RTX 4070 Ti SUPER ve RTX 4070 SUPER olmak üzere üç karttan oluşacağına dair bilgiler bulunuyor. Kaynak olarak ise bu bilgiler, RTX 4080 12 GB grafik kartının adlandırılması konusunda öncü bilgileri sağlayan @hongxing2020'den geliyor.

  Nvidia SUPER Serisinin Özellikleri

  Dikkat çeken bir bilgi olarak Nvidia'nın önceki RTX 30 serisinde ‘SUPER’ ibaresini kullanmadığını görmekteyiz. Ancak bu ibare, firmanın normal bir GPU'dan daha iyi bir versiyonunu temsil ediyor. Ayrıca ‘Ti’ takısı ise performans yönünden daha üst düzey bir kartı ifade ediyor. Yani sıralama şöyle: Ti > SUPER > Standart GPU. Fakat bu yeni kartların özellikleri veya piyasaya çıkış tarihleri konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak 2024 yılında bu kartların piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Nvidia RTX 40 serisine yeni kartların ekleneceği konusunda farklı kaynaklardan da bilgiler mevcut. Özellikle MEGAsizeGPU isimli sızıntı kaynağının, Nvidia’nın RTX 4080'in daha güçlü bir versiyonu üzerinde çalıştığına dair bilgileri paylaştığını görmekteyiz. Bu kaynak, yeni kartın ‘SUPER’ veya ‘Ti’ markasını kullanabileceğini de belirtiyor.

  Nvidia'nın bu yönde bir adım atmasını mantıklı bulmak mümkün. RTX 4080 ile RTX 4090 arasında performans ve özellik açısından büyük bir fark bulunmuyor. Dolayısıyla bir SUPER ya da Ti varyantının bu aradaki boşluğu doldurması bekleniyor. Nvidia'nın yeni SUPER kartlarda fiyat artışı yapmayacağı, mevcut kartların fiyatlarında indirime gidileceği de gelen bilgiler arasında!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Nvidia’dan RTX 40 SUPER Serisi Geliyor: Yakında Piyasaya Sürülecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et