R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Minecraft, Kendi Satış Rekorunu Kırdı: Devasa Rakamlar!

  Açık dünya oyunlarında zirveyi elinde bulunduran Minecraft, 300 milyonluk satışa ulaşarak kendisine ait önceki 238 milyonluk satış rekorunu yeniden egale etti. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  17.10.2023 12:45 1701 2 dk okuma süresi
  Minecraft, Kendi Satış Rekorunu Kırdı: Devasa Rakamlar!
  Son Düzenleme:

  Dünya genelinde video oyun sektöründe isminden sıkça bahsettiren Minecraft, bir kez daha kendi rekorunu kırarak oyun piyasasında ne kadar iddialı olduğunu gösterdi.

  2011 yılında İsveç merkezli Mojang Studios tarafından piyasaya sürülen Minecraft, kısa süre içerisinde büyük bir çıkış yakaladı. Bu başarı, 2014'te teknoloji devi Microsoft'un dikkatini çekerek, oyunun 2.5 milyar dolar karşılığında satın alınmasına yol açtı. Oyun, açık dünya konseptine farklı bir bakış açısı getirerek RollerCoaster Tycoon gibi oyunlardan esinlenilerek tasarlandı.

  Satış Rakamlarında Minecraft Farkı

  Minecraft, son satış rakamlarına göre 300 milyon barajını geçerek, kendine ait olan 238 milyonluk satış rekorunu geride bıraktı. Bu rakamlarla en yakın rakibi Grand Theft Auto V'i neredeyse 140 milyonluk satışla geride bıraktı. Oyunun yapımcısı olan Mojang Studios'un başkanı Helen Chiang, bu başarının kimsenin hayal edemediği bir noktaya ulaştığını belirtti.

  Minecraft'ın Tek Rakibi Kendi!

  Grand Theft Auto serisinin toplamda 405 milyonluk satış rakamıyla, Minecraft'ın sadece bir oyun olarak yakaladığı bu başarıya ulaşması oldukça dikkat çekici. Microsoft'un bu konuda yaptığı açıklama, oyunun sadece bir eğlence aracı olmadığını, aynı zamanda yaratıcılığın ve hayal gücünün sınırsız bir şekilde kullanılabileceği bir platform olduğunu gösteriyor.

  Minecraft oyununun sahibi Microsoft, oyunun sadece bir satış rakamı olmadığını vurgulayarak; oyun içerisinde rastgele üretilen dünyaların keşfedilmesi, sınırsız kaynakla oynanabilen yaratıcı mod, hayatta kalma modunda derin madenlerin kazılması gibi özellikleriyle oyunun bu kadar popüler olmasının nedenlerinden bahsetti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  Tablet Satışları Her Geçen Gün Daha da Düşüyor: İşte En Çok Satan Markalar!

  Tablet pazarında satışlarda düşüş yaşanırken Apple liderliğini sürdürüyor. Katlanabilir modellerin yükselişi ve gelecek projeksiyonları, tablet satışlarını artırabilir!

  Rabbit R1 Ön Siparişlerde Rekor Kırdı: AI Cep Asistanı Geliyor!

  Rabbit R1, piyasaya çıktığı andan itibaren yoğun ilgi gördü. Gelişmiş özellikleriyle bu cihazın, piyasaya sürüldüğü ilk günde tüm siparişleri tükenmiş durumda.

  Minecraft, Kendi Satış Rekorunu Kırdı: Devasa Rakamlar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et