R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  LG’den Dev Adım: Dünyanın İlk Kablosuz OLED TV’si Geldi!

  LG, 97 inç büyüklüğünde olan ve dünyada bir ilk olarak kablosuz teknolojisiyle donatılmış LG Signature OLED M modeli OLED TV'sini tüketicilerin beğenisine sundu. Yeni model, LG'nin özel Zero Connect Box cihazıyla birlikte kullanılarak, kablo yoğunluğunu tamamen ortadan kaldırıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  03.08.2023 15:48 2909 1 dk okuma süresi
  LG’den Dev Adım: Dünyanın İlk Kablosuz OLED TV’si Geldi!
  Son Düzenleme:

  LG, dünyanın ilk kablosuz OLED TV’sini piyasa sürdü. CES 2023 fuarında tanıtılan LG Signature OLED M, LG'nin TV pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. OLED TV'lerin zengin bir pazarı vardır, ancak LG'nin yeni modeli, güç bağlantısını bile kablosuz hale getirerek eşsiz bir deneyim sunuyor.

  Kablosuz Devrim: Zero Connect Box

  LG Signature OLED M'in yanında gelen Zero Connect Box, LG'nin bu modeli diğerlerinden ayıran özelliği. LG'nin belirttiğine göre Zero Connect Box, 4K 120Hz'de (Dolby Vision ve Dolby Atmos dahil) gerçek zamanlı video ve ses işleyen dünyanın ilk kablosuz çözümüdür.

  Zero Connect Box, HDMI 2.1, USB, RF, LAN ve Bluetooth'u destekliyor. Böylece TV'ye kablo takılmasına gerek kalmıyor. LG, kutu aracılığıyla verilerin Wi-Fi 6E standardının üç katı hızda gönderildiğini ve "en uygun iletim yolunu" sağlamak için anteni ayarlama özelliğine sahip olduğunu belirtiyor.

  Şu anda sadece Güney Kore'de mevcut olan 97 inçlik LG Signature OLED M, ilerleyen dönemlerde Avrupa ve Kuzey Amerika pazarına da sunulacak. Henüz net fiyatlar belli olmasa da ürün, muhtemelen uygun fiyatlı olmayacak. Ancak, LG'nin 83 ve 77 inçlik OLED Evo M modellerinde Zero Connect Box'ı kullanacak olması, daha geniş bir kitleye ulaşma potansiyelini gösteriyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kredi Kartlarında Devrim: Alışverişte Kart Numarası ve Şifre Girme Devri Sona Eriyor!

  Mastercard, 2030 itibarıyla Avrupa'da kart numarası yerine token kullanımına geçerek dolandırıcılık riskini azaltacak ve online ödemeleri daha güvenli hale getirecek.

  Yurt Dışı Çıkış Harcına Dev Zam Geliyor!

  Yurt dışı çıkış harcı 2022'de üç kat artarak 150 TL olmuştu, yeni vergi paketiyle 1750 TL'ye kadar yükselebilir. Bu artış, vatandaşların seyahat bütçesini zorlayacak.

  Diablo IV'ün İlk Genişleme Paketi Duyuruldu: İşte Fragmanı ve Çıkış Tarihi!

  Diablo IV'ün ilk genişleme paketi 'Vessel of Hatred' 8 Ekim'de çıkıyor. Yeni Spiritborn sınıfı, Nahantu ormanı gibi yenilikle dolu paket için ön siparişler başladı.

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile gelen Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği, kablosuz ses kalitesini artırarak sinema salonu gibi bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

  LG’den Dev Adım: Dünyanın İlk Kablosuz OLED TV’si Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et