R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Intel Core Ultra 5 İşlemcilerin İlk Sonuçları Sızdı: İşte Detaylar!

  Yakında piyasaya sürülecek olan Intel Core Ultra "Meteor Lake" işlemciler, performans değerlendirme platformlarında yer almaya başladı. Bu serinin bir parçası olan ve ''U'' serisinde yer alan Core Ultra 5 135U modeli, Geekbench testlerinde başarıyla değerlendirildi!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  12.11.2023 15:36 1558 1 dk okuma süresi
  Intel Core Ultra 5 İşlemcilerin İlk Sonuçları Sızdı: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Intel, yarı iletken sektöründe dev bir adım atarak 1. Nesil Core Ultra "Meteor Lake" işlemcilerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Mobil cihazlar için geliştirilen bu yeni serinin, düşük güç tüketimine sahip Intel Core Ultra 5 "U" serisinden ilk sonuçlar heyecan verici. Core Ultra 5 135U modeli, Geekbench testlerinde başarıyla yer aldı.

  1. Nesil Core Ultra "Meteor Lake" İşlemcilerin Özellikleri

  Intel'in son yıllardaki en önemli atılımlarından biri olan 1. Nesil Core Ultra "Meteor Lake" işlemciler, 14 Aralık'ta kullanıcılarla buluşacak. Yeni EUV özellikli Intel 4 (7nm) fabrikasyon süreci, Foveros 3D paketleme teknolojisi, hibrit tasarım ve nöral işlem birimi (NPU) gibi yenilikleri içeriyor.

  Sızdırılan bilgilere göre Core Ultra 5 135U işlemci, 2 adet P-Çekirdek (Redwood Cove), 8 adet E-Çekirdek (Crestmonth) ve 2 adet düşük güçlü E-Çekirdek (Crestmont) olmak üzere toplamda 12 çekirdeğe sahip. 9-15W TDP, 2,10GHz temel ve 4,4GHz maksimum saat hızı ile gelen bu işlemci, 12MB L3 ön bellek kapasitesine de sahip. Tek çekirdek testlerinde 2.174 puan, çok çekirdekli testlerde ise 9.396 puan alan işlemci, performans açısından dikkat çekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Messenger’da Uçtan Uca Şifreleme Dönemi Başlıyor: İşte Detaylar!

  Messenger’ın uçtan uca şifreleme özelliği, kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini ön plana çıkarıyor. Güvenli iletişim için yeni bir dönem başlıyor.

  Microsoft Copilot, GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 ile Güncellendi: İşte Yeni Özellikler!

  Microsoft Copilot'un GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 güncellemesiyle kullanıcı deneyimi, özellikle metin ve görsel işleme alanlarında önemli ölçüde geliştirildi.

  GTA 6’nın İlk Fragmanı, YouTube’da Rekorları Alt Üst Etti!

  GTA 6'nın ilk fragmanı, yayınlandığı ilk 22 saatte 85 milyon izlenme ile YouTube rekorlarını alt üst etti, oyun dünyasında yeni bir dönemi başlattı.

  3 Boyutlu Biyoyazıcı ile Yapay Kulak Zarı ve Gırtlak Yaması Üretildi: İşte Detaylar!

  Yenilikçi 3 boyutlu biyoyazıcı teknolojisi ile YTÜ, İÜC ve İÜ iş birliğinde yapay kulak zarı ve gırtlak yaması üretildi.

  Intel Core Ultra 5 İşlemcilerin İlk Sonuçları Sızdı: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et