R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Music'ten Öğrencilere Zam! Türkiye Abonelik Ücretleri Ne Oldu?

  Apple Music uygulaması bazı ülkelerde öğrenci paketlerine zam yaptığını açıkladı. Peki Türkiye Apple Music öğrenci paketi fiyatlarında bir artış yaşanacak mı?

  Ecem Ecem 26.06.2022 21:24 1364 2 dk okuma süresi
  Apple Music'ten Öğrencilere Zam! Türkiye Abonelik Ücretleri Ne Oldu?
  Son Düzenleme:

  Abonelik servisleri öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak için özel hizmetler sunmaya ve abonelikler oluşturmaya devam ediyor. Bu süreçte sık sık kullanılan ve neredeyse dünyanın her noktasında hizmet veren Apple Music öğrencileri üzen yeni bir karar verdiğini açıkladı. Öğrenciler için özel bir abonelik hizmeti oluşturan uygulamanın böylece öğrenciler arasında hem hizmet verme hem de tasarruf sağlama gibi özellikleri bulunuyordu. Bunun ardından zam kararı vererek sosyal medyada da kısa sürede tartışmalara neden oldu. Şimdilik uygulamanın zam kararının bazı ülkelerde geçerli olduğu düşünülüyor. Bununla birlikte Türkiye’deki Apple Music kullanıcılarının bu zamdan etkilenip etkilenmeyecekleri merak konusu oldu. 

  Apple Music’ten Öğrencilere Yüzde 20 Zam

  Apple Music tarafından öğrenci abonelik sistemi ilk olarak 2016 yılında tanıtılmıştı. Bununla birlikte tam sürümün faydalanabildiği tüm hizmetlerin verildiği öğrenilmiş ancak uygun fiyatlı hizmet anlayışı geliştirilmişti. Tam paket aboneliğinin yarısı olarak hizmet veriyordu. Bununla birlikte Apple Music ABD, Birleşik Krallık ve Kanada’da aldığı karar sonrasında öğrenci paketi ücretlerine zam yaptı. Bu zammın oranının ise yüzde 20 oranında gerçekleştiği belirlendi. 

  Türkiye’de Zam Yok!

  Açıklanan zam bilgileri düşünüldüğü zaman henüz Türkiye’nin adı listede bulunmuyor. Ancak zamların başlamış olması endişeli bekleyişi de sürdürüyor. Bir süre sonra Türkiye öğrenci paketi ücretlerine de zam geleceği düşünülüyor. Ülkemizde Apple Music öğrenci paketi 9.99 lira olarak belirlendi. Yüzde 20 oranındaki zam sonrasında ülkemizde geçerli olması halinde ücretler 11.99 liraya kadar çıkabilecek. Bu durum aslında büyük bir fark olarak görünmüyor ancak yine de uygulamanın sessiz sedasız bir şekilde zam yapmış olması tartışmaları beraberinde getirdi. 

  Apple gelen tepkiler üzerine henüz zam konusunda bir açıklamada bulundu. Diğer ülkelerde de zammın geçerli olup olmayacağı henüz bilinmiyor ancak gelmesi muhtemel olarak görünüyor. Bununla birlikte Netflix’te son zamanlarda yaptığı zammı sessiz bir şekilde yapmıştı. Bu sessiz zam kullanıcılar arasında büyük bir tepkiye neden olmuş, aboneler duruma tepki göstermek amacıyla aboneliklerini iptal etmişlerdi. Netflix bu dönemlerde ciddi bir kan kaybı yaşamıştı. İlerleyen dönemlerde de enflasyon zammı adı altında farklı zamların gelebileceği konuşuluyor. Henüz diğer müzik platformlarında öğrenci paketlerine bir zam gelmediği belirtildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  CPO (Chief Philosophy Officer) Nedir?

  CPO, Silikon Vadisi'ndeki firmaların kullandığı yeni bir pozisyonun kısaltmasıdır. Açılımı, Chief Philosophy Officer veya Baş Felsefe Sorumlusu'dur.

  Xbox 360 Kontrolcüsü Duyuruldu, Üstelik Yeni Nesil Destekliyor!

  Otoritelere göre en iyi kontrolcü olduğu düşünülen Xbox 360 kontrolcüsü, yeniden piyasaya çıkıyor. USB-C bağlantısı ile gelecek olan cihaz, Microsoft lisansını da sahip olacak!

  Apple Music'ten Öğrencilere Zam! Türkiye Abonelik Ücretleri Ne Oldu?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et