R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Music'ten Öğrencilere Zam! Türkiye Abonelik Ücretleri Ne Oldu?

  Apple Music uygulaması bazı ülkelerde öğrenci paketlerine zam yaptığını açıkladı. Peki Türkiye Apple Music öğrenci paketi fiyatlarında bir artış yaşanacak mı?

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  26.06.2022 21:24 1620 2 dk okuma süresi
  Apple Music'ten Öğrencilere Zam! Türkiye Abonelik Ücretleri Ne Oldu?
  Son Düzenleme:

  Abonelik servisleri öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak için özel hizmetler sunmaya ve abonelikler oluşturmaya devam ediyor. Bu süreçte sık sık kullanılan ve neredeyse dünyanın her noktasında hizmet veren Apple Music öğrencileri üzen yeni bir karar verdiğini açıkladı. Öğrenciler için özel bir abonelik hizmeti oluşturan uygulamanın böylece öğrenciler arasında hem hizmet verme hem de tasarruf sağlama gibi özellikleri bulunuyordu. Bunun ardından zam kararı vererek sosyal medyada da kısa sürede tartışmalara neden oldu. Şimdilik uygulamanın zam kararının bazı ülkelerde geçerli olduğu düşünülüyor. Bununla birlikte Türkiye’deki Apple Music kullanıcılarının bu zamdan etkilenip etkilenmeyecekleri merak konusu oldu. 

  Apple Music’ten Öğrencilere Yüzde 20 Zam

  Apple Music tarafından öğrenci abonelik sistemi ilk olarak 2016 yılında tanıtılmıştı. Bununla birlikte tam sürümün faydalanabildiği tüm hizmetlerin verildiği öğrenilmiş ancak uygun fiyatlı hizmet anlayışı geliştirilmişti. Tam paket aboneliğinin yarısı olarak hizmet veriyordu. Bununla birlikte Apple Music ABD, Birleşik Krallık ve Kanada’da aldığı karar sonrasında öğrenci paketi ücretlerine zam yaptı. Bu zammın oranının ise yüzde 20 oranında gerçekleştiği belirlendi. 

  Türkiye’de Zam Yok!

  Açıklanan zam bilgileri düşünüldüğü zaman henüz Türkiye’nin adı listede bulunmuyor. Ancak zamların başlamış olması endişeli bekleyişi de sürdürüyor. Bir süre sonra Türkiye öğrenci paketi ücretlerine de zam geleceği düşünülüyor. Ülkemizde Apple Music öğrenci paketi 9.99 lira olarak belirlendi. Yüzde 20 oranındaki zam sonrasında ülkemizde geçerli olması halinde ücretler 11.99 liraya kadar çıkabilecek. Bu durum aslında büyük bir fark olarak görünmüyor ancak yine de uygulamanın sessiz sedasız bir şekilde zam yapmış olması tartışmaları beraberinde getirdi. 

  Apple gelen tepkiler üzerine henüz zam konusunda bir açıklamada bulundu. Diğer ülkelerde de zammın geçerli olup olmayacağı henüz bilinmiyor ancak gelmesi muhtemel olarak görünüyor. Bununla birlikte Netflix’te son zamanlarda yaptığı zammı sessiz bir şekilde yapmıştı. Bu sessiz zam kullanıcılar arasında büyük bir tepkiye neden olmuş, aboneler duruma tepki göstermek amacıyla aboneliklerini iptal etmişlerdi. Netflix bu dönemlerde ciddi bir kan kaybı yaşamıştı. İlerleyen dönemlerde de enflasyon zammı adı altında farklı zamların gelebileceği konuşuluyor. Henüz diğer müzik platformlarında öğrenci paketlerine bir zam gelmediği belirtildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  iOS 18 Ne Zaman Çıkacak? İşte Beklenen Tarih!

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. Yeni özellikler ve yapay zeka entegrasyonları ile dikkat çeken güncelleme, Eylül ayının ikinci haftasında kullanıma sunulacak.

  Karbon Vergisi Geliyor: Peki, Karbon Vergisi Nedir ve Hangi Ülkelerde Uygulanıyor?

  Türkiye, karbon vergisi uygulamasıyla sera gazı emisyonlarını azaltmayı hedefliyor. Peki, karbon vergisi nedir ve hangi ülkelerde uygulanıyor?

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  Apple Music'ten Öğrencilere Zam! Türkiye Abonelik Ücretleri Ne Oldu?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et