R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto Para Piyasasında Büyük Şok: 100 Milyon Dolar Kayıp!

  Kripto para piyasasında yaşanan sorunlara bir yenisi daha eklendi. Son olarak Harmony ağında meydana gelen problemler sonrasında 100 milyon dolarlık bir kripto para hırsızlığı yaşandı.

  Ecem Ecem 28.06.2022 02:42 1118 2 dk okuma süresi
  Kripto Para Piyasasında Büyük Şok: 100 Milyon Dolar Kayıp!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasası merkezi olmayan bir finans dünyası olması nedeniyle beraberinde kazançların yanı sıra kayıpları da getirmeye devam ediyor. Daha önce kripto para piyasasında ciddi sorunlar meydana gelmiş, pek çok kişinin paraları çalınmıştı. Zaman zaman çeşitli önlemler alınsa ve soruşturmalar açılsa dahi bu süreçte hala çeşitli kayıplar ve güvensizlikler yaşanmaya devam ediyor. 

  Kripto para piyasası son günlerde yeni bir çalıntı haberle sarsılmaya devam ediyor. Harmony Protocol ağına yapılmış olan bir saldırı sonrasında sistemlerin hacklendiği öğrenildi. Bununla birlikte toplam 100 milyon dolarlık bir kayıp söz konusu. Blockchain ağına düzenlenen bu saldırının ardından ortaya çıkan hırsızlık işlemi büyük mağduriyete neden oldu ve bununla birlikte kapsamlı bir araştırma başlatıldığı öğrenildi. 

  Harmony’e Büyük Saldırı Düzenlendi!

  Yaşanan saldırının tam olarak Harmony Horizon köprüsü üzerinde yaşandığı öğrenildi. Kripto para piyasasının toparlanıp toparlanmayacağı konuşulurken yaşanan bu saldırı, son zamanlarda meydana gelen düşüş sonrasında ciddi bir krizin yaşanmasına neden oldu. Harmony Horizon köprüsünün tamamı düşünüldüğü zaman bu süreçte sermayenin büyük bir kısmının da çalınmış olduğu ifade edildi. 

  Sosyal Medya Hesabından Açıklama Yapıldı

  Yaşanan hırsızlık olayının hemen ardından Harmony konu hakkında resmi Twitter adresi üzerinden bir açıklamada bulundu. Suçlu hakkında henüz araştırmaların devam ettiği ve kişi ya da kişilerin belirlenmediği ortaya çıktı. Bireysel olarak hazırlanmış bir kripto para cüzdanına dikkat çekilmesi de yaşanan karmaşayı bir kez daha ortaya koymuş oldu. Şimdilerde büyük bir titizlikle yaşanan hırsızlık olayı üzerinde duruluyor. Bu işlem ile birlikte 11 cüzdan üzerinden çeşitli transferlerin gerçekleştirildiği öğrenildi. 

  Şirket tarafından Bitcoin köprüsü ile ilgili bir sorunun olmadığı ifade edildi. Bu süreçte kripto paraların büyük bir kısmının elden çıkarılmadığı ve cüzdanında bulundurmaya devam ettiği öğrenildi. Ancak bir kısmının ise Ethereum’a çevrildiği belirlendi. Kripto para piyasası denildiği zaman Horizon ağının kullanıcılar arasında da son derece popüler olduğu biliniyor. Daha önce de kripto para piyasasında hırsızlık konusunda bazı sorunların yaşandığı biliniyor. Bu süreç içerisinde 600 milyon doların üzerinde kripto para hırsızlığı yaşanmış ve sistemde büyük açıklar olduğu tespit edilmişti. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  League of Legends için Kaç Para Harcadınız? Gelin Açıklayalım

  League of Legends oyuncuları, bazen oyun için ne kadar para yatırdıklarını merak edebilir. Bunun için destek menüsü kullanılabileceği gibi giriş yaparak da harcama detayı öğrenilir.

  Sunduğu Ayrıcalıklarla Fark Yaratan Kripto Para Borsası DyorEX

  DyorEX Kripto Para Borsasının entegreli olduğu dört banka (Ziraat Bankası, Garanti, Vakıfbank ve Halkbank) aracılığıyla 7/24 Türk Lirası yatırabilir ve çekilebilirsiniz.

  Mercedes AMG’ye Ait %100 Elektrikli İlk Performans SUV Tanıtıldı! İşte Yeni AMG EQE SUV Özellikleri!

  Yeni Mercedes AMG EQE SUV modeli tanıtıldı. Tamamen elektrikli olan bu model, yüksek performansı, eşsiz özellikleri ve şık tasarımı ile hayran bıraktı.

  Kripto Para Piyasasında Büyük Şok: 100 Milyon Dolar Kayıp!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et