R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, Çin'deki Üretimi Durdurdu! iPhone, iPad ve Mac Tehlikede

  iPhone tedarikçisi Pegatron, Çin'deki iki fabrikada üretimi askıya aldı. Apple ürünleri, bir süre boyunca stok sorunu yaşayabilir.

  Omer Dursun Omer Dursun 15.04.2022 01:08 395 2 dk okuma süresi
  Apple, Çin'deki Üretimi Durdurdu! iPhone, iPad ve Mac Tehlikede
  Son Düzenleme:

  Çin'deki son COVID-19 karantina önlemleri, üç önemli Çinli Apple tedarikçisinin üretimleri durdurmasına yol açtı. Bunlar özellikle iPhone, iPad ve Mac stoklarını önemli ölçüde etkileyebilir.

  Şanghay ve Kushan'ın üretim merkezlerinde iPhone, iPad ve Mac'lerin montajı askıya alındı.

  Çin, virüsü tamamen yok etmek için katı karantina önlemleri de dahil olmak üzere çeşitli önlemler ile farklı bir yol izliyor. Şanghay ise şu anda ülkedeki Omicron'un ana merkezi olabilir.

  Mart ayından bu yana Çin, şimdiye kadarki en büyük Covid-19 dalgasıyla mücadele ediyor. Şanghay ve Kushan'da uygulanan kısıtlamalar ise doğrudan teknoloji üreticilerini vuruyor.

  Apple'ın Çin'deki Fabrikaları Kepenk İndirdi

  Apple'ın Çin'deki Fabrikaları Kepenk İndirdi

  Geçen ay Shenzhen'deki karantina, Foxconn'u iki fabrikada iPhone montajını durdurmaya zorladı. Fakat üretim için uygulanan muafiyetler ve şirketin yedek tesislerine geçme yeteneği, iPhone üretiminin etkilenmesini engelledi.

  Nikkei Asia, Şanghay ve Kunshan'daki kilitlenmelerin Apple üretiminin diğer üç tedarikçide durduğunu ve son karantinanın, çok daha önemli bir etki yaratabileceğini bildirdi. 

  iPhone montajcısı Pegatron, Şanghay ve Kunshan kentindeki üretim tesis faaliyetlerin hükümet düzenlemelerine uymak için askıya alındığını söyledi. Hindistan'daki yeni iPhone montaj fabrikası henüz faaliyete geçmediği için, bu bölgelerin Pegatron'un tek iPhone üretim üsleri olduğu ifade edildi. 

  Pegatron, tüm iPhone sevkiyatının kabaca yüzde 20 ila 30'unu oluşturuyor.

  MacBook üreticisi Quanta ve iPad montajcısı Compal, etkilenen diğer iki tedarikçi oldu. Dünyanın en büyük sözleşmeli dizüstü bilgisayar üreticisi olan Quanta, hükümetin COVID tedbirlerine ayak uydurmak zorunda kaldığını ifade etti. Nisan başından bu yana Şanghay'daki ana üretim tesisinde üretimi durdurduğunu söyledi 

  Raporlara göre iPad ve dizüstü bilgisayar üreticisi Compal Electronics ise Kunshan tesislerindeki faaliyetlerini durdurdu.

  Bileşen tedariğindeki bu sıkıntı, bölgedeki operasyonlarını Covid-19 gerekçesiyle askıya alan başka elektronik şirketlerini de etkileyebilir.

  Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında ve R10 Forum’da paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Cook, Serve, Delicious! 3?! Sistem Gereksinimleri

  Cook, Serve, Delicious! 3?! epey uğraştırıcı bir restoran simülasyonu oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız. Cook, Serve, Delicious! 3?! sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Dev bataryalı Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

  Çin üretimindeki yeni tablet Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı. Xiaomi Pad 5 Pro, 10.000 mAh batarya ve 12.4 inç ekrana sahip. Bu yeni modelde birçok özellik üzerinde iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası!

  Samsung, Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası başlattı. Samsung kullanıcılara bu müjdeli haberi Unpacked 2022 adlı tanıtım etkinliğinde verdi.

  Apple, Çin'deki Üretimi Durdurdu! iPhone, iPad ve Mac Tehlikede

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et