R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Perseverance Keşif Aracı, Mars’ta Kendi Paraşütünü Buldu

  NASA’nın Perseverance yüzey araştırma aracı Mars’ta dolanırken daha önce hiçbir keşif aracının benzerini yaşamadığı bir şey yaşayarak kendi paraşütünü buldu.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 14.04.2022 21:33 368 1 dk okuma süresi
  Perseverance Keşif Aracı, Mars’ta Kendi Paraşütünü Buldu
  Son Düzenleme:

  Bir yıldan uzun bir süredir Mars’taki Jezeto kraterini araştıran Perseverance keşif aracı, bulduğu ilginç kaya formasyonlarını matkabını kullanarak deliyor ve Dünya’ya gönderilmek üzere Mars toprağı örnekleri topluyor. Araştırmalarına devam eden Perseverance keşif aracı, milyarlarca yıl önce bu kratere su getirmiş olduğu düşünülen bir nehir deltasını araştırmak için ilerlemekteydi. 

  NASA Tarafından Onaylandı

  Perseverance keşif aracı, ilerlediği yolların çoğunu otonom olarak, kendi başına sağlıyor. Perseverance, araştırmaları için ilerlerken daha önce hiçbir keşif robotunun bulamadığı, Mars’a iniş sırasında inişini yavaşlatan ve daha sonra ana gövdeden ayrılan paraşütünü buldu. Perseverance tarafından 6 Nisan’da çekilen fotoğraflar incelenirken bir NASA mühendisi tarafından paraşütün kalıntıları fark edildi. Görülen şeyin gerçekten de perseverance keşif aracının paraşütü olduğu NASA tarafından onaylandı. Bahsedilen bu görüntü NASA tarafından yayınlandı. 

  Mars’ta ilerleme mesafesi rekorunu kırmış olan Perseverance keşif aracı, deltaya doğru olan yolculuğuna devam etmektedir. Düşüncelerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Mars Gezgini Yine İlginç Bir Cisim Buldu! İşte O Cisim!

  NASA tarafından Kızıl Gezegen'e gönderilen Persevenrance uzay aracından gelen bir fotoğrafta birbirine dolanmış bir kablo bulundu. NASA tarafından Mars'ta tespit edilen cisme dair resmi açıklama yapıldı. İşte o cisim ve detayları!

  M2 Mocbook Pro Pilde Çalışma Süresiyle Kendi Rekorunu Kıracak!

  Apple bir süredir batarya ve pil sorunlarını çözmek için çalışırken yeni bir müjde verildi. M2 işlemcili Macbook Pro modellerinde pilde çalışma süresinin bir günü bulduğu iddia edildi.

  Elif 1072

  Formula 1 Kanada Grand Prix’si Son Buldu: Kazanan Max Verstappen Oldu!

  1950’den bu yana Formula 1 Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Kanada Grand Prix, dün yapılan yarış ile sonuçlandı.

  İnsanoğlu Mars’ı da Kirletmeye Başladı! Perseverance’den Kızıl Gezegen’de Çöp Keşfi!

  NASA, 2021'de Kızıl Gezegen'e indirdiği Perseverance uzay aracının araştırmalarından ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. NASA son yaptığı Twitter paylaşımıyla insanlığının elinin Mars'a da değdiğini gösterdi.

  Perseverance Keşif Aracı, Mars’ta Kendi Paraşütünü Buldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et