R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Perseverance Keşif Aracı, Mars’ta Kendi Paraşütünü Buldu

  NASA’nın Perseverance yüzey araştırma aracı Mars’ta dolanırken daha önce hiçbir keşif aracının benzerini yaşamadığı bir şey yaşayarak kendi paraşütünü buldu.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  14.04.2022 21:33 1947 1 dk okuma süresi
  Perseverance Keşif Aracı, Mars’ta Kendi Paraşütünü Buldu
  Son Düzenleme:

  Bir yıldan uzun bir süredir Mars’taki Jezeto kraterini araştıran Perseverance keşif aracı, bulduğu ilginç kaya formasyonlarını matkabını kullanarak deliyor ve Dünya’ya gönderilmek üzere Mars toprağı örnekleri topluyor. Araştırmalarına devam eden Perseverance keşif aracı, milyarlarca yıl önce bu kratere su getirmiş olduğu düşünülen bir nehir deltasını araştırmak için ilerlemekteydi. 

  NASA Tarafından Onaylandı

  Perseverance keşif aracı, ilerlediği yolların çoğunu otonom olarak, kendi başına sağlıyor. Perseverance, araştırmaları için ilerlerken daha önce hiçbir keşif robotunun bulamadığı, Mars’a iniş sırasında inişini yavaşlatan ve daha sonra ana gövdeden ayrılan paraşütünü buldu. Perseverance tarafından 6 Nisan’da çekilen fotoğraflar incelenirken bir NASA mühendisi tarafından paraşütün kalıntıları fark edildi. Görülen şeyin gerçekten de perseverance keşif aracının paraşütü olduğu NASA tarafından onaylandı. Bahsedilen bu görüntü NASA tarafından yayınlandı. 

  Mars’ta ilerleme mesafesi rekorunu kırmış olan Perseverance keşif aracı, deltaya doğru olan yolculuğuna devam etmektedir. Düşüncelerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’un Yeni Hamlesi Belli Oldu: Kendi Mobil Oyun Mağazasını Açacak!

  Microsoft, temmuz ayında web tabanlı mobil oyun mağazasını açıyor. Bu platform, büyük geliştiricilerin oyunlarını sunarak Google ve Apple'a rakip olacak.

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  LG'den Yenilikçi Adım: Kendi Online Satış Sitesini Açtı!

  LG Electronics Türkiye, kendi web sitesi üzerinden online satış yapmaya başladı. Platformda yeni hesap açan müşterilere, sınır olmaksızın %10 indirim sunuluyor.

  Linux, Kendi ‘Mavi Ekran’ Hatasına Kavuşuyor: İşte Detaylar!

  Linux, kendi kullanıcılarına özgü 'Mavi Ekran' hataları sunacak. Linux dağıtımları, Windows gibi geniş kitlelere ulaşmış olmasa da günlük hayatımızda bulunuyor.

  Perseverance Keşif Aracı, Mars’ta Kendi Paraşütünü Buldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et