R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Perseverance Keşif Aracı, Mars’ta Kendi Paraşütünü Buldu

  NASA’nın Perseverance yüzey araştırma aracı Mars’ta dolanırken daha önce hiçbir keşif aracının benzerini yaşamadığı bir şey yaşayarak kendi paraşütünü buldu.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 14.04.2022 21:33 429 1 dk okuma süresi
  Perseverance Keşif Aracı, Mars’ta Kendi Paraşütünü Buldu
  Son Düzenleme:

  Bir yıldan uzun bir süredir Mars’taki Jezeto kraterini araştıran Perseverance keşif aracı, bulduğu ilginç kaya formasyonlarını matkabını kullanarak deliyor ve Dünya’ya gönderilmek üzere Mars toprağı örnekleri topluyor. Araştırmalarına devam eden Perseverance keşif aracı, milyarlarca yıl önce bu kratere su getirmiş olduğu düşünülen bir nehir deltasını araştırmak için ilerlemekteydi. 

  NASA Tarafından Onaylandı

  Perseverance keşif aracı, ilerlediği yolların çoğunu otonom olarak, kendi başına sağlıyor. Perseverance, araştırmaları için ilerlerken daha önce hiçbir keşif robotunun bulamadığı, Mars’a iniş sırasında inişini yavaşlatan ve daha sonra ana gövdeden ayrılan paraşütünü buldu. Perseverance tarafından 6 Nisan’da çekilen fotoğraflar incelenirken bir NASA mühendisi tarafından paraşütün kalıntıları fark edildi. Görülen şeyin gerçekten de perseverance keşif aracının paraşütü olduğu NASA tarafından onaylandı. Bahsedilen bu görüntü NASA tarafından yayınlandı. 

  Mars’ta ilerleme mesafesi rekorunu kırmış olan Perseverance keşif aracı, deltaya doğru olan yolculuğuna devam etmektedir. Düşüncelerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  NASA Mars’tan Topladığı Örnekleri Dünyaya Getirecek!

  NASA, yayınlanan yeni bir videoyla Perseverance gezgininin topladığı örnekleri dünyaya getirmeyi hedeflediğini açıkladı. Yayınlanan videoda Perseverance'nin topladığı örneklerin dünyaya nasıl getirileceğine dair detaylara yer verildi. İşte o video!

  Yöneticilerden Sonra Sıra Yazılımcılarda: Musk, ‘Herkes Kendini Kanıtlasın’ İstiyor!

  Twitter'ı satın alan Elon Musk, işten çıkarmalara devam ediyor. Şimdi de Elon Musk, Twitter yazılımlarını ve yaptıkları kodlamaları incelemeye aldı.

  Netflix Harekete Geçti: Kendi Oyun Stüdyosunu Kurdu!

  Netflix, oyun sektörüne de el attı. Buna göre Netflix, merkezi Finlandiya olan önemli bir oyun stüdyosu kurdu.

  Ecem 1130
  Perseverance Keşif Aracı, Mars’ta Kendi Paraşütünü Buldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et